Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със спиране на ТЕРАНО 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със спиране на ТЕРАНО 2

    Колеги когато натисна по рязко спирачките всякаш някой ми дърпа волана на ляво.Сменени са накладки маркучи спирачен апарат и водачите на апарат са изчистени и смазани с малко грес нови маншони и пак този проблем.Не съм сменял дискове и помпа.
    NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
    Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

  • #2
    От: Проблем със спиране на ТЕРАНО 2

    Първоначално публикуван от TsOnIsLaV Преглед на мнение
    Колеги когато натисна по рязко спирачките всякаш някой ми дърпа волана на ляво.Сменени са накладки маркучи спирачен апарат и водачите на апарат са изчистени и смазани с малко грес нови маншони и пак този проблем.Не съм сменял дискове и помпа.

    Един спирачен апарат ли е сменен?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със спиране на ТЕРАНО 2

      Иди на стенд и си виж спирачното усилие. Така е най-лесно. Последно като го правих, даже не ми поискаха пари. Има го на всеки пункт за ГТП.

      А конкретно причината, освен в стандартните неща, може да е и в нерегулирана правилно предница.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със спиране на ТЕРАНО 2

        Първоначално публикуван от TsOnIsLaV Преглед на мнение
        Колеги когато натисна по рязко спирачките всякаш някой ми дърпа волана на ляво.Сменени са накладки маркучи спирачен апарат и водачите на апарат са изчистени и смазани с малко грес нови маншони и пак този проблем.Не съм сменял дискове и помпа.
        Имах го същия този проблем с моето Терано. Когато го качих на валяците излезна че едното колело спира с 50% по-малко.Свалих спирачния апарат и подложих в него дървено трупче и останових че едното от буталцата се движи много трудно защото е хванало леко ръжда. После падна голяма борба. С WD-40 и по-сериозна щанга го раздвижих и проблема се оправи но се замислям за смяна на буталцата

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със спиране на ТЕРАНО 2

          направи това което е напрвил МАХS и още,буталата и на 2та апарата трябва да се движат с еднакво усилие,ако сменяваш накладки сменяш комплект отпред ако сменяш дискове! задължително нови накладки!!!Задължително обезвъздушаване като първо от дясно после от ляво НЕ ЗАБРАВЯИ да доливаш течност в казанчето.Дисковете ако са много гладки ги мини леко с шкурка от вътре и от вънка.Изброеното се отнася и за отзад .СПОРНА РАБОТА
          Последно редактирано от veneli; 14-06-10, 09:36. Причина: корекция
          Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със спиране на ТЕРАНО 2

            Първоначално публикуван от veneli Преглед на мнение
            ...Дисковете ако са много гладки ги мини леко с шкурка от вътре и от вънка.
            За другото - добре, ама това, защо? Като спреш 10-ина пъти, вече не би имало значение с какво и дали си ги минавал?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със спиране на ТЕРАНО 2

              Защото практиката го показва ,на много гладки дискове и чисто нови накладки се получава ефект все едно търкаш стереопор в/у мокро стъкло (пробвай ако не си),а при автомобила се получава злокобно тресене/бучене и спирачния ефект е лош.Това се прави и при смяна на съединител (в/у маховика)!Много майстори не го знаят и затова не го и правят а ако им го кажеш почват да говорят че това са глупости и ти не разбираш и тн.че се отплеснах в приказки.Аиде пак, от първите 10ина спирания някое поже да не е толкова приятно!!
              Последно редактирано от veneli; 14-06-10, 21:01. Причина: добавяне
              Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със спиране на ТЕРАНО 2

                Първоначално публикуван от veneli Преглед на мнение
                Защото практиката го показва ,на много гладки дискове и чисто нови накладки се получава ефект все едно търкаш стереопор в/у мокро стъкло (пробвай ако не си),а при автомобила се получава злокобно тресене/бучене и спирачния ефект е лош.Това се прави и при смяна на съединител (в/у маховика)!
                Случвало се е. Баща ми като сменял накладките на един дърт бус, дето имах, взел че ги почистил, като за капак и с коресилин (или спирт, не помня). Спирането беше леко странно, като вече почти спряла накрая, преди да спре, хващат изведнъж на пресекулки и по-здраво, от което се получава "тррррр" и яки вибрации. На втория-третия ден обаче се оправи.

                Ако някога се наложи, ще опитам. Предполагам ефекта е докато се наместят накладките към диска/барабана. Като е по-грапаво се наместват по-бързо.

                Само че колегата, дето пусна темата, не спомена за такива "екстри".
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със спиране на ТЕРАНО 2

                  Първоначално публикуван от veneli Преглед на мнение
                  Дисковете ако са много гладки ги мини леко с шкурка от вътре и от вънка.Изброеното се отнася и за отзад .СПОРНА РАБОТА
                  Както си написал, "Спорна работа".
                  Аз също съм виждал майстори, които го правят това, но според мен няма значение за напасването на накладките. Гладкото желязо не е мокро стъкло.
                  А прегряването на непаснати накладки и в единия и в другия случай, ако изполваш спирачките интензивно не можеш да го избегнеш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със спиране на ТЕРАНО 2

                    Има и още един метод за да се избегне този ефект: надрасткваш ги с тебешир обилно и избягваш вибрасиите и свиренето. Тебешира също е много ефикасен и при омаслени барабани/дискове от спир. течност, масла и грес. Метода е испитан дори и на камиони.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със спиране на ТЕРАНО 2

                      Всеки решава какво да предприеме само коментираме м-у другото спирачната течност не е толкова страшна като,маслото и греста.
                      Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X