Обява

Свий
Няма добавени обяви.

28-29.05 - На гости У Спас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 28-29.05 - На гости У Спас

    С наближаването на почивните дни, треската за каране става все по-силна и по-силна, ето че на 28.05 (петък) неуспяхме да издържим и привечер ръгнахме към Спас на гости. Участниците във вечерната оперативка бяхме: Аз, Батко Пепи ВР, Радо (anubis), Спас и бащата на Спас, който съвсем случайно имаше рожден ден!
    Потеглихме към 17:00 от Курило, Аз, Радо и Пепи!







    Маршрута беше определен от Батко Пепи! Вместо да минем по обичайния път през Бакьово, този път минахме през Батулия - Буковец. Вярно че излезна малко по-дългичко, но пък доста приятно.







    Радо с този зор да го снимам....







    Беше ни доста тегаво до Огоя, понеже бяхме се натовари със супер тежки раници, пълни с манджа, ракия, бензин и дрехи!







    С Батко Пепи изчакваме Радо...










    Радо ще запомни завинаги пътеката зад гърба ми Доста се озори на нея, но разбира се с помощ от приятел всичко става!








    Мале кво позьорче...




    Този също не отстъпва...










    На това местенце, Радо пак бедства здраво. Наклона отляво на него му се стори доста стръмно и слезна прав до мотора. Това му изигра много лоша шега и се наложи да помагам.





    Пепи гледа сеир...








    Ktm-чето ревнува, че помагам на ямахата и се снижи ядосан




    Получих обаждане от Спас ще вече е на път към Огоя... дадохме една равна газчица и ето ни на Огоя...




    Радо и Пепи си преобуват мокрите крачета и всички заедно се залавяме с подготовката на софрата.




    Бащата на Спас и кучето Чарли.




    Ето новата картина, която Спасчо е сложил под навеса. Бета... защо ли.. ?




    Малко по-различно от предишния път... много готино и битово изглежда с тези камбани.
















    Огънят гори с всичка сила... и чака кифтетата.




    Тази малка лигня не спря да си играе и глези...




    Батко Пепи се залови да прави скарата, Радо салатата, а аз ордьоврите.










    Сериалчето разбира се тече докато режеме мезето...




    Ах този език... ще го прехапя някой път...







    Ето това сътворих ...




    Последните оцелели...




    И... вече на масата, Спас дойде и се започнахме...




    ... с това...




    С тези чашки пълни с Гнилянска Ракия завърши този прекрасен ден!

    На следващия ден станахме рано, може би заради чистия въздух човек се наспива доста бързо там. Пепи дори стана в 6:00 и си направи една леко кросче.







    Към 9:30 с гръм и трясък пристигна Радо (Бръмбара). Закусихме сладко и се наприказвахме... Всички кипяхме от енергия за каране, само Чарли се припичаше марзеливата на слънце.




    Ето с какво ни изненада Спас за закъска...







    Пепката си е снимал нещо... готиния Чарли.







    Тръгнахме на път... обикаляхме в района около Огоя. Местата, по които карахме бяха супер готини и нови за мен.
    Радо вика за помощ...





    Чакаше го пресичане на река... малко се беше вдървил от този факт, но все пак се справи без проблем.








    Почивка по средата на една пътечка... малко да си вземем дъх







    Продължихме на път към едно ново сипейче, което забелязахме от далеч. Същност те бяха много, но повечето отблизо приличаха на фунии, с три думи... невъзможни за качване. С изключение на 1-2, които избедствахме без проблем. Спас има снимки и клипчета от тях, но неговите материали, по-късно!







    Ето едното сипейче... на това сипейче се изпреметах доста лошо, мотора ми падна на главата, добре че бях с каска. Всичко стана докато си седях спрял на мотора, перпендикулярно на баира. По едно време се загледах на някъде си и изведнъж усетих как се накланям надолу. Опитах да избутам мотора, така че да не падне върху мен, но неуспях! Много нелепа и глупава грешка, слава богу, че ми няма нищо.













