Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Керосин става ли за дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Керосин става ли за дизел

    "Ламбената" газ(газ за горене) си е основно керосин.Това е и названието и в Русия.
    Лошото е,че много отдавна в тая газ има всичко друго,но не и керосин!
    За добавянето на керосин през зимата и дозировката му тук е изписано много,аз си имам мнение по въпроса,което съм споделил,но да не се повтарям...
    През 1997год. купихме нова служебна Опел-Фронтера 2.5TDS(италианския дизел)и в ръководството,което беше на български пишеше,че за страните от бившия източен блок е добре да се добавя керосин до 30% при студ от -30С;20% при -20С и 10% при -10С.
    М/у другото някой да продава керосин,или да знае откъде може да се купи...?
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #17
      От: Керосин става ли за дизел

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      не знам, все си мисля, че поне Уики ако е съгласна с мен, то може би има зрънце истина в твърденията ми
      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%...BD%D0%B8%D0%B5)
      Не се осланяй на Уикито. Там основно пишат не завършили средно образование пубери. Има и други, ама са рядкост.

      Коментар


      • #18
        От: Керосин става ли за дизел

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Не се осланяй на Уикито. Там основно пишат не завършили средно образование пубери. Има и други, ама са рядкост.
        Я сега ти кажи,къде е истината?!Че иначе си е спам...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #19
          От: Керосин става ли за дизел

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Я сега ти кажи,къде е истината?!Че иначе си е спам...
          Ако искаш да си я караш колицата- не става.
          А за експерименти мога да предложа да пробвате с терпентин, ацетон, мазут с нафта,асфалт с бензин,
          коресилин, терпен,трихлоретилен, тетрахлоретилен или каквото друго гориво се сетите.

          Коментар


          • #20
            От: Керосин става ли за дизел

            Дизелите горят всичко , особено старите, които не са с директно впръскване или наличие на електроника... Зависи от съотношението на смеската...
            Ако не прекалявате нямя никакъв проблем, особено в смес с олио или употребявано двигателно масло...
            Имам 5 автомобила , които карат на всичко от 4 години... Ако сместа е филтрирана и подгрята до необходимия вискозитет ОК...Нямам ремонти или блокирали двигатели...

            Коментар


            • #21
              От: Керосин става ли за дизел

              Грамотни хора сте всички…
              Ясно е, че керосина е фракцията между бензин и нафта. Демек има доста по-ниско октаново число от бензина и доста по ниско цетаново от нафтата. Може да се използва в дизелови ДВГ. Но само като добавка! Повече при ниски температури, по-малко при високи. На въздуха. Поради по ниските мазилни свойства е добре при употребата да се предприеме нещо да се компенсира този недостатък. Може да се използва и при бензинови ДВГ с ниска степен на сгъстяване… От преди 60-70 години… ЗИС-5 и ГАЗ-М1 са можели да работят с керосин. Т.е. ако колата ви има степен на сгъстяване около 5, става.

              Коментар


              • #22
                От: Керосин става ли за дизел

                Колега никъде не си упоменал за какъв вид дизелов двигател става въпрос при твоя познат и за при теб -това според мен е от съществено значение.

                Коментар


                • #23
                  От: Керосин става ли за дизел

                  За всякакви двигатели става, наливайте смело и след това пишете тук .... да ви търсим майстори за маторя. Може и биричка да добавите, ма не в резервоара де.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Керосин става ли за дизел

                    Първоначално публикуван от pakarina Преглед на мнение
                    Дизелите горят всичко , особено старите, които не са с директно впръскване или наличие на електроника... Зависи от съотношението на смеската...
                    Ако не прекалявате нямя никакъв проблем, особено в смес с олио или употребявано двигателно масло...
                    Имам 5 автомобила , които карат на всичко от 4 години... Ако сместа е филтрирана и подгрята до необходимия вискозитет ОК...Нямам ремонти или блокирали двигатели...
                    На времето дядо Рудолф Дизел е проектирал този двигател да работи с въглищен прах. Ама много износване.
                    E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Керосин става ли за дизел

                      Никога не е работил с въглищен прах. Ако можеше така, колко по-прост щеше да е животът, ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Керосин става ли за дизел

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Никога не е работил с въглищен прах. Ако можеше така, колко по-прост щеше да е животът, ...
                        Първоначалната му идея е горивото на двигателя- въглищен прах да се впръсква в цилиндрите и да се самозапалва от високата температура на сгъстяването. Двигателят ще работи по кръговия процес на Санди Карно, т.е. той ще бъде без външно охлаждане. Още с първите опити Дизел установява, че част от идеите му са неизпълними. Въглищния прах носи минерални частици , които блокират буталните пръстени и предизвикват катастрофално износване на цилиндрите. Липсата на външно охлаждане води до задиране на буталото в цилиндъра. Гениалността на Дизел е , че той мигновено разбира къде греши и предлага нов кръгов процес, който сега носи името му.

                        http://www.malkiobyavi.com/pro/pic-n...hp?newsid=5491
                        http://www.clubford.org/portal/content/view/216/92/
                        Последно редактирано от plamenlori; 20-06-10, 14:00.
                        E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Керосин става ли за дизел

                          Първоначално публикуван от Bat Kire Преглед на мнение
                          Колега никъде не си упоменал за какъв вид дизелов двигател става въпрос при твоя познат и за при теб -това според мен е от съществено значение.
                          Колата на моят приятел е с обикновен дизелов двигател а аз се интересувам като цяло дали става или не.А вече и един колега кара с керосин едно поло 1.9 д. та ще надблюдавам какво ще се случва в бъдеще с него

                          Коментар


                          • #28
                            От: Керосин става ли за дизел

                            Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                            Колата на моят приятел е с обикновен дизелов двигател а аз се интересувам като цяло дали става или не.А вече и един колега кара с керосин едно поло 1.9 д. та ще надблюдавам какво ще се случва в бъдеще с него
                            Колега ще ти отговоря по следният начин- Работя в Летищен ГСМ и карам бензинова кола!!!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • #29
                              От: Керосин става ли за дизел

                              Айде стига бе, имаше 20 страници тема за зимни горива.
                              А тоя дето 20 години си кара детското дизелче на керосин, просто го дай тука да разкаже какво, как, да покаже цилиндрите, помпите, клапаните, ауспуха. Кабината над него. Ние ще му купим нова кола, състоянието преди разглобяването. Освен ако не е газотурбинна. Те вървят на керосин.
                              А то и аз съм спал с жената на господ, ама на сън.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Керосин става ли за дизел

                                Дизел доколкото знам е запалил двигателя си с масло от коноп, но никъде не се споменава...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X