Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Керосин става ли за дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Керосин става ли за дизел

    Първоначално публикуван от pakarina Преглед на мнение
    Дизел доколкото знам е запалил двигателя си с масло от коноп, но никъде не се споменава...
    То екперименти е имало много. Накрая се оказало, че нефтените деривати са най- евтиното гориво за времето си. По- лесно е да изпомпваш течности, отколкото да копаеш шахти и галерии. После са дошли борсовите спекулации, дебели акцизи, регионални военни конфликти и т.н.
    E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

    Коментар


    • #32
      От: Керосин става ли за дизел

      Ето нещичко от братята Руси:

      Арктическое дизельное топливо: Плотность: не более 830 кг/м³. Температура вспышки: 35 °C. Температура застывания: −50 °C. Получается смешением прямогонных, гидроочищенных и вторичного происхождения углеводородных фракций с температурой выкипания 180—330 градусов Цельсия. Пределы кипения арктического топлива примерно соответствуют пределам выкипания керосиновых фракций, поэтому данное топливо — по сути утяжеленный керосин. Однако чистый керосин имеет низкое цетановое число 35-40 и плохие смазывающие свойства (сильный износ ТНВД). Для устранения данных проблем в арктическое топливо добавляют цетаноповышающие присадки и минеральное моторное масло для улучшения смазывающих свойств. Более дорогой способ получения арктического дизельного топлива — депарафинизация летнего дизельного топлива

      изватката е от :
      http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...B8%D0%B2%D0%BE

      Коментар


      • #33
        От: Керосин става ли за дизел

        Здравейте а може ли да се кара Митсубиши Паджеро 2.5 дизел с керосин ? някои има ли си на идея и как се смесва маслото с керосина ?

        Коментар


        • #34
          От: Керосин става ли за дизел

          Колеги, гаста за горене си е почти керосин. Чувам, че се слагало от нея в нафтата и през зимата нещата били ОК!
          Тожа можеби е добре за двигателите с роторни помпи, но как стои въпроса при дизелите с коман реал система?

          Коментар


          • #35
            От: Керосин става ли за дизел

            Вече няма ни керосин ни РТ има JET-A1. Дизеловият двигател по принцип е многогоривен проблемът е, че джета е много калоричен, а и за смазващата му способност не съм сигурен каква е. На дизеловото гориво се мери има си стандарт, но ако джетът е с по малка смазваща способност ГНП ще се скапе бързо.

            Коментар


            • #36
              От: Керосин става ли за дизел

              Първоначално публикуван от AnfieldBoy Преглед на мнение
              Здравейте а може ли да се кара Митсубиши Паджеро 2.5 дизел с керосин ? някои има ли си на идея и как се смесва маслото с керосина ?
              Сакън ! На 2.5 дизел не става . Единствено пробвай на 2.8 !
              Смесването на масло с керосин става по следния начин : Вземаш кофа с обем 10 литра . Сипваш в нея 8 литра керосин . След това сипваш на порции 2 кила масло , непрекъснато разбърквайки с черпак . Така ще получиш двутактова смес 1:50.
              Може и обратния вариант : На 8 кила масло - два литра керосин . ... и пак с черпака .... Експерименти - бол .

              Първоначално публикуван от MCI Преглед на мнение
              Колеги, гаста за горене си е почти керосин. Чувам, че се слагало от нея в нафтата и през зимата нещата били ОК!
              Тожа можеби е добре за двигателите с роторни помпи, но как стои въпроса при дизелите с коман реал система?
              За роторните помпи може би е добре . За редовите : без коментар ! А виж за комън рейл нещата са малко по-интересни . За тях е всеизвестно , че се скапват и с чудесната нафта от рафинерията в Бургас . С керосин - единствено ако колата ти е купил тате за рождения ден ! В смисъл , че няма ти да се бъркаш за кинтите за основния ремонт .

