Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Левитация ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Левитация ?

    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
    Познавах човек ходил в Тибет ... по Бай-Тошово време. Имаше снимки правени със Зенит .... лентов.
    Та, на снимките се виждаше как йогата стои на около метър над земята. Това го имаше снимано поне от 20 различни ъгъла .... общо една лента ... 36 снимки.
    Нямам идея какво е станало с въпросните снимки. На заден план се виждаше доста висока каменна стена.
    Отдолу НЯМАШЕ витло от Ил ...... а, чиста утъпкана пръст.

    Коментар нямам!
    С подходящо въже, не ти трябва витло от "Ил". И като сме тръгнали да смесваме резултатите със силите, които ги пораждат, и тия пичове дето правят външните топлоизолации, и те са си баш "левитанти".
    Последно редактирано от Тропчо; 02-06-10, 10:25. Причина: граматика
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #32
      От: Левитация ?

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      и тия пичове дето правят външните топлоизолации, и те са си баш "левитанти".
      Тсъ. Висят. Дето се вика "като прани гащи".
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Левитация ?

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Пак опряхме до голямата конспирация за енергийната зависимост ..... иначе и аз се замечтах за черупкови лагери на колянов и разпределителен вал и сегменти работещи без масло ..... поне. Като за начало.
        Докато не се захванат отговорно със високотемпературната свръхпроводимост, няма да имаме нищо такова.

        Коментар


        • #34
          От: Левитация ?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Тсъ. Висят. Дето се вика "като прани гащи".
          Имах изнавпредвид, опита да се вкара в понятието левитация и парадоксът на Бернули. Ма, за кви молекулярни взаимодействия говорим...уфф. Кефя се, когато технически грамотни хора се скупчат около безопасна игла и три дни обсъждат механиката и принципа на действие. Няма нищо по- разтоварващо от това
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #35
            От: Левитация ?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Докато не се захванат отговорно със високотемпературната свръхпроводимост, няма да имаме нищо такова.
            Аааааа , той тогава отпада буталния двигател изобщо. И ще трябва да си пазаруваме специални китайски аудиоуредби та моторетката да не звучи като тролейбус.

            За вас не знам но на мен вече ми е крайно необходим някакъв пробив в областта на онези тъмни сили от физиката. С тия задръствания по София , левитацията изглежда приемлива алтернатива. Онези пичове от Хималаите дали са овладяли освен висенето на място и някакво контролирано придвижване нанякъде????

            Доизпонаспамих - трийте ме!
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #36
              От: Левитация ?

              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
              Аааааа , той тогава отпада буталния двигател изобщо. И ще трябва да си пазаруваме специални китайски аудиоуредби та моторетката да не звучи като тролейбус.

              За вас не знам но на мен вече ми е крайно необходим някакъв пробив в областта на онези тъмни сили от физиката. С тия задръствания по София , левитацията изглежда приемлива алтернатива. Онези пичове от Хималаите дали са овладяли освен висенето на място и някакво контролирано придвижване нанякъде????

              Доизпонаспамих - трийте ме!
              А, чакай. До моторетката като тролейбус има още няколко принципни открития да се направят. Свръхпроводимостта просто ще ни даде лагери без триене. И сега ни ги дава, ама само в течен азот. На топло - не. А, да - и съвършенна трансмисия. Ама пак - пуста жега.

              Коментар


              • #37
                От: Левитация ?

                Ефекта на Ленц - http://www.youtube.com/watch?gl=JP&f...&v=90fWGMidy9Q

                Ясене, един тъп въпрос..

                Температурата е просто повишена вътрешна енергия.. Значи ли това, че има някаква връзка между температура /т.е. вътрешната енергия на твърдото тяло/ и гравитацията? В случай на магнитни взаимодействия?

                В смисъл има ли връзка между вътрешна енергия, магнитни взаимодействия, гравитация.. И какво точно прави свръхпроводимоста в случая?
                Последно редактирано от Volk; 02-06-10, 20:42.

                Коментар


                • #38
                  От: Левитация ?

                  Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                  Онези пичове от Хималаите дали са овладяли освен висенето на място и някакво контролирано придвижване
                  Ъхъ! И то, по едно и също време, на няколко места...
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #39
                    От: Левитация ?

                    Бе вие наред ли сте?
                    Ей сега Марто-новобранко ще види темата, и ще ви обясни, че снимката от първия пост си е точно вярна, и е постигната с помощта на торсионните полета.
                    Като не разбирате що се дърлите? Въжета, "Ил"-ове, някой си Бернули...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Левитация ?

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Ъхъ! И то, по едно и също време, на няколко места...
                      Това са номера..

                      Навремето нинджите са поставяли месеци преди нападение, големи камъни във водата, по определена схема и после след нападението нарочно са пробягвали по водата, за да психясат зрителите, че могат да тичат по вода!

                      Азия е пълна с такива трикове!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Левитация ?

                        Малко изясняване на понятията:

                        Гравитацията и магнетизма са различни сили (или поне като такива си ги представяме). Ефектът на Ленц е просто магнитно поле, което проводникът създава вследствие на променящото се магнитно поле около него. Гравитацията в този опит служи само за да задвижиш магнита. И с ръка да го мърдаш, пак ще усетиш съпротивление.

                        Тук свръхпроводимост няма. Ако парчето алуминий беше свръхпроводник, ефектът на Ленц щеше да е толкова силен, че магнитът изобщо нямаше да пада. Даже нямаше да можеш да го напъхаш между ребрата. Със сигурност има купища подобни филмчета из тубата. Класическият опит е магнит над свръхпроводима паница - той си лети над нея и не пада.

                        А температурата - тя е просто мярка за хаотичното движение на частичките. Т.е. тя отразява не всичката вътрешна енергия, а само тази на движението на частиците. Връзката и с магнетизма е доста косвена и минава през строежа на веществото и термодинамиката.

                        А между температурата и гравитацията - има една съвсем нова (на няколко месеца) теория, която свързва гравитацията и температурата. Като ми я дадоха да я чета ми се откачи ченето и още не съм я смелил. Не очаквай да я разкажа - не знам дали скоро ще съм готов да я обясня на себе си. Извън нея (тя засега не е и потвърдена експериментално) за връзка между температурата и гравитацията не може да се говори.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Левитация ?

                          Ха Ясен ми е отговорил токущо , че ме мъчеше магнетизмът и гравитацията дали са едно.
                          В такъв случай за гравитацията знаем , че съществува, но не знаем какво е!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Левитация ?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            за връзка между температурата и гравитацията не може да се говори.
                            Плътността на тялото е функция на теглото му, а увеличаването на плътността повишава температурата..

                            Т.е., ако едно тяло се уплътни, то ще стане по- горещо..

                            Примерно една сграда смачкана до размера на цигарена кутия ще направи точно това!

                            Теглото май няма да се промени!

                            Абе май се обърках, дай компетентно мнение!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Левитация ?

                              Ето и една интересна статия за йогите, как левитират !
                              http://selenabg.com/index.php/2008-0...29-45/169.html

                              Коментар


                              • #45
                                От: Левитация ?

                                Всъщност засега знаем, че магнетизмът е едно с електрическото поле (кое от двете ще ти се привиди зависи само от гледната точка), а електромагнетизмът (като цяло) е първи брат на ядрените сили. Писах го в темата за гравитацията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X