Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вакуумни автоматични хъбове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Вакуумни автоматични хъбове

    Първото, което трябва да се провери са вакуумните линии, клапаните и управлението им. При Ректума и Гносото, система е доста разхвърляна и с доста предпоставки за проблеми.
    Единствената работеща без проблеми подобна схема е при Паджеро, но там отцепването става от диференциала.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #47
      От: Вакуумни автоматични хъбове

      Първоначално публикуван от angeli Преглед на мнение
      Здравейте,малко да съживя темата и ако мога да помогна на следващите дето ще се срещнат с този проблем,ще е добре.

      Купих рекстъна преди 5м и когато го пробвах всичко уж си работеше,но когато заваля изненадващо миналият месец маи беше снега имах същият проблем,
      реших да се изфукам с джипа,но уви не успях предното не зацепи и останах само на задно каквито и гуми да имаш джипа няма ли предно не е джип.
      Четох какво ли не и нищо не открих,накрая закарах рекстъна при един стар бандит и ми ги направи постоянно зацепени като им сложи някакви метални пръстени направени от стругар за да паснат и да зацепят, та схемата е следната нали регулираме кардана с копче когато решим да сме на 4Х4 само го цъкаме и тръгваме те хабове ли са незнам точно са вече зацепени и готови за действие,когато нямаме нужда от тях само ги изключваме и си караме на H2 проблеми с разхода няма, защото нищо не променяме само си стоят зацепени.
      Разхода ще се вдигне със сигурност. Целият преден мост ще се задвижва от задните колела през пътя. Целта на хъба е точно това, да предотврати ненужното въртене на предния мост през пътя, когато не ни трябва.
      Машината с която се борих по-горе получи ръчни хъбове и проблемите приключиха. Цялата система с вакуумите там е доста лошо измислена и скъпо за подмяна.
      Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

      Коментар


      • #48
        От: Вакуумни автоматични хъбове

        добре де, не разбирам искате да кажете,че след като са зацепени постоянно предния мост също върти. Хммм интересно защото ако казвате,че и предния мост,ще се задвижва от задните колела то не трябва да буксувам на едно място.След като включа 4x4 няма буксуване излизам от всякъде,мисля лятото да ги махам тези метални обръчи дето сме ги зацепили, а зимата да ги слагам пак.
        За разхода не съм сигурен,че вдига, с 25л. съм минал 310км с средна скорост 100км.
        Какъв ви е съвета да бягам ли в ратола да ми отрежат главата

        Коментар


        • #49
          От: Вакуумни автоматични хъбове

          Първоначално публикуван от angeli Преглед на мнение
          добре де, не разбирам искате да кажете,че след като са зацепени постоянно предния мост също върти. Хммм интересно защото ако казвате,че и предния мост,ще се задвижва от задните колела то не трябва да буксувам на едно място.След като включа 4x4 няма буксуване излизам от всякъде,мисля лятото да ги махам тези метални обръчи дето сме ги зацепили, а зимата да ги слагам пак.
          За разхода не съм сигурен,че вдига, с 25л. съм минал 310км с средна скорост 100км.
          Какъв ви е съвета да бягам ли в ратола да ми отрежат главата

          Ако системата ви е същата като тази с която аз се борих не си заслужава изобщо да се прави. След като ги разглобих главините напълно, почистих всичко перфектно, по спомен смених семеринги 3бр на стойност 80лв на колело, системата остана работоспособна само няколко месеца. Аз не бих инвестирал нито една стотинка в тази сбъркана по идея вакуумна система. Един от тези три семеринга да пропусне и край с 4х4.
          Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

          Коментар


          • #50
            От: Вакуумни автоматични хъбове

            Само да кажа като информация в магазините на Колос в София ги има всички модели 240лв

            Коментар


            • #51
              От: Вакуумни автоматични хъбове

              Вече втора година карам с зацепените и разхода не е кой знае колко. 2,3л.на 100км.
              Март месец си ги махам не ходя в гората и не ми е нужно предно само за сняг.
              Но не мога да развивам скорост над 80 почва да се чува едно леко стържене и се появява вибрация, предният ми кардан има лек луфт,може ли да е от това.
              Миналата година като ги отцепих всичко се оправи даже си перках по магистралата над 120км.

              Коментар


              • #52
                От: Вакуумни автоматични хъбове

                Колега, на Рекстана 4х4 работеше, но ми се наложи да сменя предните дискове, като сглобявах хъбовете слагах грес на хъбовете и сега 4х4 не ми се включва, дали е възможно от прекаленото много грес да идва проблема?

                Коментар


                • #53
                  От: Вакуумни автоматични хъбове

                  Първоначално публикуван от siviq Преглед на мнение
                  Колега, на Рекстана 4х4 работеше, но ми се наложи да сменя предните дискове, като сглобявах хъбовете слагах грес на хъбовете и сега 4х4 не ми се включва, дали е възможно от прекаленото много грес да идва проблема?
                  Леле от кога не съм писал във форума. Добре че има на мейла съобщение.

                  Повечето грес определено пречи. Трябва да има съвсем малко, просто да са мазни, нищо повече. Рекстана обект на темата още се кара, но одавна е с ръчни хъбове. Просто ни писна да сменяме семеринги - да това е сериозен проблем при тези коли. Не знам на новите подобрили ли са нещо, но на модела с който се борих, решението не е добро. Губиш 4х4 баш кога ти трябва най-много. НО! От както е с ръчни хъбове няма проблем. Не мисля че бяха много скъпи - взех ги от човек тук във форума.

                  Поздрави и Успех!
                  Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                  Коментар


                  • #54
                    От: Вакуумни автоматични хъбове

                    Здравейте, след като ми се спука капачката на хъба, реших да сложа ръчни.Иначе самия хъб е Ок.За втора употреба хъб ми искат 80-100 лв., а самата капачка не я дават отделно.Та в Колос предлагат някакви yjdab за 129.50 лв в olx ми излизат предлпжения за avm за 105.00-107.00бивалв., как да разбера дали и кой ги бива.Да не налетя на някакви китайски боклуци.

                    Изпратено от моят HUAWEI LYO-L21 с помощта на Tapatalk
                    LZ1ACU

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X