              Що се занимавате с глупости , не ми е ясно ?!
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #37
                От: Керосин става ли за дизел

                Навремето в Газстроймонтаж имахме огромен булдозер Катерпилар. Резервоарът му побираше 2 тона от които 1,5 т нафта и задължително 500 литра гас. Всичко това по изискване на производителя и редовно правеха проверки за спазването му. Доколкото разбрах е заради високото съдържание на парафин в нашето гориво. Двигателят беше 12 цилиндров с 2 турбокомпресора и някъде към то 720 к.с.

                Коментар


                • #38
                  От: Керосин става ли за дизел

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Сакън ! На 2.5 дизел не става . Единствено пробвай на 2.8 !
                  Смесването на масло с керосин става по следния начин : Вземаш кофа с обем 10 литра . Сипваш в нея 8 литра керосин . След това сипваш на порции 2 кила масло , непрекъснато разбърквайки с черпак . Така ще получиш двутактова смес 1:50.
                  Я си провери сметките?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Керосин става ли за дизел

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Сакън ! На 2.5 дизел не става . Единствено пробвай на 2.8 !
                    Смесването на масло с керосин става по следния начин : Вземаш кофа с обем 10 литра . Сипваш в нея 8 литра керосин . След това сипваш на порции 2 кила масло , непрекъснато разбърквайки с черпак . Така ще получиш двутактова смес 1:50.
                    ?!
                    Някои са много скарани с математиката!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Керосин става ли за дизел

                      Еми беше отдавна .... То аз и с граматиката съм така . В случая на кое да наблегнем - на математиката , или на алхимията ?

                      А по същество : като се поправя на 1:5 адската горивна смес ше придобие ли нови измерения ? Или сега ше почнат пък спорове дали маслото да е М10Д , или пълна синтетика .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Керосин става ли за дизел

                        До 2000 година докато бях в ВВС всички камиони си работеха съвсем нолмално с керосин, плюс незначителна част нафта.Нафтовата печка в къщи гореше по 6 литра на ден на 1 без проблеми.Цялото отопление на авио базата беше само на керосин ,като се изписваха смешни количества нафта за пред проверяващите.Карал съм Форд Ескорт с керосин и нафта без проблеми.Веднъж и Трабанта го подкарах с керосин и масло (някои беше ми сменил тубата с бензин-с керосин), не се изгасяше от ключа, а на скорост -отново без проблем.Лошото е че всички запаси отдавна свършиха-ако някои знае къде има да казва.
                        EXALIBUR там където работиш има и бензин -сигурно затова си с бензиново кола. А течнос "И" дали не слагаш в бензина зимата

                        0897девет7996две

                        Коментар


                        • #42
                          От: Керосин става ли за дизел

                          Не бях видял някъв дивашки цитат от уикипедията по-горе ... Верно педалски истории. Тая кантора трябва да се забрани със закон, а списуватели да се разгонят с волски камшици.
                          Арктическата нафта по тая технология, гарантира смъртта на екипажите, и разстрел за аффтора.
                          Арктическото дизелово гориво е лигроин, не нафта.

                          "Когато чуя думата култура, аз се хващам за пистолета."
                          Гьобелс

                          "Когато чуя думата уикипедия, аз разбирам д-р Гьобелс."
                          Стефан

                          Коментар


                          • #43
                            От: Керосин става ли за дизел

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Не бях видял някъв дивашки цитат от уикипедията по-горе ... Верно педалски истории. Тая кантора трябва да се забрани със закон, а списуватели да се разгонят с волски камшици.
                            Арктическата нафта по тая технология, гарантира смъртта на екипажите, и разстрел за аффтора.
                            Арктическото дизелово гориво е лигроин, не нафта.

                            "Когато чуя думата култура, аз се хващам за пистолета."
                            Гьобелс

                            "Когато чуя думата уикипедия, аз разбирам д-р Гьобелс."
                            Стефан

                            Стефане, престани да се изказваш неподготвен за уикипедия. Даже и мърлювците от руския раздел вършат доста работа.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Керосин става ли за дизел

                              Чак до там, че не различават зимно, от арктическо гориво?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Керосин става ли за дизел

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                Чак до там, че не различават зимно, от арктическо гориво?
                                Добре де, отвори страницата и го оправи. Много хора ще са ти благодарни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X