Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
    По принцип има,на тавана някъде имам един компресор с клиновиден ремък-от някаква американка ,не знам захвата какъв е ако му върши работа на Фанатика ще му го дам.
    Ако работи дай да го видим, може да измисля нещо. Ако не става за захващане ще ти го върна.
    no signature no problems

    Коментар


    • #32
      От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Ако работи дай да го видим, може да измисля нещо. Ако не става за захващане ще ти го върна.
      Кажи къде да ти го връча.Отивам да го изровя.

      Коментар


      • #33
        От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        ...... с конусен ремък......
        Аз си боядисвам колите с компресор от климатик, и отпред му седи съединителя и шайбата за конусния ремък (заменям ги за к`ва да е обикновенна шайба)...ама дали ще станат незнам (т.е. ела и да му се пулим)
        За ECU-то, предполагам че това е сигнал към някое краче на компа който управлява мотора, а не отделна джвъчка просто в обяснението е даден схематично.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #34
          От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          По принцип няма грижи да сложа друга шайба, но лошото, е че захвата на този компресор е на мястото на хидравличната помпа, за да го сложа трябва да сменя и нея която отива под алтернатора, а трябва и той да се смени заради скобата на захващане, също така и казанчето и тръбите на хидравликата са други. Много разправия става и много части. Заради това търся компресор от този модел който стои под хидравликата и се задвижва с нейния ремък.
          Сега загледах разположението на джаджите . Не знам на кой модел компресора стои под хидр. помпа , ама на C20NE да се сложи там е шибана работа . Иначе отдясно на двигателя има конзола , която държи и алтернатора и компресора . Което означава , че все нещо може да се приспособи там ( евентуално с междинна планка за захващане на компресора) .
          Снимах моя ( с клиновиден ремък и двуканална шайба) , но колко се вижда със скапан телефон е друга работа .

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img310.jpg
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5185853Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img311.jpg
Прегледи:1
Размер:53.5 КБ
ID:5185854
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 17-06-10, 10:37.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #35
            От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

            Добре де никой ли няма C20NE с климатик??? да удари една снимка да го видя де е.
            no signature no problems

            Коментар


            • #36
              От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

              От Вектра А . И трябва да са по евтини .2000и...

              Коментар


              • #37
                От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Добре де никой ли няма C20NE с климатик??? да удари една снимка да го видя де е.
                Ами това , което съм снимал точно пред твоя пост му е ремъчната шайба . А самия климатик е заврян точно под алтернатора и за да го снимам целия трябва да го сваля на земята , щот иначе нищо не се вижда . Но това ще стане чак когато сменям десния тампон на двигателя ... щото пък него не мога да развия зарад климатика ... гадна работа . ...
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Ами това , което съм снимал точно пред твоя пост му е ремъчната шайба . А самия климатик е заврян точно под алтернатора и за да го снимам целия трябва да го сваля на земята , щот иначе нищо не се вижда . Но това ще стане чак когато сменям десния тампон на двигателя ... щото пък него не мога да развия зарад климатика ... гадна работа . ...
                  A това пак е нещо. Поне ще знам къде да го туря.
                  Ще го измисля значи. Мерси Владо.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                    Вчера само за 5 часа монтирах изпарителя като се наложи яко рязане на ламарини за да излезе към коша. Също така монтирах, стойката която държи вентилаторите и радиатора, монтирах и самите радиатор и вентилатор, и навързах кабеляците. Остава стойка за компресор и самия компресор който все още нямам. Имам някакви снимки ще ги пусна по-късно.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #40
                      От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                      Ето и обещаните снимки от мен за Фанатик как е захванат компресора при мен. C20NE мотор. Последната снимка, която е със заслепяване от слънцето е направена отдолу на двигателя за да добиете представа. Не може да се види съсвсем добре, защото няма много място, но пак е нещо.
                      Ремъчната шайба на коляновия вал е тройна с три отделни ремъка. Мисля обаче, че към стандартната двойна е прибавена оше една по някакъв начин. Поне така ми изглежда отгоре.
                      Ще снимам и нея да покажа.
                      Фататик, моя компресор ми изглежда по-различен (по-малък) от този дето гледахме на X20SE фронтерата. Другия с пистовия ремък ми се видя "по-тунтурест". Надявам се снимките да ти дадат някаква насока.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от sony bono; 25-06-10, 23:06.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                        Много ти благодаря. Снимките ще помогнат.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #42
                          От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Много ти благодаря. Снимките ще помогнат.
                          Все пак обърни внимание , че и на Сони Боно , както и моя компресор са монтирани под алтернатора . Ти както спомена , че го мъчиш откъм хидравличната помпа ... не ми е ясно в какъв филм си се вкарал .

                          А по принцип ми е любопитно дали има заводски монтирани климатици на ОФА - КБ с C20NE. Моя знам че е монтиран допълнително в Италия. Даже имам книжка отделно за него , ама пусти жабарски език .. каквото разбирам е единствено от схемите .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Все пак обърни внимание , че и на Сони Боно , както и моя компресор са монтирани под алтернатора . Ти както спомена , че го мъчиш откъм хидравличната помпа ... не ми е ясно в какъв филм си се вкарал .

                            А по принцип ми е любопитно дали има заводски монтирани климатици на ОФА - КБ с C20NE. Моя знам че е монтиран допълнително в Италия. Даже имам книжка отделно за него , ама пусти жабарски език .. каквото разбирам е единствено от схемите .
                            Забравил съм да спомена, отказах се от монтажа под хидравликата. Според Лозан фабричния монтаж на C20NE-то е точно под хидравликата, но тя стои по-нагоре отколкото ако няма компресор. В момента го боря и аз за под алтернатора. Тия дни ще е готова планката заместител на X20SE-то за да мога да махна компресора, след това ще сменям/струговам шайба за конусен вместо пистов и след това ще мъдря планки за закрепване. Иначе всичко друго е готово.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #44
                              От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                              Малко бавно вървят нещата, ма това е защото нямам много време да се занимавам. Взех си шайбата от стругаря. От пистова вече е конусна.





                              Остава другата седмица да сваля алтернатора и да измисля стойка за компресора, имам съмнения, че няма да стане на един и същи ремък защото като се увеличи ъгъла на ремъка близо до демпферната шайба и започва да опира в масления филтър.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #45
                                От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                                Какво става, лятото ще свърши. До къде я докара?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X