Обява

Свий
Няма добавени обяви.

телоподаващо-алуминий

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: телоподаващо-алуминий

    Първи ден с новта машина на нов обект и .Пат кют-пат кют и не заваря.Тока хич го няма.Утре с уреда.Но пък носенето.

    Коментар


    • #17
      От: телоподаващо-алуминий

      Първоначално публикуван от mraveca Преглед на мнение
      Здравейте колеги.Днес бях свидетел на заваряване на апуминий с телоподаващо.Нещо за което все се пише и се говори че не ставало.Не казвам че това е по-добрия начин но останах удивен от качеството имайки впредвид че е телоподаващо.И още нещо може би най важното.машината беше КЕМПИ.Плочи с дебелина 10-12 мм. ги завари перфектно.Заварката изглеждаше като при стомана заварена с обикновен БГ.апарат и то направена от майстор.Та нека всички да знаят че става.Присъствах на показно в офиса на КЕМПИ във Варна.А причината да бях там е че от днес съм горд собственик на MinarcMig 180 но за него ще пиша като поработя малко повече.Поздрави на всички в раздела.
      Ми ние си знаем че става само че си е доста специфична заварка ….още повече че е заварявано в офис ….и си присъствал на реклама та там всичко изглежда перфектно ….
      Честита ти придобивка, бих казал че си направил перфектния избор пожелавам ти безпроблемна работа с машинката !
      Скоро във фирмата купиха MinarcMig Adaptive 180 сега са на промоция 1800лв.мисля е цената !Аз просто съм очарован от машинката работи перфектно и се настройва изключително лесно ако изобщо може да говорим за настройки – настройва се единствено дебелината на материала и катета (дължината на дъгата) и машинката си избира автоматично всичко останало, на ръчен режим не съм я пробвал защото автоматичния работи перфектно . Не загрява нито машината нито бренера при непрекъсната работа по цяла ден обаче не се заварява ламарина по дебела от 2,5мм ,не е пробвана при по голямо натоварване но то пък машина се избира и за конкретна работа ….
      Последно редактирано от welderargon; 10-06-10, 17:34.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #18
        От: телоподаващо-алуминий

        Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
        Виждал съм да се поправя алуминиева стълба с телоподаващо. Сами знаете колко е дебела ламарината на стълбите. А амперите си имат значение.
        Точно при заваряването на алуминий с телоподаващо, ампеража не е от най-голямо значение - работи се на най-ниските степени на почти максимално телоподаване

        Коментар


        • #19
          От: телоподаващо-алуминий

          Първоначално публикуван от kudrav Преглед на мнение
          Точно при заваряването на алуминий с телоподаващо, ампеража не е от най-голямо значение - работи се на най-ниските степени на почти максимално телоподаване
          Незнам, заварчик не съм, но се работи с метал и хвърлям по някой поглед, още повече, че имам желание да се уча.
          Амперите ги дадох за пример, не конкретно за алуминиевата заварка, а попринцип .
          Записвам си всичко полезно което прочета, включително и твоето по-горе . Жалко че нямам телоподаващо край мен за да пробвам тоя метод .

          Поздрави .

          Коментар


          • #20
            От: телоподаващо-алуминий

            Темата е доста стара но да споделя аз докъде стигнах с опитите.
            Газ аргон, тел алуминиева 0.8мм. Телоподаващо от колегата Драгозов.
            Резулататите хич не са трагично, но единственото котео ме дразни са шуплите в горния слой на заварката около 0.1-0.2мм от горния слой. Навътре метала е с хомогеннена структура. За мойте нужди е идеално.
            Но шуплите са кофти. А и трябва да сменя бронята на шланга с тефлонова че сега е обикновената.


            Поздрави!

            Коментар


            • #21
              От: телоподаващо-алуминий

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              ...Резулататите хич не са трагично...
              Трагични са. Нещо не правиш като хората. Толкова шупли не е нормално да има. Бронята няма да оправи това.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: телоподаващо-алуминий

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Трагични са. Нещо не правиш като хората. Толкова шупли не е нормално да има. Бронята няма да оправи това.
                Не снимах вторите опити. Бяха с по-малко шупли но уви.

                Дай идея от какво може да е. Настройката на газта я мених от 1 до 30л/мин. и ефект нямаше. Знам че бронята няма да оправи това, но ще оправи това

                п. П. Едит - телта е AlMg5. Пробвах да подгрея детайла предварително -нямаше съществена промяна.

                Коментар


                • #23
                  От: телоподаващо-алуминий

                  Тефлоновата броня няма да ти оправи и това.
                  Правят се поредица от неща.
                  Ако искаш вземи и ела с машината и шланга при нас за да свършиме нещата както трябва.
                  Иначе ще се обясняваме днеска и нощеска за какво става на въпрос.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #24
                    От: телоподаващо-алуминий

                    Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                    Тефлоновата броня няма да ти оправи и това.
                    Правят се поредица от неща.
                    Ако искаш вземи и ела с машината и шланга при нас за да свършиме нещата както трябва.
                    Иначе ще се обясняваме днеска и нощеска за какво става на въпрос.
                    С удоволствие бих дошъл. Обаче малко времето ми е кът за пътуване. Ако е конфиденцялно и не е за споделяне пред аудитория с удоволствие бих заплатил да получа информацията лично в електронен вариант. А необходимите чарколяци ще си закупя от вас. Ако и така не става, дето се вика пЕнило се не пЕнило, ще замъкна машината и ще дойда.

