Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Левитация ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Левитация ?

    Добре, добре! Напредвате в Махабхарата. Пък тогава още не бяха измислили гравитотроните. Как ли са летяли...
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #92
      От: Левитация ?

      Хариер във вакум не може да помръдне защото нито има какво да засмуче през турбината нито какво да издуха през суплата. Точно във вакума си личи кое е левитация и кое полет. Полето което образуват електроните от външните електронни слоеве на Магнитите върши една и съща работа и във вакум и във флоид независимо дали е газообразен или течен. Та ако се опитвам да дефинирам може би ще се получи нещо като .........Левитация е състояние на материята подържаща субекти в пространството във вакум или газова среда без никаква опора, което състояние се дължи на специфични движения на електрони или обмен на гравитони или други кореспондентни частици образуващи поддържащо поле между обекта и повърхнината приета за основа .

      Коментар


      • #93
        От: Левитация ?

        Първоначално публикуван от rygit Преглед на мнение
        Полето което образуват електроните от външните електронни слоеве на Магнитите..
        Полето от електроните във външните слоеве също толкова добре те държи и ако се качиш на табуретка. Пак то ти пречи да потънеш в пода. Не си ли чувал?

        Изобщо, много яки глупости пишеш. Защо не поразлистиш някое четиво по физика? И даже граматика на първо време, зер главните букви доста балистично ги използваш.

        Коментар


        • #94
          От: Левитация ?

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Добре, добре! Напредвате в Махабхарата. Пък тогава още не бяха измислили гравитотроните. Как ли са летяли...
          Махабхарата, а и Рамаяна ги минахме... Разбрахме и механизмът на левитацията, остана само да уточним някои размери на Гилгамеш, или по-точно до къде се простира истината и от къде започва легендата...
          Последно редактирано от Тихомир; 29-08-10, 08:45.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #95
            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Полето от електроните във външните слоеве също толкова добре те държи и ако се качиш на табуретка. Пак то ти пречи да потънеш в пода. Не си ли чувал? .
            Не, не съм чувал Ясене, че табуретката е ПОЛЕ поне не от физик или от учител по физика. Чувал съм че табуретката е конструкция - съвкупност от материали съставени от вещества ( може и бивши "скелетни" конструкции на същества- дървета например, освен ако не са от слонова кост) които в пространството образуват вещево материална упора под моето тяло което "ми пречи да потъна" по посаока на майката Земя.
            Па материята се дели поне засега от физиците на полева и вещева. Поле и Вещество - да ти обяснявам ли с примери кое кое е ? Прав си че съм зле с граматиката, но аз имам забележки към теб относно четенето написал съм БЕЗ НИКАКВА ОПОРА ( повдигнато е в Червеничко )- имайки в предвид от материално веществен тип което пък личи от текста повдигнат в Синичко

