Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

    Обаче всеки път ме заболява сърцето, като се разделя с поредните 30 лв за литър.
    лелее ивче и мен ме стегна ..що не каза до сега
    ..я остави тия работи
    ..то и аз що пари съм давал за масла..
    ..като за ендуро че дори и мотокрос на нашето ниво -лики моли даже и полусинтетика е предостатъчно качествена а се намира на цени между 10 и 13лв ..и няма ментета на тази фирма-всичко си е директно -от германия..преди им бях дистрибутор и все още си ползавм отстъпки -само такова си карам-или пълна или полусинтетика -каквото има в момента
    -друго добро масло си е моторекса -крос пауър модела е фулл синтетика но е скъпичък ..миналата година на много състезания пък карах с моторекс полусинтетика..включително и бузлуджа емине..преди него и след него отварях двигателя да видя кво е положението..няма проблем и работи и доста чисто което за мене е по важно даже от колкото да прави някакъв супер здрав маслен филм..дето никой не знае за какво му е
    по принцип има ли JASO FC значи тр да става
    на полусинтетиката на лики моли не пише за ясо фц но пак става и е много качествено масло..с него пък как съм ги напъвал разни мотаретки... ..работи и чисто и не прави нагари -особенно пък фулл синтетиката на тази фирма
    за 4т също ползвам на лики моли 10-50 синтетиката -че е и 5 литрова туба а е на цената на 4 л на други производители ..като даже мотора по тихо и приятно ми се струва че работи ..спрямо 10-60 то на моторекс например
    за 4 т тата е важно да пише JASO MA.

    Коментар


    • #32
      Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

      Цецо, то хубаво само дозира, ама направи едно изключение тая помпичка нещо откаже.. незнам, но определено ти ще мислиш с каква сила да дозираш шутовете си към мотора
      Това става само ако си с разделно мазане, но според мен хората, които обичат да барат на сигурно дори спират функционирането на тея помпички и сами си омасляват бензина
      Аз смятам да направя един тест със Castrol R2 и Repsol на моя КТМ ...
      Тая Р2-ка наистина реже глави, макар че при мене е 28 лв./л.
      Мисля да пробвам и аз сега някакво друго масло, но незнам и аз какво да бъде...
      Моторетката е KTM EXC 360...
      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
      [/FONT]________________________________________
      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
      [/CENTER]
      [/CENTER]

      Коментар


      • #33
        Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

        Значи проучих въпроса за 2-рата туба масло, която ще взема ето я и нея:
        Repsol Moto Competition 2T




        Description

        Synthetic lubricant formulated with the most advanced technology, specially designed for high performance two stroke engines. Lubricant recommended by HONDA. Ideal for normal and sports riding.
        Qualities
        · Environmentally friendly lubricant, reduces exhaust smoke (Smokeless Technology).
        · Suitable for leaded or unleaded petrol. Excellent viscosity.
        · Excellent lubricity and engine cleanliness.
        · Protection against seizure and spark plugs fouling.
        · Reduces carbon deposits in the exhaust system.
        · May be used with oil injection or ready mix systems.
        Quality Standard
        · API: TC
        · HONDA SPEC.
        · JASO FC
        · ISO L EGC
        · TISI 1040
        · Smoke free technology

        Незнам дали е добро и ако някой има впечатления, моля нека ги сподели..
        Ще го намирам на абсолютно допустима цена за такъв консуматив с такова качество... Тъй като за Кастрола ме посъветваха как да го дозирам тук никой не ме е съветвал та може да прозвуча тъпо, но все пак..... по колко да слагам от него на 1 литър
        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
        [/FONT]________________________________________
        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
        [/CENTER]
        [/CENTER]

        Коментар


        • #34
          Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

          Първоначално публикуван от Different_Soul Преглед на мнение
          ..... Тъй като за Кастрола ме посъветваха как да го дозирам тук никой не ме е съветвал та може да прозвуча тъпо, но все пак..... по колко да слагам от него на 1 литър
          По колкото препоръчва производителя
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #35
            До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

            За да не отварям нова тема ще си позволя да пиша в тази т.к. въпроса ми е свързан с маслата.
            Купил съм си 1л Motul 800 Factory Line ,но никаде по него не пише стандарта му ... дават го, че е състезателно и че отборите от Световния Шампионат карали с него и подобно, но вие това го знаете сигурно.
            Мотора ми е Suzuki RMX 250 от 88-89г.Има ли смисъл да продължавам да карам с това масло или мога да го заменя успешно и с Motul 510 (ако мога да си намеря във Варна) или не си струва да пробвам.


