Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Как го дозираш че не омаслява ауспуха? Защото аз си мисля че ако изобщо не омаслява значи сместа е бедна на масло!
    Мотора сам си го дозира чрез жило и няма смисал аз да слагам масло в резервуара . А иначе когато го запаля пуши бял пушак , което значи че маслото си му е добре , като загрее пушака изчезва , и не омасля т.е. омаслява ауспуха но не е като при пристата
    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

    Коментар


    • #17
      Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

      Първоначално публикуван от CECO_KANGOTO Преглед на мнение
      Мотора сам си го дозира чрез жило и няма смисал аз да слагам масло в резервуара . А иначе когато го запаля пуши бял пушак , което значи че маслото си му е добре , като загрее пушака изчезва , и не омасля т.е. омаслява ауспуха но не е като при пристата
      Може и да съм консервативен ама аз на тия жила и помпички изобщо не им вярвам. Друго си е аз да си премеря масълцето с кръчмарската мярка!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #18
        Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

        аз моя го карам с valvolin2t добро ли е това мосло или трябва да го сменям
        KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

        Коментар


        • #19
          Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

          Аз съм доволен от Валволин 2Т , е за МЗ-та де. За по бързооборотните не знам дали е добро.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #20
            Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

            накачих във -технически дискусии няколко теми за масла от предишни години
            като имам време пак ще потърся и други..приятно четене

            Коментар


            • #21
              Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

              Аз преди да почна да карам с Ajip Cross , карах с ВОЛКОВЛИН , но Немско и да ви кажа разликата от Немското и Българското е , като от тук до луната и сместа е по гъста на БГ и не е със същата миризима , абе въобще нямат нищо общо ( само името ) , ако си намерите такова на изгодна цена взимайте , че на мен ми го докараха като за подарах 3 литра обаче свърши . Мисля че този които ми го донесе каза нещо за 10 евро да струва , но не съм сигорен
              http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

              Коментар


              • #22
                Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                Тая приста дето казва Цецо е егати лаината аз карах мойто МЗ по едно време с приста ама хич не ми хареса и сега карам с Casstrol Outbord Oil и съм доволен
                Димитър Тенев

                Коментар


                • #23
                  Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                  За съжаление проблема, за който сподели Цецо е реален и наистина на пазара има страшно много ментета, маслата са с незнаен произход и качеството им е под въпрос. Аз също карам с R2, което взимам само от едно място, където произхода е гарантиран. Обаче всеки път ме заболява сърцето, като се разделя с поредните 30 лв за литър.
                  DCRT®

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                    Ива май доста хора спряха да карат с кастрол поради това че няма нищо общо с кастрола който се продава в германия да речем.
                    Да този който се продава тук наистина е с гарантиран произход ...Турция

                    поради тази причина много хора не слагат кастрол и в автомобилите си вече.

                    а тези 30 лв са безумно висока цена
                    има полусинтетични масла които са по 15-тина лв. и мисля че за натоварването което един непрофесионалист може да направи на мотора са предостатъчни като параметри на мазане. Дори на OMV има пълна синтетика за 16-17 лв аконе се лъжа
                    принципно по важното е маслото е да е с гарантиран произход а не толкова марката му. в бг има много ментета за жалост
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                      Струва ми се, че и аз ще мина на друг вариант. А маслото го взимам от познати, които сами си го вкарват от европейско ... но наистина е доста скъпо и както ти каза, няма смисъл аз да карам с такова. Димитър ми препоръчва Лики Моли, а той рм-а и без това досега само с такова е хранен ... пък гледам добре се справя
                      DCRT®

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                        ми да

                        навремето като кросовите мотори са се карали само с минерални масла какво им е било, данеби да не са вървели и да са се трошили през час


                        мисля че е леко залитане по това да се карат супер скъпи масла

                        за 4Т положението е друго
                        там наистина маслото е много много важно и ако си правиш компромиси струва много много пари ремонта
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                          Все пак навремето и машините са били други, не толкова високооборотни и с по-големи допуски 'Еволюцията" на маслата и техническите параметри на машините върви паралелно...така разправяха по дискавъри Главно поради тази причина е моето "залитане" по по-скъпи масла, но при това мойто каране не е необходимо кой знае какво
                          DCRT®

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                            недей забравя че преди всичко целта на всяка фирма е да вземе повече пари от клиента

                            оптималния вариянт невинаги е най-скъпия вариянт
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                              недей забравя че преди всичко целта на всяка фирма е да вземе повече пари от клиента

                              оптималния вариянт невинаги е най-скъпия вариянт
                              За България, да така е , но по света не е точно така! Една уважаваща себе си фирма гледа да вземе не повече пари от клиента а от повече клиенти пари! А това става като си създаде добро име! На запад хората плащат много пари за продукти на известни фирми, защото името на фирмата е гарант за качество. У нас обаче нещата са точно на обратно - колкото по известна фирма толкова по голям шанс за менте. А и някой фирми произвеждат специални партиди за страни като нашата за да отговорят на ценовите изисквания ( въпреки че официално го отричат де).
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Кой с какво масло язде своето конче 2т.

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                За България, да така е , но по света не е точно така! Една уважаваща себе си фирма гледа да вземе не повече пари от клиента а от повече клиенти пари! А това става като си създаде добро име! На запад хората плащат много пари за продукти на известни фирми, защото името на фирмата е гарант за качество. У нас обаче нещата са точно на обратно - колкото по известна фирма толкова по голям шанс за менте. А и някой фирми произвеждат специални партиди за страни като нашата за да отговорят на ценовите изисквания ( въпреки че официално го отричат де).
                                Слави ,да знаеш че ми взе думите от устата .Много сьм сьгласен с тебе .
                                не казвай всичко но знай какво казваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X