Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на палатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на палатка

    Винади нося 2 едноместни: Vango Soul 100 + военна тип "комарна мрежа". Първата се ползва от края на Април до средата на Октомври при ветровито и дъждовно време. "Комарната мрежа" - през лятото, когато е голяма жега. Също с нея съм пробвал - мятам бризентово платнище отгоре и си почивам на открито през най-големия пек. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 564.jpg
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:5558777
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #92
      От: Избор на палатка

      Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
      Аз след като разгледах това което се предлага на пазара като палатки избрах това и не съжалявам въобще за избора
      От къде я купи? Някога исках да купя такава. Имаше едни руски, но у нас не се продаваха.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #93
        От: Избор на палатка

        Ето я и моята Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка013.jpg
Прегледи:1
Размер:220.5 КБ
ID:5558792

        Коментар


        • #94
          От: Избор на палатка

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          Винади нося 2 едноместни: Vango Soul 100 + военна тип "комарна мрежа". Първата се ползва от края на Април до средата на Октомври при ветровито и дъждовно време. "Комарната мрежа" - през лятото, когато е голяма жега. Също с нея съм пробвал - мятам бризентово платнище отгоре и си почивам на открито през най-големия пек.
          Това Ванго как се ползва? Гледам на схемата, че се влиза откъм главата и някак си трябва да се придвижиш навътре, но не се сещам как става. Аз ползвам едноместна, но със странично влизане и виждам зор.

          Коментар


          • #95
            От: Избор на палатка

            Ето ви единична - http://www.gizmag.com/jakpak-all-in-...ing-bag/14477/.

            Коментар


            • #96
              От: Избор на палатка

              Отдавна не е писано та да възбудя малко темата: има ли впечатления от палатките Кечуа, предлагащи се в Декатлон?Заглеждам тези на цена около 200 лв.За трима души.Имам продукти на Кечуа и съм доволен.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • #97
                От: Избор на палатка

                Разгледах Кечуа/ужасно изглежда написано на БГ / за 40лв. и бях приятно изненадан за такава цена. Горния слой, беше многоо добре изработено. Шевове, плат и капси..

                Коментар


                • #98
                  От: Избор на палатка

                  Здравейте,

                  Малко да посъбудя темата!

                  Имам нужда от палатка, по принцип се целя в 3 или 4 местна, първо защото чакаме дете с жената (дори мислим да го последва още едно ) , а и дотогава да можем да си спим на широко. Проблемът е, че не сме палаткари и нищо не разбираме. Имаме някаква от Метро за 30 кинта двуместна, която сме използвали 2 пъти и аз лично си мисля, че може да е по-добре откъм конденз (тази беше еднослойна) и най-вече проветрение.

                  Гледам въпросните Кечуа (от последните постове) и ми прави впечатление, че една от тях е с някаква може би да я нарека иновативна система за сгъване и разгъване при която рейките са интегрирани и палатката става кръгла (плоска) и се закопчава с едни колани. Колега ми казва, че това било тъпо (каквото и да значи това). Аз не му вярвам много, та ми се ще мнение от някой по-опитен къмпингар. Въобще палатките на Декатлон читави ли са? Говоря за нещо от сорта на 150 кинта, както споменах 3-4 местна.
                  Важно ли е страниците на палатката да се отварят за по-добро проветрение? Въобще какво да гледам? Идеята ми за употреба е, неангажиращи 1 максимум 2 нощи при благоприятен климат (примерно язовир лятото, при добро време без дъжд). Т.е. нито ще спя на нулеви температури, нито по тропиците.

                  Вторият ми въпрос е свързан с дюшеците. Имам 2 надуваеми, които общо взето от нови си изпускат по малко, защото сутрин са доста по-меки, отколкото вечер. Това предполагам е сравнително нормално за евтини такива. Понеже обичам да спя на твърдо, струва ли си да търся сериозен дюшек, който държи високо налягане или просто да взема по-дебели шалтета?

                  Благодаря!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Избор на палатка

                    Аз се сдобих с това преди няколко дни:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160616_093300.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5718921

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160616_093322.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5718922

                    Още не съм я пробвал и нямам впечатления. Като размери дават: обща дължина 4,40м, широчина 2,10м, височина 1.55м.
                    Цената е 299лв. Дано си струва. Мисля да и направя сефтето тази седмица.

                    Коментар


                    • От: Избор на палатка

                      Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                      Здравейте,

                      Малко да посъбудя темата!

                      Имам нужда от палатка, по принцип се целя в 3 или 4 местна, първо защото чакаме дете с жената (дори мислим да го последва още едно ) , а и дотогава да можем да си спим на широко. Проблемът е, че не сме палаткари и нищо не разбираме. Имаме някаква от Метро за 30 кинта двуместна, която сме използвали 2 пъти и аз лично си мисля, че може да е по-добре откъм конденз (тази беше еднослойна) и най-вече проветрение.
                      Ключовия въпрос е - палатката на гръб ли ще я мъкнеш или ще я возиш в колата ?

                      Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                      Понеже обичам да спя на твърдо, струва ли си да търся сериозен дюшек, който държи високо налягане или просто да взема по-дебели шалтета?

                      Благодаря!
                      Шалтето е за топлоизолация, не толкова за да ти меко. И се гъне според земята под него (т.е. усещаш всички бабуни и т.н. с ребрата си)
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Избор на палатка

                        Колегата каза,че чакат дете!А с малко дете на палатка,не знам?
                        Мисля,ще мине време да спят заедно на палатка.
                        Може би,не съм разбрал нещо от питането?
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Избор на палатка

                          На гръб ли ще се носи,на мотор или кола?
                          Търсите ли височина-например в предверието да можете да застанете изправени?
                          Ще слагате ли мебели,маси, столове в предверието,или палатката ще бъде само за спане и багаж?
                          За колко време като престой ще се ползва-два дни,два месеца на едно място?

                          За дюшеците-меко е,да,но без изолация сте схванати и/или настинали на сутринта.Дюшека задържа студения въздух от земята ,съответно цяла нощ охлажда тялото,и е подходяш само за наистина топло време.После идва шалтето-на повечето хора не им е удобно-тънко е и усещат камъни и неравности,но е изолация от студения под.
                          Следват постелките-надуваеми или самонадуваеми,с изолация.Дебелината е от 2.5 см до 15см например ,но вътре има или пяна,или кухи влакна или друго,но изолация.

                          Коментар


                          • От: Избор на палатка

                            Някой има ли отзиви от палатка Колман, мъделъчт е Berling 4? Най-паче, интересува ме, кака е водоиздръжливостта й...
                            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                            Коментар


                            • От: Избор на палатка

                              Аз ползвам тази:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:coleman-celsius-compact-open.jpg
Прегледи:1
Размер:22.3 КБ
ID:5730677
                              coleman celsius compact 2

                              и съм доволен от нея. Малко е тежичка за носене на гръб, но няма пълно щастие.
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • От: Избор на палатка

                                Сдобих се и с тази

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0773A.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5747276

                                но не мога да намеря информация за нея! Дори и в сайта на Vango я няма.
                                Някой знае ли нещо по въпроса?
                                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X