Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Garmin nüvi 3790T

    Можете да изпратите файла на karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com. За всеки случай, генерирайте един нов файл със следната команда (през cmd):
    dir /a /s >failove.txt
    OFRM Team
    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

    Коментар


    • #32
      От: Garmin nüvi 3790T

      Колкото повече го ползвам, толкова повече му се радвам, Това Чудо почва да ме съмнява да е дело на Гармин - Прекрасна работа - Фен съм Му!!!

      Коментар


      • #33
        От: Garmin nüvi 3790T

        Здравейте колеги,днес закупих 3790 от фирма Геотрейд и както всеки веднага се поразмърдах из менютата.Първия проблем по този уред веднака ми се наби в очите и искам да споделя с вас това.Като искам да работя на кирилица и тръгна да въвеждам име но държава,населено място или квото и да е ,което не съществува или е грешно,самата клавиятура не ми дава вазможност да се върна на предишното меню и даже въобще да излезна от менюто.Като е на латиница ,няма проблеми.Има ли го и при вас този момент?Другото което е кокато тръгне да преизчислява маршрут,уреда се рестартира и такмо да зареди отново и веднага след произнасянето на думата ПРЕИЗЧИСЛЯВАНЕ ,пак рестарт.И това дали го има при ВАС? За сега толкова със забележките,продължавам да ровя :-)

        Коментар


        • #34
          От: Garmin nüvi 3790T

          Първоначално публикуван от ilia_ilia Преглед на мнение
          Здравейте колеги,днес закупих 3790 от фирма Геотрейд и както всеки веднага се поразмърдах из менютата.Първия проблем по този уред веднака ми се наби в очите и искам да споделя с вас това.Като искам да работя на кирилица и тръгна да въвеждам име но държава,населено място или квото и да е ,което не съществува или е грешно,самата клавиятура не ми дава вазможност да се върна на предишното меню и даже въобще да излезна от менюто.Като е на латиница ,няма проблеми.Има ли го и при вас този момент?Другото което е кокато тръгне да преизчислява маршрут,уреда се рестартира и такмо да зареди отново и веднага след произнасянето на думата ПРЕИЗЧИСЛЯВАНЕ ,пак рестарт.И това дали го има при ВАС? За сега толкова със забележките,продължавам да ровя :-)
          Проблема с кирилската клавиатура е решим, но трябва да се обърнете към Геотрейд. Проблема с преизчисляването не ми се е случвал. Изключили ли сте европейската карта?

          Коментар


          • #35
            От: Garmin nüvi 3790T

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Проблема с кирилската клавиатура е решим, но трябва да се обърнете към Геотрейд. Проблема с преизчисляването не ми се е случвал. Изключили ли сте европейската карта?
            Да Събине,изключена е европеиската карта,но се рестартира пущината.Относно клавиатурата,носих го в Геотрейд,и там казаха че за пръв път виждат този проблем.Ако кажеш към кой точно да се обърна ще е супер.

            Коментар


            • #36
              От: Garmin nüvi 3790T

              Първоначално публикуван от ilia_ilia Преглед на мнение
              Да Събине,изключена е европеиската карта,но се рестартира пущината.Относно клавиатурата,носих го в Геотрейд,и там казаха че за пръв път виждат този проблем.Ако кажеш към кой точно да се обърна ще е супер.
              Ами донеси го при мен на ул. Гурко N45 магазин karta.bg, търси ме мен и ще ти го оправя.

              Коментар


              • #37
                От: Garmin nüvi 3790T

                ОК,там сам след 5 дни.Благодаря ти предварително

                Коментар


                • #38
                  От: Garmin nüvi 3790T

                  Първоначално публикуван от sms71 Преглед на мнение
                  Другото което също не ми е ясно, защото не е като при 765Т, е качването на допълнителна карта. Тя трябва да се слага в директория "Map" или в скритата "System" където се намират европейската и всички останали карти?
                  И от мен един въпрос... Колкото и да е глупав... . Когато слагам допълнителни карти ( с каквото си искам име и разширениe - img) във фолдер MAP, този фолдър може ли да бъде създаден в microSD картата, и ако - ДА, то трябва ли преди това да се създаде (както е на останалите Нувита) фолдер Garmin? Aко трябва да се създаде и такъв фолдер - то тогава къде трябва да се сложи фолдера MAP - вътре във фолдер Garmin, или извън фолдер Garmin ? Или този фолдър MAP си е е самостоятелен и не се нуждае от създаване и на фолдър Garmin ?