    Следва ходене до Огойския улей! ... и много бедстване! Батко Пепи качи улея, просто това беше неговия ден, вървеше му много и не се притесняваше да се впуска в екшъна
    Да обаче, нашият приятел Радо (Бръмбара) се завре на най-ши****то место, което може да съществува. Това место на което Чичката преди време попадна. Става въпрос за една малко и коварно мостче, състоящо се от 2 тънки дървета. Опитахме да го изкараме нагоре, неуспяхме... мъчихме се дълго и накрая някъкси през мостчето, а аз се изкатерих до мотора си едвам едвам, от лицето ми течеше пот... бях заврял много.
    Докато ние се мъчехме останалите ни търсеха, но с неуспех. Следователно те поеха към Огоя за обяд, а ние някакси се оправихме и тръгнахме по обичайната пътека.
    За да стигнем по-бързо до вилата реших да минем по новата пътека, която ние с батко Пепи открихме. Тази пътечка, която води точно до имението на Спас Огойски. Там пак се наложи да помагам и отново изхвърлих водата... но нали затова сме младите







    Утре очаквайте снимките и клиповете на Спас, те са доста атрактивни, така че дерзайте !
    KTM Fen

  • #2
    От: 28-29.05 - На гости У Спас

    Карането бе приятно и кратко заради настъпилата жега. Запомнящо се най-вече щом дядо на 73 години излезе от близката къща да помага да избутаме моя мотор правеше ни и стъпки с лопата за да има къде да се подпираме с ботушите заради наклонения и хлъзгав терен.Калта ах тази кал по злощастният ми гръб какъв зловонен аромат имаше. Не посмях да вляза по пътя до София в нито един магазин да си купя цигари така вонях че си преставях как магазинера ще ме изгледа със смразяващ поглед срам срам.
    Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

    Коментар


    • #3
      От: 28-29.05 - На гости У Спас

      Браво на разказвача! Евала на водача! От улеите има бая готини клипчета, които очаквам да видя. Този ден Пепко ВР бе недостижим през целия ден.
      Много готино беше. Искам отново да благодаря на Спас за гостоприемството и вкусната торта, която направи.
      По хубаво от това да покараш с приятели нЕма
      Поздрави.
      WR400-in-in-in...
      LZ1RAO

      Коментар


      • #4
        От: 28-29.05 - На гости У Спас

        Ето и Пепо, който върви по-стъпките на ендуро-идола ни "Гъзарчето"(Btv)
        p.s Снимките и клиповете ще ги качи Дани, като свърши даскало :-)
        Прикачени файлове
        Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

        Коментар


        • #5
          От: 28-29.05 - На гости У Спас

          Много добра разходка сте си направили.
          Поздрави,
          [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

          Коментар


          • #6
            От: 28-29.05 - На гости У Спас

            Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
            Ето и Пепо, който върви по-стъпките на ендуро-идола ни "Гъзарчето"(Btv)
            p.s Снимките и клиповете ще ги качи Дани, като свърши даскало :-)
            Спасе тая снимка кърти!
            Евала.
            Ма на Пепо му се отдаваше всичко тоя ден
            WR400-in-in-in...
            LZ1RAO

            Коментар


            • #7
              От: 28-29.05 - На гости У Спас

              Дойде време и за снимките на Спас...
              Както всички знаем Спас е човек на природата и неизбежно започваме репортажа с хубаво цвете в чест на женския пол в този форум, не че има повод просто така




              Продължвам с малко снимки от вечерта на 28.05... прекрасна вечер, тихо, прохладно и приятно! Огойските вечери ми допадат повече от Бургаските вечери...




              Радо до рожденника!




              Софрата..




              Аз и Чарли.




              Вечно гладен, искащ още и още храна... ах този Чарли








              Тук се приготвя да посрещне кюфтето.










              Конската пастърма на Батко Пепи! Изядохме си пръстите! Прави я за първи път и му се е получила доста добре.





              Най-доброто място за прекарване на вечерта...








              На сутринта след кафенцето и хубавите банички на Спас се отправяме на лека разходка... лека лека, ама от умора едвам се прибрах. (Радо Бръмбара е виновен )













              Толкоз със снимките от изпращането! Време е за каране. Водачът Спас има доста интересни маршрути в мозъчния си ГПС, първият от които включваше пресичане на река... на места, доста дълбока!
              Батко Пепи позира на един камък докато аз помагам на Анубис, че беше подкарал мотора към реката от неправилното място








              ... след това и себе си се наложи да измъквам, но няма как.




              Чакат и аз да пресека реката...







              След реката ударихме малко асфалтче и стигнахме до селото, от там по една много приятна пътека на която Спасчо е направил 2 хубави клипчета:








              След тази пътечка, решихме да победстваме по нови местенца. Преди това обаче трябва да заредим вода!










              Водопоя мина успешно дойде време за малко екстийм! Главна цел беше един гаден стръмен сипей, който започва със сравнително едри камъни, по средата на който има камениста вада и за финал ситен сипей. Първи два неуспешни опита на мен и Батко Пепи след което го изребрихме смело на пълна газ.











              Ето го въпросния дълъг сипей...




              ... и пребиването ми на него..




              К'во го гледам, все едно ще стане сам... ?!














