Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

    А безчетковия няма нужда и да се чудиш как да го вдигаш под капака. Може да го оставиш и долу, като в УАЗа. Което е възможно най-калпавото място.
    Е, като не може да направи и кронщейни, не виждам защо изобщо му трябва да се занимави с въпроса. Направо да върви при който знае за какво става дума.
    Да де, ама да намериш със същите присъединителни размери е именно задачата, заради която разни тарикати успяват да продават какво да е, на десеторна цена. Понеже юзерите не могат друто, освен "искам за зелена кола, ама да е по-як!!!". Е, те ти кибрит за лява ръка - десет кинта.

    Коментар


    • #32
      От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

      Че то яко някой не е осъзнал тая истина, е за никъде. Просто когато не искаш или не можеш да направиш нещо, си плащаш на някой дето иска и може, стига да си в състояние и съгласен да платиш цената му. Нищо лошо, принципно.

      А че болшинството търговци са за трепане, тука различия също нямаме.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

        Зиловия алтернатор има злобен недостатък - 5000об/мин максимална честота на въртене, 6000 - съвсем максимална. Освен опори ще се струговат и шайби. Опитвам се да отгатна на каква честота се добира до заветните 20 ампера, без които не можеш да светнеш фарове.

        Коментар


        • #34
          От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

          Ми, той УАЗа не стига 6 000 ... И дизелите не ги стигат.
          Примерно при 1 000. На ти някаква примерна токоскоростна характеристика:

          http://elektrom.ru/res/file/4003-76v1-1.pdf


          Дизеловите шайби като правило са 2:1. Бензиновите - различно.

          Коментар


          • #35
            От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

            Уазът обаче тривиално стига 3500, значи шайби 1:2 - не.

            Примерна ТСХ и аз мога да си нарисувам, искам конкретно на тоя. Ако наистина от 1000 тръгва - на лека кола с ремък 1:1 се е утрепал.

            Коментар


            • #36
              От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

              УАЗа не е дизелов.
              Не ти трябва конкретно за този. Трябва ти конкретно за онзи, който имат в тукашните магазини. За него и ще имаш инструкцията за експлуатация. Тая от линка е за някоя си модификация, с варианти на 12 и 24 В.

              Коментар


              • #37
                От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                Ясене .... не видя ли диаграмата в PDF-а?
                При 1500 оборота си ги дава 20 Ампера, че и повече. Тоест, празен ход при отношение 2/1. Максимални обороти 8500.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #38
                  От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                  Стефан е дал диаграмата на друг алтернатор, защото също като мен не намери за обсъждания.

                  Коментар


                  • #39
                    От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                    Че аз не съм и търсил, връзката е към първата модификация, която показа Яндекса. Какво има в магазина не знам. Ще чакам моя генератор да умре, тогава ще търся пари за такъв.

                    Коментар


                    • #40
                      От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                      Този от линка е с възбудителна намотка.

                      Но, иначе - пет фази са хубаво нещо.

                      Коментар


                      • #41
                        От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        В София до Шел-а,който е до моста "Чавдар" в кв."Х Димитър" има в блока отсреща една работилница за авто-електро услуги-само там ходя от много години и съм доволен.Пълно е с рециклирани алтернатори,някои от които много мощни.Телефон не знам,но живея наблизо и утре ще отскоча и ще дам телефон,наличности и цени на такЪви алтернатори.
                        Така..ето информацията,която обещах.Има грамотно рециклирани алтернатори от 100 до 150А на цени от 80 до 150лв.
                        В момента имало един много подходящ от бензиново БМВ-5,150А,който бил затворен и се охлаждал въздушно с изведена тръба,която можело да се удължи,за да не "пие" вода...
                        тел.0898 62 18 13-Павел
                        Надявам се да съм бил полезен!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #42
                          От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                          А някой да знае за алтернатор с водно, но външен (т.е. не в блока на двг)?

                          Коментар


                          • #43
                            От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                            Тия шашкънии трябва да ги търсиш по сайтовете за тонвагени, или американските изгъзици за камиони с 3 000 лампички. Там ги рекламират и продават. Парите са невменяеми.

                            Коментар


                            • #44
                              От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                              алтернаторите на доста BMW oт 320 нагоре (модела Е36-1991-1998 ) са по 140А и в момента са абсолютно без пари до към 100 лева просто питайте в BMW форума или в някоя морга, доста седмици са с 180А но са по скъпи понеже са редки

                              Коментар


                              • #45
                                От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                                http://www.meeknet.co.uk/E38/Alterna...eplacement.htm

                                ТОЧНО,ето и как се сменя и на какво прилича.Работи и с нормален ремьк.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X