            Първоначално публикуван от rygit Преглед на мнение
            ........подържаща субекти в пространството във вакум или газова среда без никаква опора, което състояние се дължи на специфични движения на електрони или обмен на гравитони или други кореспондентни частици образуващи поддържащо поле между обекта и повърхнината приета за основа .
            Та разликата между Полет и Левитация според мен е това, че между Обектите (Субектите ) при Летенето съществува Вещество - да речем Флуид без значение течен или газообразен, без значение статичен или динамичен - при течния обаче му викаме Плуване. За разлика от Летенето - между обектите в Левитацията имаме само поле без то да е структурно организирано като вещество. Прав си че и табуретката образува поле и полета но тези полета сами по себе си не играят самата поддържаща функция на Той Тя или ТИ, които сте седнали върху й. А ако не ми вярваш за слабото въздействие на образуваното поле от табуретката от вещество - вземи една твърда такава - с равна повърхност ( цвета и материала са по твой избор ) сложи от горе й 7 габърчета с игличките нагоре и се опитай да седнеш върху табуретката ( НО САМО ПО ШОРТИ БЕЗ ДА СИ СЛАГАШ ПАПМПЕРС или дамски превръзки с пърхащи крилца ) !!! Ако нищо не усетиш твоята теза е правилната !!! Ако усещанията са по различни , като например проявяващи се в болезнено пробождаш ефект значи моята антитеза е по - близо до истината.
            А полетата които се образуват от човешкия мозък съвсем не са за подценяване. Левитация във вертикална посока е наблюдавана и сравнително по лесно обяснима от физиците ( понеже аз не съм такъв). Интересното е че има и наблюдавани случаи за движение на левитращо човешко тяло в хоризонтални посоки и то не спонтанно а целенасочено по доста "сложен маршрут". Тука вече нещата стават интересни, но демонстрации от този тип има само в крайно затворени общности, по причина, че не хоризонтално динамичната левитация е интересна за тях. За тези хора тя е просто следствие от медитативното състояние на субекта което е в центъра на интересите им.
            Нещо като деца, които не се интересуват как ъгловата скорост влияе върху стабилността на пумпала с който си играят. Нито пък се интересуват от това защото цветовете на дъгата, с които пумпала е нашарен се сливат до бяло. Или дали странния звук, който пумпала произвежда при ротацията дразни паяка в ъгала на стаята защото жуженето му прилича на звука от полета резониращ върху "струните" на паяжината, породен според наследника на Арахна от вековната му плячка домашната муха .
            Та ако имаш яснота какви полета се пораждат при концентрирани мисловни състояния тип медитации от боифизичен аспект ще ми е интересно да си побъбрим може и на съвсем популярно ниво нямам научни титли.
            Прав си и в това че пиша и глупости но нали дискусиите са за това да се изчистят глупостите и после да не се излагаме пред чужденците зер !!!

            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
            Махабхарата, а и Рамаяна ги минахме... Разбрахме и механизмът на левитацията, остана само да уточним някои размери на Гилгамеш, или по-точно до къде се простира истината и от къде започва легендата...
            Много си прав ако преминаваме от истина към легенда, иде реч за Епос.И Гилгамеш е герой в един ми ти такъв. Има и по - съвременни герои от този край на света в една книжка. Името и е Ур синът на ШАМ там неговата совалка има формата на пура и се движи точно на левитационен принцип. Но понеже поне на мен не ми е известно в 2600 г. преди Христа ( по времето на Гилгамеш де ) да са практикували този спорт Левитацията и ако в случая се преминава от Легенда към Истина, и споменатото в легендата ще стане реалност като факт в бъдеще тогава ще да става дума за Телеестезия, което пак се поражда от подобни на левитацията полета но с по - други параметри. Така, че прав си !!! Мноого е важно къде, колко, кога и как се простира истината.
            Последно редактирано от Ясен; 29-08-10, 11:35.

            Коментар


            • #96
              От: Левитация ?

              Първоначално публикуван от rygit Преглед на мнение
              Не, не съм чувал Ясене, че табуретката е ПОЛЕ поне не от физик или от учител по физика.
              Табуретката е това, което си представяш за нея. Ако щеш търси други доказателства, но това, което те държи върху нея е електромагнитна сила. Която е проявление на електромагнитни полета. Същото се отнася и до самолета, който взаимодейства с флуида електромагнитно.

              И да, аз съм физик. Това ми е единственото завършено образование и държа на него

              Коментар


              • #97
                От: Левитация ?

                Първоначално публикуван от rygit Преглед на мнение
                Хариер във вакум не може да помръдне защото нито има какво да засмуче през турбината нито какво да издуха през суплата. Точно във вакума си личи кое е левитация и кое полет. Полето което образуват електроните от външните електронни слоеве на Магнитите върши една и съща работа и във вакум и във флоид независимо дали е газообразен или течен. Та ако се опитвам да дефинирам може би ще се получи нещо като .........Левитация е състояние на материята подържаща субекти в пространството във вакум или газова среда без никаква опора, което състояние се дължи на специфични движения на електрони или обмен на гравитони или други кореспондентни частици образуващи поддържащо поле между обекта и повърхнината приета за основа .
                Аха, по твоята дефиниция, совалките и другите космически апарати левитират, защото умеят да се движат във вакуум .

