Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГНП за 2цилиндров дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГНП за 2цилиндров дизел

    Някой има ли идея от къде мога да намеря ГНП или поне части - елементи , повдигачи и т.н за 2цилиндров дизелов двигател ифа с въздушно охлаждане- по лодките ги слагат както и на мултикар М22, за един дъмпер ми трябва....
    или поне някъква информация от какво е копиран мотора....перкинс ли е, акме ли...????
    Disco II td5
    2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
    planed: air locker, rear D44bumper

  • #2
    Re: ГНП за 2цилиндров дизел

    Такива или подобни слагаха на някои бетоновози...

    Коментар


    • #3
      Re: ГНП за 2цилиндров дизел

      имам цял двг акме 565см3 но липсва стартера...пали с въжето
      ------------------------------------
      тел. O878 9ЧЧ 999

      Коментар


      • #4
        Re: ГНП за 2цилиндров дизел

        Имам глави ,комплектовани,ползвани и части имам някакви.АКо ти трябват още ще проверя.Мога да ти направя и ремонта на ГНП-то

        Коментар


        • #5
          Re: ГНП за 2цилиндров дизел

          Първоначално публикуван от DRAG_BG Преглед на мнение
          Имам глави ,комплектовани,ползвани и части имам някакви.АКо ти трябват още ще проверя.Мога да ти направя и ремонта на ГНП-то
          цялата работа е че съм сменил елементите с такива от мултикар 4 ц
          цилиндровия, не са точно същите и вкарват повече гориво както и единия ролков повдигач се счупи и го правихме на струг.....а и реглаж на помпата не мога да направя защото тя седи между цилиндрите и се зацепва от разпр. вал ...няма как на стенда да се завърти...
          интересното е че с триста зора все пак пали но единия цилиндър не работи добре ....а и пуши като кремиковска бетонобъркачка черен дим....май трябва да зема първо компресията да премеря.....
          от какво е копиран тоя мотор знаеш ли?
          Disco II td5
          2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
          planed: air locker, rear D44bumper

          Коментар


          • #6
            Re: ГНП за 2цилиндров дизел

            Тоя мотор ,или същите части от него съм ги срещал на няколко места-Ифа и бетоновоз както казахме вече ,а при мен се срещат от един немски багер.Проблема е че вече е са на изчезване,и ако се намери някъде са на нечовешки суми.Намерих си един двигател,но не се знае в какво състояние е ,и затова си взех само главите.
            Виж какво пише на оригиналните елементи и ми кажи.Ако можеш и нмякоя друга снимка да направиш.Имам нещо в предвид.

            Коментар


            • #7
              Re: ГНП за 2цилиндров дизел

              елемента е к4.50d смених ги с к5.60 от мултикар ама не е добре
              на помпата пише BARKAS DFPS, става дума за дъмпер Варан 1501Д - 1990 година, чисто нов беше ама разни ортази му е**** майката....
              разглеждах моделите на Акме ама те правят само редови дизели...мисля че имаше някакви Робури с 4цилиндрови дв. с въздушно охл. помпата е същата там просто се използват 2 броя..... В софия трудно се намират части за тази техника....ако има някой колега от морето Моля да помага щото по лодките масово се слагат тези моторетки..
              Disco II td5
              2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
              planed: air locker, rear D44bumper

              Коментар


              • #8
                До: Re: ГНП за 2цилиндров дизел

                Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
                имам цял двг акме 565см3 но липсва стартера...пали с въжето
                колега работещ ли е продава ли се

                Коментар


                • #9
                  До: ГНП за 2цилиндров дизел

                  пробвай от българско шаси сш22...може и да стане.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X