Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

    Здравко, ще ми купуваш костюм, ама да видим кога ще е! Добре де, дай малко по-подробна информация като например къде се намира Черноземска река, какъв е размера на рибите, на изтичане или задържане ги ловихте? Не се стискай, ами дай информация на колегите.

    Коментар


    • #47
      От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

      Колеги утре сутринта мислим да ходим за риба на някакъв канал до Ковачево някой ако скоро е ходил на този канал да сподели как е риболова на каква захранка,стръв се хваща риба
      0898707872-Здравко

      Коментар


      • #48
        От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

        Здравко, аз ходих преди около месец, когато беше много топло времето. Канала е в непосредствена близост до ТЕЦ "Марица-Изток", предполагам лесно ще го намерите като се ориентирате по големия брой коли на рибари. Когато аз ходих рибата беше изключително активна, кълве предимно на бял червей, на плувка. Течението е много слабо и не е проблем да се лови с директен телескоп 6-7 метра, а също може и с болонезе. На дъно няма смисъл да пробвате, дъното има доста закачки. Излиза предимно червеноперка и върхар, тук там по някой каракуда. Ако кълве активно повече от една въдица на човек няма смисъл. Лошото на този канал е, че местата за риболов не са толкова много, а рибари там с лопата да ги ринеш. Утре ще е топло времето и предполагам, че панаира ще е голям. Ако пристигнете там по-късно от 7 сутринта предполагам, че няма да успеете да си хванете добро място за риболов.

        Коментар


        • #49
          От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

          Та да си искажа мнението за прочутия канал на село Ковачево,много хора имаше но риба нямаше поне за мене де и другите около нас,хващаха се много дребни червеноперки тук там някой костурче
          0898707872-Здравко

          Коментар


          • #50
            От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

            На 11.03. баща ми ходи на Римския мост, на Жребчево. На бял червей върхар в изобилие, а на торен каракуди колкото длан - пак в изобилие. За 8часа донесе 9кг. риба.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #51
              Re: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

              В събота бях на яз. Жребчево, въпреки че времето не бе много благоприятно. Като цяло водата е още студена и рибата не е особено активна. На римския мост излизат чат-пат едри каракуди и морунажи, но панаира е голям и добрите места се пазят на пост още от 2-3 ч. нощем. Бялата риба и тя не е особено активна и въпреки големия брой лодки, които пробваха на тролинг и джиг, се вадеха единични бройки до 2-3 кг. Ето няколко снимки на язовира:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1875.jpg
Прегледи:2
Размер:164.9 КБ
ID:5270473 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1922.jpg
Прегледи:2
Размер:149.7 КБ
ID:5270474

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1872.jpg
Прегледи:2
Размер:128.3 КБ
ID:5270475 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1871.jpg
Прегледи:2
Размер:202.0 КБ
ID:5270476

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1890.jpg
Прегледи:2
Размер:111.1 КБ
ID:5270477 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1873.jpg
Прегледи:2
Размер:165.8 КБ
ID:5270478

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1920.jpg
Прегледи:2
Размер:178.6 КБ
ID:5270479 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1904.jpg
Прегледи:2
Размер:52.7 КБ
ID:5270480

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1930.jpg
Прегледи:2
Размер:124.9 КБ
ID:5270481 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1887.jpg
Прегледи:2
Размер:85.9 КБ
ID:5270482

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1900.jpg
Прегледи:2
Размер:119.4 КБ
ID:5270483 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1893.jpg
Прегледи:2
Размер:84.0 КБ
ID:5270484

              До 3.06 е в сила забраната, така че ще риболовстваме предимно по платените водоеми или конкретно в нашия регион по свободните баластриери.
              Последно редактирано от Kara Kolio; 19-04-11, 23:23.

              Коментар


              • #52
                Re: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

                Дойде и времето на платените язовири и вчера реших да проверя добрите отзиви които напоследък чувам за водоема до с. Генерал Инзово. Язовирчето никак не е лошо и собственикът си личи, че се старае да създаде удобства за риболовците. Излизат основно шарани от 100-200 гр. до 2-3 кг. Времето въпреки че беше слънчево излезе доста студен вятър към обяд и повлия негативно на кълването на рибата. Все пак се отчетох с няколко бройки.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #53
                  От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

                  Кажи какви са условията на собственика за да се хваща риба на този язовир току виж някой колега се зайнтересувал
                  0898707872-Здравко

                  Коментар


                  • #54
                    От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

                    Пръчка- 2лв.

                    Шаран, Амур 5лв-1кг.


                    Сиреч шаранче келце, идва към 7лв. Ако се обърка да ти напере амур 12-15кг. по 5 лв. ........Поне миналата година бе така. Тази още не съм го питал, какъв е тертипа му. Друго си е Жребчево, труден гьол, риба бол, но много въртяна. Здравко, след забраната ще направим едно Шарково или Жребчево, както си уртувахме/тертип/.

                    Коментар


                    • #55
                      От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

                      Така е, Жребчево си е труден язовир, въпреки че е един от най-богатите на риба в България. В последните години хищниците и специално щуката започна да взима превес над мирната риба. Миналата година след забраната повечето ми излети на язовира бяха изцяло за хищник, на рибка излизат малко по-едри щуки, но пък на изкуствени примамки кефа е много по-голям. За Инзово условията са 2 лв на пръчка и 5 лв/кг шарана, но не съм взимал риба тъй предвид тинестото дъно ме съмнява да е с особено добри вкусови качества.

                      Коментар


                      • #56
                        От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

                        Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                        Пръчка- 2лв.

                        Шаран, Амур 5лв-1кг.


                        Сиреч шаранче келце, идва към 7лв. Ако се обърка да ти напере амур 12-15кг. по 5 лв. ........Поне миналата година бе така. Тази още не съм го питал, какъв е тертипа му. Друго си е Жребчево, труден гьол, риба бол, но много въртяна. Здравко, след забраната ще направим едно Шарково или Жребчево, както си уртувахме/тертип/.
                        Разбира се stroil-e, че ще прескочим някъде само да не си зает по него време, знаеш за какво става въпрос
                        Последно редактирано от Тихомир; 28-04-11, 07:19.
                        0898707872-Здравко

                        Коментар


                        • #57
                          От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

                          И аз ходих на Инзово,условията са както ги казахте но може да пускаш уловената риба и да си вземеш колкото искаш.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00362.jpg
Прегледи:2
Размер:11.6 КБ
ID:5273646
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #58
                            От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

                            Дайте едно предложение за групово офф роуд откриване на риболова?
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #59
                              От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

                              Аз в събота на откриването ще прескоча до Жребчево, но ще съм с лека кола и ще е по-скоро разходка със снимки, понеже очаквам да е голям панаир по целия язовир и риба най-вероятно няма да има...

                              Коментар


                              • #60
                                От: За риба около Сливен Ямбол и Нова Загора

                                Идеята ми е нещо с преспиване.
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X