                Колкото до това, дали силата, която ни държи върху табуреткта не е електромагнитна... явно от физика не разбираш, щом не успяваш да разбереш обясненията на другите, така че ще пробвам да го обясня, като за лаици. Ти си съставен от атоми, които имат електрони, табуретката също. Стъпваш върху нея. Има два варианта или стоиш върху нея, без орбитите на твоите електрони, да се пресичат с нейните, т.е. разделя ви електромагнитното поле между вас, или твоите електрони почват да се смесват с нейните, ядрата на атомите ви тук там се срещат, но принципно са много нарядко, така че повечето се разминават и ти минаваш през нея, като през сито.... За щастие се случва първото и именно електромагнитните сили ни държат отгоре
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #98
                  От: Левитация ?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  И к`ви са предимствата на връх Чимбурасо пред Тибет?!
                  Баси гъбите
                  По мои сметки, на Чимбурасо би трябвало гравитацията да е най- малка. Поне, съдейки по надморската височина и близостта до Екватора.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Левитация ?

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    По мои сметки, на Чимбурасо би трябвало гравитацията да е най- малка. Поне, съдейки по надморската височина и близостта до Екватора.
                    ...освен това - периферната скорост е най близка до първа космическа, и с по-добра засилка в източна посока направо можеш да излевитираш на геостационарна орбита...
                    ...друг важен фактор, е че все пак това е доста по-ниско от хималаите и плътността на въздуха е по-голяма - т.е. по закона на архимед - човешкото тяло там ще има по-добра плаваемост във въздуха (това все пак е добре да бъде доказано експериментално, рацбира се...) и може би ще излевитира самостоятелно...

                    Баси гъбите...

                    (П.П. Все пак и аз научих нещо - винаги съм мислил че най-отдалеченото място от центъра на планетата е Килиманджаро, пък той даже ни бил и втори...
                    ...@би учи цял живот...)

                    Коментар


                    • От: Левитация ?

                      Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                      (П.П. Все пак и аз научих нещо - винаги съм мислил че най-отдалеченото място от центъра на планетата е Килиманджаро, пък той даже ни бил и втори...
                      ...@би учи цял живот...)
                      А-а-а-а, колега, винаги съм насреща с безсмислени съвети и тотално безполезни познания.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Левитация ?

                        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                        За щастие се случва първото и именно електромагнитните сили ни държат отгоре
                        Моля те, ся - обясни му и за кърфиците (или обърнатите габърчета - по избор) - там що не работят електромагнитните сили?
                        А ако са намагнетизирани? И има ли разлика ако сядайки се надупим на север или на юг?

                        Коментар


                        • От: Левитация ?

                          Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                          Аха, по твоята дефиниция, совалките и другите космически апарати левитират, защото умеят да се движат във вакуум .
                          Е-е-е-е, господин Заарин, надявам се че тук няма хора, дето да не правят разлика между отблъскване и импулс. Иначе... ще трябва да почнем темата мнооого по- отдалеч.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Левитация ?

                            Ами, аз не правя. Разликата е привидна.

                            Коментар


                            • От: Левитация ?

                              Миииии, с тази привидна разлика някои хора обясняват, защо совалката се "отблъсква" във вакуум, а витлото не работи. Иначе пътеките и на двете водят до Нютон. Втори лииии, трети закон ли беше...? Не ми се рови сега учебника за осми клас. Пък сичко тва е тооолкова далече от левитацията и практикуващите я. Пък като погледна всичките тия карфици и външни електронни слоеве... Абе, тая табуретка от втора положителна или от четвърта отрицателна валентност е? Да не протече една естерификация на мастни киселини и задникът ми да стане на сапун.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Левитация ?

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Абе, тая табуретка от втора положителна или от четвърта отрицателна валентност е? Да не протече една естерификация на мастни киселини и задникът ми да стане на сапун.
                                Зависи кой е седял преди това на нея, какво е правил, и колко са мастните киселини в задника ти...



                                П.П.: Аз съм дотук по темата...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X