                  Питам за това, понеже почти съм се навил да сменя моето Нуви 765 с новото 3790 ... А все още се колебая леко - дали си заслужава... Ако може и малко становища за това от хора, които вече го имат... Благодаря!!!
                  Последно редактирано от kihi; 13-07-10, 16:58.
                  Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                  Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Garmin nüvi 3790T

                    Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                    И от мен един въпрос... Колкото и да е глупав... . Когато слагам допълнителни карти ( с каквото си искам име и разширениe - img) във фолдер MAP, този фолдър може ли да бъде създаден в microSD картата, и ако - ДА, то трябва ли преди това да се създаде (както е на останалите Нувита) фолдер Garmin? Aко трябва да се създаде и такъв фолдер - то тогава къде трябва да се сложи фолдера MAP - вътре във фолдер Garmin, или извън фолдер Garmin ? Или този фолдър MAP си е е самостоятелен и не се нуждае от създаване и на фолдър Garmin ?


                    Питам за това, понеже почти съм се навил да сменя моето Нуви 765 с новото 3790 ... А все още се колебая леко - дали си заслужава... Ако може и малко становища за това от хора, които вече го имат... Благодаря!!!
                    Та да взема да отговоря на част от собствените си въпроси. Може да е полезно за някого...
                    Днес проиграх едно такова Нуви, поразпитах тук-там и за момента мога да кажа, че:
                    1. Командването чрез глас на Нувито работи, само ако има глас, който позволява да се съобщава водене с имената на улиците. На български такъв водещ глас няма и тази функция не работи на български, независимо, че е заложена в менюто като глас на български. След дълго мислене апаратчето съобщава, че български не се поддържа. На руски работи. В момента в който се превключи на руски (но не обикновения руски, а този, който позволява съобщаване и на имена на улиците), тогава функцията стартира. Но трябва и езика за водене да е руски. Тоест - не може да води при навигация на български, а на руски да му задавате гласови команди... Всичко се сменя на руски, или английски, или немски...
                    2. Относно ползването на microSD картата. Не можах да протествам лично, но в магазинчето на OFFROAD на ул. Гурко ме увериха, че трябва да се направи най-напред в microSD картата фолдър Garmin и в него - фолдър MAP, където да се сложат допълнителните карти... Не е напълно сигурно, че това е вярното решение, понеже ми се струва, че отговорите им бяха направени с леко изпразнен от съдържание поглед и недоумение за какво приказват... . Дано да не съм бил прав, но обикновено усещам, когато отговарят неподготвени продавачи и "консултанти"...
                    3. Като заключение - апаратчето на усещане и допир ми хареса много. Все още не съм напълно убеден, че трябва да сменя моя 765 с новия модел. Поне на тази цена.
                    Но определено ме загъделичка с новите си функции...
                    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Garmin nüvi 3790T

                      На SD-то се слагат картите в директория Garmin и трябва да се казват с определени имена, писано е по въпроса.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Garmin nüvi 3790T

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        На SD-то се слагат картите в директория Garmin и трябва да се казват с определени имена, писано е по въпроса.
                        Благодаря!!!
                        Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                        Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Garmin nüvi 3790T

                          Здравейте, колеги!Повече от месец имам nuvi 3790T,за сега съм сташно доволен ,машинката е супер,прави ми удоволствие работата с нея Това ми е първия навигатор,използвах го на дестинация 1200 км,справи се отлично!След един много дълъг тунел/12км/змръзна и се наложи да го рестартирам,до тогава през по малките тунели минаваше супер Има гласово управление на Руски език,като навигира с имената на улиците на един смешен руско-англйски но е разбираемо Да се надяваме,че ще може да прави това и на БГ Прави ми впечатление че когато работи на батерия загрява? Нямам опит с подобна техника,нормално ли е това?Иначе други забележки нямам навигатора е супер и си заслужава парите!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Garmin nüvi 3790T

                            Нормално е да загрява.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Garmin nüvi 3790T

                              Открихме как да се заобиколи проблема с търсенето след инсталиране на различна версия OFRM. За тези, които не са на ясно за какво говоря - проблема се изразява, че след смяна на картата (примерно от City на TOPO) спира да работи търсенето на адреси. Оказа се, че това се получава само на Windows 7

                              Така, че ако имате Nuvi 3790 и Windows 7 трябва да си сменяте картите на друг компютър с по стар Windows

                              Коментар


                              • #45
                                От: Garmin nüvi 3790T

                                Става дума за обикновено Copy / Paste ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X