Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Хванаха ме нервите и снощи по никое време инсталирах софтуер за 3490. И без това гаранционният период на уреда е изтекъл. След това си качих картите и последната официална версия на CNE NTU 2013.41, както и OFRM 2013Q2 TOPO CYR. Днес направих кратък тест в реални условия и с двете карти, като предварително изчаках да хване трафик информация, рестарти нямаше. Надявам се, че повече няма да ми създава проблеми...

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      А проблеми с точността на позиционирането имаше ли? Надявам се да няма промени, защото из нета има доста оплаквания, че след смяната на софтуера някой уреди губят точността си, т.е. грешката при позиционирането се увеличава. Примерно при едни и същи условия 3790 дава отклонение 5 м., а след смяната на софтуера с 3490 - 10 м.
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        За около минута след като хвана сателити (на открито и на място) точността от 40-50 м. стигна до 6 м., след което потеглих и не съм гледал повече, но по начертания суров трак съдя, че точността не е никак зле. Може би следващите дни ще направя директно сравнение с nuvi 3590LMT, което имам. Ще ги сложа един до друг и ще запиша тракове и на двата, така ще се види кой колко точно чертае.

        По принцип от познат геодезист знам, че този тип устройства, които са предназначени за комерсиална употреба, реално имат точност до 10м., а за да дадат сравнително точно резултати, трябва да седят неподвижни поне 20-30 минути. Въпросният човек е участвал в екипа, който прави кадастрална карта на Ботевград преди няколко години и техните професионални GPS антени и уреди ги държат и по повече време, въпреки че са като летящи чинии.

        20130618_091352.rar

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Ето и обещаното сравнение между 3590LMT и 3790T със софтуер на 3490. В интерес на истината съм малко озадачен от получилото се. Оказва се, че 3590LMT в някои моменти има доста неточен и нестабилен сигнал. Докато моднатото 3790 като че ли е по-стабилно в това отношение. Това заключение го правя на база на траковете. Вижда се, че след като се излезе от тунела на Люлин, 3590 се държи по-хаотично отколкото моднатото 3790. Така че, лично за мен стойностите за точност, показвани от софтуера, не са много меродавни. Докато пътувах, и двете нювита се държаха абсолютно идентично, дори по едно и също време се чуваха динговете за камери. Нямаше никакви рестарти при 3790 с NTU картата.

          3590 & 37(4)90 tracks.rar

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Някой може ли да даде описание на български за ъпдейт 37хх -> 34хх.
            Предварително благодаря.
            Извинявам се намерих описанието в Често задавани въпроси и упътвания от типа "Как се прави това"
            Последно редактирано от pggbs; 29-10-13, 12:43.

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Да си включа и аз по въпроса с рестартирането след получаване на трафик сигнал. Официално ъпдейтнат до най - новите версии на фърмуера, данни за трафик базата и фърмуера на трафик приемника тип 3. Карта офрм 2013 Q3A и CN 2014.20 - проблема си остава. Независимо коя карта е активна и коя не, ще пробвам варианта менюто да не е с кирилица, примерно бритиш енглиш и ще видим дали от гармин ни нямат за хора в Бг, а ние им купуваме навигациите за по 650лв

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Карта е NT или NTU?
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Здравейте, какво трябваше да изключа, че навигацията да се забърза малко че мисли и ме дразни, а пък ще карам офроидче и ми трябва да е побърза да смята кординатите

                  Благодаря
                  Дидо
                  Без Паджеро 2

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Първоначално публикуван от dido6i Преглед на мнение
                    Здравейте, какво трябваше да изключа, че навигацията да се забърза малко че мисли и ме дразни, а пък ще карам офроидче и ми трябва да е побърза да смята кординатите

                    Благодаря
                    За да Ви се "забърза" навигацията могат да се направят две неща:
                    1. Ако е "препълнена" - няма място в паметта и, да прехвърлите картата/картите на SD картата
                    2. Да си изчистите NonVol паметта. Имайте предвид, че с изтриването на тази памет изчезват всички точки, обекти, пътувания, които сте запаметили. Така че прехвърлете ги преди да го направите.
                    И двете неща са описани в тази тема.
                    И не забравяйте, че за офроуд в гората този апарат не е подходящ. Приемането на сателитите от апарата е силно затруднено в такъв вид терен, а той е предназначен за градски условия.
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Благодаря, ама ми трябва бърза навигация и засега ми върши работа
                      Дидо
                      Без Паджеро 2

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                        Карта е NT или NTU?
                        NT е картата, нарочно слагам нея за да може като търся на български да знам , че търси по ОФРМ, като е на английски да знам , че търси по европейската.
                        При смяна на езика на менюто с английски спря да се рестартира като хване трафик- значи не е от картите проблема, а в софта

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          За 3790 - картата препоръчително е да е NTU. Сложи последната на Европа NTU, ъпдейтни отново софтуера, чрез reinstall, виж ъпдейтите за трафик провайдърите и накрая му изчисти NV паметта. Би трябвало да тръгне. Подобен проблем имаше друг колега и така го поравихме.
                          Като си готов - напиши все пак резултата, за да знаят евентуално другите колеги работи ли този метод или не.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            с NTU 2014.30 е правена първо пробата, рестартира се, независимо дали е с отметка в картите или без. Също така и с изтрита от навигацията. Пробвано и само с OFRM, с OFRM и NTU, само с NTU, също така NT и OFRM, само NT, само OFRM. Все се рестартира, ако езика е на български. С 2014.40 нямам нерви да пиша и бриша NT, NTU и да обикалям да тествам вече, а в Пловдив трафика е 1 ден има ,1 седмица няма. Или с изключен трафик от менюто- то за БГ без това никва не върши- или с меню на различен от български или руски- това са за мен решенията за момента. Това с NV паметта ще го направя , но като се заредя с нерви за проби.

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                              За 3790 - картата препоръчително е да е NTU. Сложи последната на Европа NTU, ъпдейтни отново софтуера, чрез reinstall, виж ъпдейтите за трафик провайдърите и накрая му изчисти NV паметта. Би трябвало да тръгне. Подобен проблем имаше друг колега и така го поравихме.
                              Като си готов - напиши все пак резултата, за да знаят евентуално другите колеги работи ли този метод или не.
                              Потвърждавам, че вече работи безотказно! Благодарности!
                              TOYOTA LAND CRUISER 120
                              OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                              YAMAHA TDM 850 4TX

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X