Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    Откъде в Стара Загора да си купя масло Motul 510 2T?

    Коментар


    • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      Аз днес взех на Repsol - Offroad 2T от официалния вносител в София. За колата купувам само такова, тъй като знам, че е истински Репсол и не се рафинира в Румъния или по селата някъде. Карам кола с претенциозен мотор - 1.8Т и до сега не съм имал никакви проблеми. Като покарам малко с него ще кажа как е.

      Коментар


      • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        Здравейте!
        Да отупам темата от прахта, но не издържах да не споделя последната информация,която получих. Приятел се прибира от Италия, там живее над 10 години. Заговорихме се за мотори и се похвали,че има ЕХС 300 2014. Попитах го, с какви консумативи го поддържа ,след като е в чужбина. Казва ми: Ей, човече, аз работя в ЩИЛ, карам с такова масло, спонсорско ми е !!!
        С учудване го изгледах и му викам, не задръства ли , маже ли, заковавал ли е до сега??? Абе с две думи все тъпи въпроси.....
        Но той ми обясни,че за 4 години го е отварял един път за бутало и сегменти, всичко е светило по буталото не е имало никакви задирания и поразии, нагара е бил сив и се е чистил с парцал, дори и клапата е била в перфектно състояние, от ауспуха не е текло никакво масло. МОтора е на 35к км, понеже има километраж и вала няма никакъв луфт. Каза още, че каквото и да се сипва, двутактово масло,няма как да надмине Щилското по цена/ мазане и почистване. Обаче каза ,че сипва полусинтетичното,което е зелено на цвят. Каза ми,че от 7 години работи там и до сега не е виждал блокирал Щилски двигател. Кара с зеленото, тъй като е абсолютно бездимно. Попитах го и за съотношението, отговора беше подобаващ: Разбира се,че по 20 милилитра,колко да му сипвам?!
        Поздрави, дано съм бил полезен, ако се сети някой нещо да пита, той е тук отще много малко време.

        Коментар


        • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Аз пък да попитам запознатите, дали са някакви митове това за tpi на КТМ. От няколко места чувам, че маслото трябвало да е някакво тънко за да не мъчи маслената помпа. Има ли нещо такова или всичко е за пари и продажба на определени марки.

          Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            Ако може да се вярва на упътванията от техния сайт (https://www.ktm.com/service/manuals/) старите (карбураторните) и новите (инжекционите) двутактови имат едни и същи изисквания към маслото.

            По темата - не може да спре да ми е смешно, че мотора ми е зареден с 2тактово масло с аромат на ягоди - https://www.ipone.fr/en/product/samourai-racing/. Не познавам човека който го е измислил, както и ми се струва много глупаво, но ми е толкова смешно, че освен ако не прогори дупка в буталото ще продължа да зареждам все такова.

            Коментар


            • От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              Явно всеки си знае нещо и си го разправя. Иначе така като се заговоря с някой си питам и вече започнах да попадам на мнения, че няма значение какво е. Важното е да е синтетика и да е истинско, не някое менте. А това на ягодките не знам дали ще се усеща след tpi. Дори и с обикновено + 5мл/л съм добавил в бензина и отзад през ауспуха няма нищо.
              EXC TPI 2019

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X