Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Технически проблем с Aprilia trial

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Технически проблем с Aprilia trial

    Взех за временно ползване за сина ми 1 такава траялка. 2Т произведена може би 90-те години. Не е била палена повече от 1 г., а и собственика й не може да кара траял. Може би я е палил само за по 1 кръгче на двора.
    Запали на смукач и дори, като загрее и върна смукача няма ниски обороти, гасне и реагира бавно със закъснение на подаване на газ. Като върнеш също продължава да набира обороти и след време ги намалява. Разглобихме карбуратора, почистихме, но всичко си изглежда наред.
    Ако оставя смукача включен след 3-5 мин каране започва да вдига постоянно обороти и се изфорсирва.

    Моля за Вашите компетентни мнения, че ми е спешно, т.к. до 10-тина дни съм обещал да я върна на собственика.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Технически проблем с Aprilia trial

    Модела е Aprilia Climber собственика ми каза, че е 250 см3, намирам в нета, че е 280 см3.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ap1.jpg
Прегледи:1
Размер:145.2 КБ
ID:5179722
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Технически проблем с Aprilia trial

      Поразглоби го малко,клапите да се поизчистят,ауспуха също,резервоара.
      Бензина да не стар,маслото в бензина да не много.
      Хубаво е да го погледне човек който е карал двутактови моторетки.

      Коментар


      • #4
        От: Технически проблем с Aprilia trial

        Нивото на карбуратора да не ти е високо, може и от това да е, ама едвали. Центровка има ли този мотор. Аз каквито мотори съм карал и са правили такива симптоми, ако им е лоша центровката, примерно повече предварение или закъснение незнам точно, ама ако е от центровка едвали ще прави само това, поне при симсоните се оправя лесно. Не виждам какво можеш да направиш освен профилактика на всичко, на което можеш. Най - добре да го погледне човек който разбира. Може да има и проблем с тоците, релета някакви.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #5
          От: Технически проблем с Aprilia trial

          Колега двутактовите центровка имат ли?

          Коментар


          • #6
            От: Технически проблем с Aprilia trial

            гасне и реагира бавно със закъснение на подаване на газ. Като върнеш, също продължава да набира обороти и след време ги намалява. - Аз карам Yamaha YZ 125 и имах същия проблем - заради това забавяне щях да се хвърля през виража защото върнах газта а ямахата си остана в обороти...това е от свещта...тя се е намокрила и си прави каквото си иска, понеже мотора е в движение се възпламенява вътре като стиснеш съединителя, ако не подадеш газ гасне. Там между цилиндъра и главата ми се беше прецакало уплътнението също и хвърляше вода през ауспуха. А това е доста опасноу защото се чупи бутало така. Съвета ми е да си прегледаш там уплътнението(може и гарнитура да е) дали не е някъде накъсано и също да смениш свещта

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X