                    Поздрави!

                    Едит, сега се сещам, че маркуча от бутилката с аргон до телоподаващо ми е снаждан. Каква е вероятността от там да засмуква въздух или да прави някакво турболентно завихряне?
                    Аргона е по-тежък от въздуха следователно има някаква такава вероятност, поне аз така си мисля или греша!?
                    Последно редактирано от I.Stoyanov; 05-01-18, 18:00.

                    Коментар


                    • #25
                      От: телоподаващо-алуминий

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Едит, сега се сещам, че маркуча от бутилката с аргон до телоподаващо ми е снаждан. Каква е вероятността от там да засмуква въздух или да прави някакво турболентно завихряне?
                      Аргона е по-тежък от въздуха следователно има някаква такава вероятност, поне аз така си мисля или греша!?
                      Грешиш.Таква вероятност няма.Може да има теч на газ от връзката.Ама да засмуче ...,няма как да стане.Провери си връзката за теч .
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • #26
                        От: телоподаващо-алуминий

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        Грешиш.Таква вероятност няма.Може да има теч на газ от връзката.Ама да засмуче ...,няма как да стане.Провери си връзката за теч .
                        Сега я проверих, издиша както подозирах. Но уви съмнявам се там да е заровено кучето...

                        Коментар


                        • #27
                          От: телоподаващо-алуминий

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          Сега я проверих, издиша както подозирах. Но уви съмнявам се там да е заровено кучето...
                          Вероятностите са много.Ако теча е голям ,може да окаже влияние,но вероятно в съчитание и с други фактори:дълга дъга,неточна настройка,прекалено много или много малко разход на газ,течение и още доста неща.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • #28
                            От: телоподаващо-алуминий

                            Няма нищо конфиденциално.
                            Пари за такава информация НЕ ВЗЕМАМЕ.
                            1. Сменява се водещата ролка с такава за алуминий. Другата мачка алуминия и започват приключенията.
                            2. Слага се тефлонова броня със стоманен или меден наконечник.
                            3. Слага се токова дюза за алуминий. Специално маркирана с буквичка А. Ако нямаш такава се взема следващия размер в редичката. Например за тел 0,8 се слага дюза 1.0.
                            4. Препоръчвам смяна и на шланга (или поне човката му) с по-мощният АК24. Най-добре е да си имаш шланг за черно и шланг за алуминий.
                            5. Шланга трябва да бъде до 3 м. По-дълъг създава проблеми с копчетата на водещата ролка.
                            6. Аргона трябва да бъде 12-15 л/мин за тел 0,8 и малката човка която предполагам имаш. Повече газ от това завихря и вкарва обратно въздух, по-малко не достига.
                            7. Газа трябва да бъде чист. Ако на бутилката и е първо пълнене - газа НЕ Е ДОСТАТЪЧНО ЧИСТ.
                            8. Алуминия иска ниско напрежение и много тел.
                            9. За всякави отливки се ползва Al Si5 или иначе казано добавъчен материал 4043.
                            10. Палиш колата и идваш при нас за да настроиме нещата поне първия път и за да усетиш какво трябва да се прави.

                            Точките от 1 до 10 е най-добре да се изпълнят в обратен ред. Така вероятността за успех нараства значително.
                            Последно редактирано от aig; 06-01-18, 07:08.
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • #29
                              От: телоподаващо-алуминий

                              Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                              Няма нищо конфиденциално.
                              Пари за такава информация НЕ ВЗЕМАМЕ.
                              1. Сменява се водещата ролка с такава за алуминий. Другата мачка алуминия и започват приключенията.
                              2. Слага се тефлонова броня със стоманен или меден наконечник.
                              3. Слага се токова дюза за алуминий. Специално маркирана с буквичка А. Ако нямаш такава се взема следващия размер в редичката. Например за тел 0,8 се слага дюза 1.0.
                              4. Препоръчвам смяна и на шланга (или поне човката му) с по-мощният АК24. Най-добре е да си имаш шланг за черно и шланг за алуминий.
                              5. Шланга трябва да бъде до 3 м. По-дълъг създава проблеми с копчетата на водещата ролка.
                              6. Аргона трябва да бъде 12-15 л/мин за тел 0,8 и малката човка която предполагам имаш. Повече газ от това завихря и вкарва обратно въздух, по-малко не достига.
                              7. Газа трябва да бъде чист. Ако на бутилката и е първо пълнене - газа НЕ Е ДОСТАТЪЧНО ЧИСТ.
                              8. Алуминия иска ниско напрежение и много тел.
                              9. За всякави отливки се ползва Al Si5 или иначе казано добавъчен материал 4043.
                              10. Палиш колата и идваш при нас за да настроиме нещата поне първия път и за да усетиш какво трябва да се прави.

                              Точките от 1 до 10 е най-добре да се изпълнят в обратен ред. Така вероятността за успех нараства значително.
                              Благодаря, ще опитам да спазя препоръките в обратен ред!
                              Последно редактирано от I.Stoyanov; 06-01-18, 08:06.

                              Коментар


                              • #30
                                От: телоподаващо-алуминий

                                След точка 1. Може ли и има ли някакъв отрицателен ефект ако с тази ролка се продължи да се работи с черно,разбира се със друг шланг.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X