              После се пренесохме на едно нови сипейче, което тогава открихме, то е сравнително по-късо от горното и затова го кръстих "късото сипейче"... (толкова много сипей, че вече се чуда как да ги наричам, може понякога да звучи смешно , но к'во да се прави... )
































































              След сипейчето... отиваме към огойския улей, след това на обяд!







              Мима..




              Ямахаджиите пристигат! Запушете си ушитеее













              Радо поглежда към гората над нас и я изведства веднага, последван беше от Батко Пепи и мен...













              После газ към Улея и вече сме там... почти пред него, на обичайната пътека. Винаги се снимаме на нея, защото завършва с праг, от който излиташ мноо готино и винаги става шоу.

























              И... снимката за аватар !
              Батко Пепи ВР 400




              Мърдаме 200 метра и вече сме на улея! Първо тръгваме 3мата един зад друг питайте ни защо.. ? Спас се намества да снима... преди това пълни каската на Пепи с кал и съответно Пепи пълни моята Дръгваме първо Пепи, после аз.
              Пепи го качи от раз !







              Аз пък неуспях... както обикновенно, установих че тоя улей не е за дебелаци като мен и вече нема да го опитвам! Тръгнах си ядосан и му се заканих за след време!




              Гумата, с която Батко Пепи качи улея...










              Обяд... ние с Радо идваме със закъснение по обясними причини, ако на него му оплаква, нека го направи!










              И завършека също трябва да е подобаващ...







              Надявам се карането ни да ви е харесало ! Очаквайте нов репортаж при следващото каране!
              Последно редактирано от Daniel Gyorev; 31-05-10, 15:57.
              KTM Fen

              Коментар


              • #8
                От: 28-29.05 - На гости У Спас

                ::Ямахаджиите пристигат! Запушете си ушитеее ::


                Ахаха Гьоре, че ме умориш от смех бееее
                WR400-in-in-in...
                LZ1RAO

                Коментар


                • #9
                  От: 28-29.05 - На гости У Спас

                  Първоначално публикуван от anubis Преглед на мнение
                  ::Ямахаджиите пристигат! Запушете си ушитеее ::


                  Ахаха Гьоре, че ме умориш от смех бееее
                  И ние когато ти видим кормилото ........
                  Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 28-29.05 - На гости У Спас

                    Първоначално публикуван от anubis Преглед на мнение
                    ::Ямахаджиите пристигат! Запушете си ушитеее ::


                    Ахаха Гьорев, че ме умориш от смех бееее

                    Спас ти е отговорил подобаващо

                    ... Спасе искам да те поздравя още един път за хубавите снимки и клипове!
                    3 пъти ги преглеждам и им се наслаждавам... хубаво си е било да имаш хубав фотоапарат!


                    П.С. Радо най-сетне да смениш аватарa с порочния Пепи
                    Последно редактирано от Daniel Gyorev; 31-05-10, 17:13.
                    KTM Fen

                    Коментар


                    • #11
                      От: 28-29.05 - На гости У Спас

                      Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
                      Спас ти е отговорил подобаващо

                      ... Спасе искам да те поздравя още един път за хубавите снимки и клипове!
                      3 пъти ги преглеждам и им се наслаждавам... хубаво си е било да имаш хубав фотоапарат!


                      П.С. Радо най-сетне да смениш аватарa с порочния Пепи
                      Данка, този апарат е хубав защото има едно допълнително устройство прикрепено към него казва се Спас...........
                      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 28-29.05 - На гости У Спас

                        Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                        И ние когато ти видим кормилото ........
                        Ах ти мискинино кУрмилото а
                        В неделя го местих и са е ок... не е навирено напред.

                        А за жабата ГьореФ да каже нещо ?
                        WR400-in-in-in...
                        LZ1RAO

                        Коментар


                        • #13
                          От: 28-29.05 - На гости У Спас

                          Първоначално публикуван от anubis Преглед на мнение
                          Ах ти мискинино кУрмилото а
                          В неделя го местих и са е ок... не е навирено напред.

                          А за жабата ГьореФ да каже нещо ?
                          Е уж обеща, че почва да яде жаби :-)
                          Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 28-29.05 - На гости У Спас

                            Ах вие... и тук започнахте с глупостите!
                            Сега не ми се яде... след време, че ще хапна... ще хапна бъдете спокойни!
                            KTM Fen

                            Коментар


                            • #15
                              От: 28-29.05 - На гости У Спас

                              Качеството на снимките, на разказите и най-вече на карането ви се е покачило неимоверно много.
                              За първи път изгледах всички клипчета, а аз никога не гледам клипчетата в темите, никога.

                              Когато порасна един ден ще помоля Милко да ме доведе при вас, респект момчета.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X