            Също така на опаковката пише 10л бензин на 200мл масло ... незнам защо, но ми се струва малко.В грешка ли съм?
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • #36
              До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

              Моя РМХ250 го карам с 33мл/л масло, без значение синтетика или полусинтетика. Това количество е препоръчително за мотокрос и предпочитам по-добро мазане на двигателя за да може при нужда от повече газ да няма проблеми.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #37
                До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                Аз карам КХ250 98г с 30мл/литър като използвам винаги само пълна синтетика и подбрани марки с цел избягване на ментета.Карам го от месец,но не съм имал проблем с това съотношение.

                Коментар


                • #38
                  До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                  За да не отварям нова тема ще си позволя да пиша в тази т.к. въпроса ми е свързан с маслата.
                  Купил съм си 1л Motul 800 Factory Line ,но никаде по него не пише стандарта му ... дават го, че е състезателно и че отборите от Световния Шампионат карали с него и подобно, но вие това го знаете сигурно.
                  Мотора ми е Suzuki RMX 250 от 88-89г.Има ли смисъл да продължавам да карам с това масло или мога да го заменя успешно и с Motul 510 (ако мога да си намеря във Варна) или не си струва да пробвам.
                  -и мотул 510 бива
                  -принципно обаче цените на мотул маслата са..топ така да се каже
                  преди години един приятел намерил на един френски плаж оставени тубички мотул 510 2 тактово и ми ги бе дал ..аз му дадох пък за 4 те та щото имах от някъде такова..та 510 то -имах тогава CR250 94 та модел-много добре си беше доста часове навъртях с него

                  -все пак като за тоз рмх моето мнение е да си го караш с полусинтетики -по евтини и да не се набутваш излишно-това си е е гати спокойният мотор -вземи някакъв моторекс полусинтетика 2 тактова и си 6

                  -що се отнася до микс да слагаш по 200мл на 10 литра...-малко е
                  слагай поне по 250мл на 10 л
                  то не че и с 20 няма да върви ..но все пак...нека си има мазане -повече ще издържи във времето мотора така

                  -и като стана въпрос за рмх-ЖИЗНЕНО ВАЖНО Е ДА ГО РАЗГЛОБИШ И ДА МУ ПОЧИСТИШ И РЕГУЛИРАШ КЛАПИТЕ НА ИЗПУСКАТЕЛНИЯТ ОТВОР...защото иначе и хиперскъпо масло няма да ти помогне и мотора -скоро ще се скапе-това им е тънкият момент на рмх совете-клапите искат редовно почистване и притягане -иначе се разлабват износват и накрая пропадат при буталото -чупят се или още по лошо скапват и буталото и цилиндъра..но и само те да се скапят пак си е сериозно защото са към 300 евро

                  Коментар


                  • #39
                    До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                    Извинявам се много за Офф-топика.
                    Мерси много, но има ли възможност да се свържем по някав начин я в Скайп я в ICQ, или каквото ползваш.(мисля, че съм те намерил в скайп, аз пак съм си VaHk0_)Че имам и някой други въпросчета.
                    Иван Маринов
                    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                    ЕНДУРО ВАРНА

                    Коментар


                    • #40
                      До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                      Едно време като бях малък и живеехме при другаря Живков и се опитвахме да се състезаме, баща ми правеше сместта за 2Т и ми казваше че слага ено масло със странното название М90-руско, Широко ползвано в БДЖ точно за какво и къде и до ден днешен незнам. Та това масълце се разбиваше идеално и изгаряше, е почти 100%. По това време ги нямаше нито- MOTUL, CASTROL,IPONE,AGIP и там др. И дойде демокрацията и това масло изчезна,минах през ерата CASTROL, после MOTUL, изредих и някои др.-VALVOLINE,LM, МОTOREX дори ОMV и Приста, но най доволен останах от ERG. Е сега сме на 4Т и пак вървим по тази делема дали това или др.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                        Всичко хубаво... много хубава тема, но просто нямам идея къде мога да купя свястно /MOTUL, CASTROL,IPONE,AGIP/ 2т масло в София... Знам, че звучи странно, но не познавам града и ако някой може да препоръча магазин /по възможност около "Борово" или "Бъкстон"/ ще съм благодарен.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                          Хайде бе хора... никой ли не се сеща за някой магазин в който продават някакво читаво 2т масло... Където и да питам ми казват някакви срокове за доставка...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                            е в София няма ли магазини за мотори бре !!!

                            имаше тема специално за магазините, потърси я !!!

                            аз в едно загубено Севлиево мога да си купя хубаво 2Т масло поне от 3места

                            в софия сигурно са 33
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #44
                              До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                              ако желаете има начини да се купи качествено пълна синтетика масло на едро в бидони по 30 или 60 литра и да си го поделим

                              може би ще дойде около 17-18 лв. литъра
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #45
                                До: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                ако желаете има начини да се купи качествено пълна синтетика масло на едро в бидони по 30 или 60 литра и да си го поделим

                                може би ще дойде около 17-18 лв. литъра
                                +3

                                Ама за какво масло говориме...
                                DCRT®

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X