Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Според мен 3мм. не са болка за умиране,карай си така.
    Както е казал колегата,или е вдигната или е провиснала отзад.Ако не е удряна де?
    Бих рекъл , преди да регулираш сходимост на стенд и да си стои правилно на пътя (лично ти) да не бързаш със заключения.Момъкът не каза накъде са разликите
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      Първоначално публикуван от 1115 Преглед на мнение
      Писал съм го и преди в началото. Проблемът е в клапана за обратна нафта в дюзите и износване на разпръсквачите. Вторите има някъде как си ги смених за 100лв на брой с чисто нови оригинални на БОШ. Всеки с малко инструмент може да го направи. Тия там центровки по сервизите са бошлав работа. Преди седмица си смених и на втората дюза клапана - в същност смених цялата дюза де. Стават и от Хюндай.
      Колега, да разбирам ли, че след отваряне на дюзата и подмяна на износените части не ги минаваш на стенд? Възможно ли е от недозатягане или презатягане да объркам по някакъв начин впръскването след ремонт?
      Някъде, по-нагоре в темата пишеше, че не е желателно да се сменя само една дюза. Защо? На пръв поглед имам проблем само с тази на първи цилиндър - има сълзене около нея и явно засмуква въздух, защото няма палене. Първо смених акумулатор - оказа се, че не е от него. После клапан за регулиране на налягането - оказа се, че не е от него. Когато спра нодолу по баир - няма проблем, но ако спра с предницата нагоре - явно засмуква въздух и пали само на скорост. Помпата не тече. Интересното е, че ми мериха обратната нафта и нямаше нередности. Сълзящата дюза не би ли следвало да даде отклонение в количеството на обратната нафта? Като въртя на стартер има мнооого леко мокрене по/около самата дюза. Възможно ли е количеството нафта визуално да е пренебрежимо малко, въпреки това отворите да са достатъчни за да засмуква въздух и това да пречи на запалването?
      С динамика и вървене нямам проблем. Само с паленето. След като запали, нито пуши, нито прекъсва.
      Става дума за Хюндай Н1, на който ако се наложи да свалям всички дюзи, нямам идея как ще сваля 3-та и 4-та, защото са натикани почти до таблото.

      Коментар


      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        Така и така се цапам доволно като вдигна предния капак, решил съм да затапя ЕГР-а, че като го гледам колко е омазан...... Някой има ли чертеж с точните размери на ламаринката?

        Коментар


        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          E чак чертеж?
          Сваляш, режеш ламарината, пробиваш и си ти.
          Още веднага след покупката запуших това чудо.

          Коментар


          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            Здравейте колеги, колко килца макс. може да носи Сорентото? Ще ми се наложи бая да го понатоваря от Бс до Сф че да знам колко може да носи да не ме остави на пътя.

            Коментар


            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Здравейте, отдавна следя форума, но пиша за първи път. Въпросът ми е дали е подходящо това масло за задния LS диф на Сорентото? А именно - Castrol_Syntrax_Limited_Slip_75W140. В ръководството пише за 85w-90,а магазинера ми предложи горното.
              КИА Соренто, дизел 140к.с. 2004г.

              Коментар


              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Според мен 3мм. не са болка за умиране,карай си така.
                Както е казал колегата,или е вдигната или е провиснала отзад.Ако не е удряна де?
                Какво "Регулирате" на задния мост на Соренто ? Насочи се към специалист
                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                Коментар


                • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  Първоначално публикуван от boblackmetal Преглед на мнение
                  Castrol_Syntrax_Limited_Slip_75W140 ........ 85w-90
                  Предполагам е и LSD ,та е пълна глупост.При положение ,че SAE 85W-90 (GL4) LSD за KIA е 33лв/л ,а на теб ти трябва точно толкова ....
                  Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                  Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                  0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                  Коментар


                  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Това,че не разбираш кога LSD-то работи и си върши работата
                    не означава,че е пълна глупост.Ако имаш очаквания за пълен
                    блокаж,няма как да стане.Та маслото има значение,и в много случаи помага.
                    Мнението е за Киа Спортаж 98г.Зависи от състояние на дискове,и колко е натегнат.
                    При 2.5 CRDI може да е по различно,не знам?
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Четох в американски форуми, че производителят препоръчва при теглене на товари и оффроуд 75w140 пред 85w90. С по-гъстото масло разходът се покачвал незначително и се губели някакви проценти коски сили. Това е за сметка на по-добро смазване при по-големи температурни амплитуди.
                      КИА Соренто, дизел 140к.с. 2004г.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X