Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    "Може ли да споделите впечатления при 140 км по магистрала, на какви обороти работи двигателя, в купето чуват ли се в повече шумове от двигател, гуми и др"
    По мои спомени тази скорост я държи на около 3500 оборота, но може и да бяха повече.

    Коментар


    • #62
      От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      Първоначално публикуван от gladiator777 Преглед на мнение
      Колега,пауърбокса е голяма работа,да знаеш.30 коня са страшно много за нашите 140,казвам го от личен опит.Моят е слаган в Киа,Щейнбауер,струвал е 2500 лв.,сега май е с хиляда надолу.Ускорението е съвсем друго колега.
      Вероятно е така, преди време имах Range P38 с 2,5 ТДС, - чипосан, та чипа беше най обикновен Епром, на стойност 20 -тина лв. В този ред на мисли, не казвам, че не е хубаво......но дори и 1500 лв. да са ....някой хора си купуват кола за тези пари и си я обичат като най-добрата.
      0897/833 689 - Николай Божков

      Коментар


      • #63
        От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        Първоначално публикуван от Joey_Starr Преглед на мнение
        "Може ли да споделите впечатления при 140 км по магистрала, на какви обороти работи двигателя, в купето чуват ли се в повече шумове от двигател, гуми и др"
        По мои спомени тази скорост я държи на около 3500 оборота, но може и да бяха повече.

        И мойта е парттайм 4*4 бързи,4*4 бавни и само заден мост само че е автоматик.ЕХ и LX се отнася за интериора.Иначе има различни модификации Много си ми харесва колицата и се държи добре в снега ,а съм с летни гуми.Само че имам малък проблем ,като загрее и губи мощност,трудно набира и почва да пуши.Мисля че е егр-а и ще го разглабям само да се оправи времето.За тунинг и аз се бях навил и намерих този сайт www.pstuning.netцената е добра, а и слагат поуър бокс на автоматик .От киа слагат само на ръчка и зимат цифра пари.На 4-та(толко ми е автомата) съм със 130км на 2500 оборота.Шума в купето не се променя много ,но чат пат поскърцва по некоя пластмаса ако има дупки,но това си е нормално за тоя модел.

        Коментар


        • #64
          От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          Първоначално публикуван от Joey_Starr Преглед на мнение
          "Може ли да споделите впечатления при 140 км по магистрала, на какви обороти работи двигателя, в купето чуват ли се в повече шумове от двигател, гуми и др"
          По мои спомени тази скорост я държи на около 3500 оборота, но може и да бяха повече.
          Е,Владо,по-малко са оборотите,макс 3500 да са.Аз това лято го шпорнах към морето,140-150,двигателя не се мъчеше грам.

          Коментар


          • #65
            От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            Здравейте колеги,
            имам Соренто от близо 2 години /Соренто 2003г./3500V/бензин/автоматик/. Досега никакви проблеми не ми е създавал. Тази есен за първи път смених нещо по него (горен къс накрайник - мисля че беше към 40лв). Върви прекрасно - лятото до морето на магистралата Шумен-Варна малко го "юрнах" и да ви кажа 230км/ч си ги държи без проблеми /нито загрява, нито шуми/. Малко по-твърдо вози в сравнение с кола, но мисля че е нормално - все пак има разлика между тях. Пластмасовите кори наистина скърцат понякога, чува се доста неприятно особено при лош терен. Друг недостатък, който ми прави впечатление е, че климатроника не успява да охлади достатъчно купето, особено в задната част. На кучето му е доста топло. Понеже кучето е голямо, само багажника не му стига и затова спускам и задните седалки. Не зная дали при другите е така или само при мен, или причината е в това, че съм спуснал седалките и по тази причина блокирам нормалното разпределение на въздуха в купето и затова в задната част е доста по-топло. Моля споделете дали и при вас е така. Голям недостатък е, че харчи повечко от колкото ми се иска 13-14/100 извънградско и 20/100 градско, но не мисля да му слагам газова. Като че ли риска при монтажа на газовата уредба, пък и след това самата експлоатация не си заслужават икономията която бих направил. Дано да съм бил полезен. Очаквам и коментар за климатроника, ако на някой му е направило впечатление.

            Коментар


            • #66
              От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Колега слагай му направо метан инж. И ще се родиш.Ака го караш много,над 15-20 к на година изобщо не се чуди.

              Коментар


              • #67
                От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Здравейте и аз се оглеждам за КИА Соренто и искам да Ви питам кое е по-добре да е с 2 бързи, 2 бавни и задни или другата модификация с Ауто ? За 140 коня с ръчни скорости питам.
                Благодаря !

                Коментар


                • #68
                  От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  Първоначално публикуван от gomez Преглед на мнение
                  Здравейте и аз се оглеждам за КИА Соренто и искам да Ви питам кое е по-добре да е с 2 бързи, 2 бавни и задни или другата модификация с Ауто ? За 140 коня с ръчни скорости питам.
                  Благодаря !
                  ... хубав въпрос!
                  Бих избрал с 5 бързи, 5 бавни и две задни/бърза и бавна/!
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #69
                    От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Добре де не ме ли разбрахте ? Явно е че грешно съм се изразил. 4x4 с отделно бързи и бавни или Ауто ?

                    Коментар


                    • #70
                      От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Здравейте колеги, от днес съм собственик на SORENTO EX 2006г. 2.5CRDI Автомат.Колата много ми харесва макар още да имам бегъл допир до нея.
                      Ето я на линка докато все още е активен.http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...639&f1=details

                      Бих искал да попитам колегите който за запознати, откъде мога да си купя хубави стелки точно за този модел.

                      Поздрави.

                      Коментар


                      • #71
                        От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        Колега със зрдаве да сия караш и много безавариини километри.За стелки порови в чичко гугъл има голям избор.Оригиналните за соренто са от 50 до 90 кинта.Аз за мойто си взех универсални за 37 кинта.Става въпрос за гумени.

                        Коментар


                        • #72
                          От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          Първоначално публикуван от gomez Преглед на мнение
                          Добре де не ме ли разбрахте ? Явно е че грешно съм се изразил. 4x4 с отделно бързи и бавни или Ауто ?

                          Колега аз съм със 4*4 бързи ,бавни и само заден мост и го предпочитам като изпълнение защото сам си избираш кога имаш нужда от него.Не разчиташ електрониката да ти върши работата.Мисля също че това изпълнение е по надеждно и здраво.

                          Коментар


                          • #73
                            От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Ок, благодаря за отговорите, а бихте ли споделили колко вида автоматици слагат на Сорентото и какви са предимствата на всеки от тях?

                            Коментар


                            • #74
                              От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              Първоначално публикуван от ogata_83 Преглед на мнение
                              Колега аз съм със 4*4 бързи ,бавни и само заден мост и го предпочитам като изпълнение защото сам си избираш кога имаш нужда от него.Не разчиташ електрониката да ти върши работата.Мисля също че това изпълнение е по надеждно и здраво.
                              Съгласен съм напълно.Аутото включва предния мост с известно закъснение,може да поднесе.

                              Коментар


                              • #75
                                От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                Забиванията на мотора изчезаха май - почистих дебитомера.
                                Адски мръсен беше.
                                Разхода падна до поносими нива.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X