Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

    Всъщност, основните загуби в алтернатора май са аеродинамични. Той си има оптимум на КПД, който при пълно натоварване става примерно 80% при някаква честота на въртене, а при максимална слиза примерно до 40%. И там пак компромис - по-малката перка ще докара по-малки загуби във високи и по-лошо охлаждане в ниски. Изключването на алтернатора през възбуждането му не намалява нито износването, нито риска да се разлети. Трябва си муфа. 5-8 конски сили на АТВ не вярвам да докарат, но на лека кола или джип - тривиално.

    Някой сеща ли се как алтернаторът може да се върти с променливо предавателно число? (Първото, за което се сещам, е двойна муфа, но е просташко. Вариации на тема вариатори и хидравлика също не са гот - обезсмислят икономията.)

    Коментар


    • #17
      От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ....основните загуби в алтернатора май са аеродинамични. ....
      Ясене да не ти е запушен носа?
      Аз от тук надушвам задушливата миризма на посредствена реклама.
      5-8к.с. загуби от алтрнаторче в АТВ. То га работи на макс е 500 вата.

      На дизаловия Патрол 3.0Di алтернатора е 90А Хитачи. Не стига само за къмпинг и за лебедка, ако нямаш повечко заредени акумулатори..
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #18
        От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Някой сеща ли се как алтернаторът може да се върти с променливо предавателно число? (Първото, за което се сещам, е двойна муфа, но е просташко. Вариации на тема вариатори и хидравлика също не са гот - обезсмислят икономията.)
        Има някой конструкции които не изискват муфа... просто 2 ролки с различен диаметър. В зависимост коя е в контакт с ролката която е с ремъка се предава различна скорост.

        Може да говоря и пълни глупости, не се сърдете много Просто съм виждал подобна конструкция за по-малък струг.
        One Planet, One Internet!
        We Are All Connected!

        Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

        Коментар


        • #19
          От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

          Хммм... някъде се е изгубило едното ми мнение...
          Можете ли да кажете къде да се търси за по-мощни алтернатори. Сигурен съм, че няма да съм единственият заинтересован. Споделете дори и да не е за Nissan.
          One Planet, One Internet!
          We Are All Connected!

          Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

          Коментар


          • #20
            От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

            Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
            ...Можете ли да кажете къде да се търси за по-мощни алтернатори........
            За лодки. Марине магазините. Нисан не прави алтернатори. Обикновенно слагат Хитачи.
            Ето един вариант: http://www.boundlessoutfitters.com/B...-150-sr-ig.htm
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #21
              От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Ясене да не ти е запушен носа?
              Аз от тук надушвам задушливата миризма на посредствена реклама.
              5-8к.с. загуби от алтрнаторче в АТВ. То га работи на макс е 500 вата.

              На дизаловия Патрол 3.0Di алтернатора е 90А Хитачи. Не стига само за къмпинг и за лебедка, ако нямаш повечко заредени акумулатори..
              Е, та аз какво казах? В АТВ просто няма как, в кола 150А алтернатор дръпва в най-лошия режим примерно 5-6кс.

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              За лодки. Марине магазините. Нисан не прави алтернатори. Обикновенно слагат Хитачи.
              Ето един вариант: http://www.boundlessoutfitters.com/B...-150-sr-ig.htm
              Някой праща човека в цифроманията. А аз подсказвам - алтернатор от кола с климатик.

              Коментар


              • #22
                От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                А аз подсказвам - алтернатор от кола с климатик.
                Кола с повече екстри и климатик. На тераното ми е 90А мисля, с все климатика.

                Нисан слагат и алтернатори на BOSCH, освен на HITACHI. И между другото съм чувал че доста успешно се изнасилват да дават повечеко - до към 120-130А, но подробности не знам.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  .... А аз подсказвам - алтернатор от кола с климатик.
                  На дизеловия Патрол с климатик, ел етъкла, ел. таван, ел. седалки, подгряване на седалките, халогенни фарове, 6 тонколони и допълнителен стоп=90А Хитачи.

                  ПП не гледайте цената от линка който съм пуснал. Тоя алтернатор е морски, безискров, непромокаем, и пр. салати, продаван в магазин за богати.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #24
                    От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                    Не мога да разбера защо думата ЗИЛ .... ви убягва от съзнанието ......???
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #25
                      От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      Не мога да разбера защо думата ЗИЛ .... ви убягва от съзнанието ......???
                      Всички сме слушали само намеци. Колко е голям?

                      Коментар


                      • #26
                        Re: От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                        Аз си взех 150А алтернатор от ето тези пичове, засега работи: http://stores.ebay.com/CALIFORNIA-AL...OR-AND-STARTER
                        Оригиналният ми беше БОШ и се скапа, като цената му беше доста солена.
                        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                        Коментар


                        • #27
                          От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                          В София до Шел-а,който е до моста "Чавдар" в кв."Х Димитър" има в блока отсреща една работилница за авто-електро услуги-само там ходя от много години и съм доволен.Пълно е с рециклирани алтернатори,някои от които много мощни.Телефон не знам,но живея наблизо и утре ще отскоча и ще дам телефон,наличности и цени на такЪви алтернатори.
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #28
                            От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                            Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            идните месеци съм замислил доста интересни добавки по ел.системата на колата, но след известни сметки забелязах проблем. При нощно каране с включено всичкото оборудване, е много вероятно генерираният ток от алтернатора да е недостатъчен.

                            Та въпросът ми е, има ли някакви алтернатори от които можеш да изцоцаш повече от 150ампера при 1000-1500 оборота или някой присаждал ли е втори алтернатор към колата си?
                            Едно време имах един "състезателен" патрул 2,8 тд, та бе 2005-та когато реших и му добавих втори алтернатор. Оригиналния бе хитачи 90 А, а допълнителния бе Бош 100 А. Конзолка, ремък и шайба, на мястото на климатика. Имах и 2 бр. Оптими. Колата се спъна малко и всичко си бе добре. Лебедка-работи, допълнителни фарове-работи, акумулатори-заредени.
                            Само дето често се налагаше да сменям единия алтернатор...скапваше се често. Незнам защо.
                            Скоро схемата отпадна и се наложи следната: 120 А алт. с две оптими и си вършеше работата отговорно и безгрижно.
                            Имай едно на ум, когато лебедката "изпие" акумулатора, алтернатора не стига, ако ще и 200 А да е.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #29
                              От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                              Колкото всяко нормално динамо - 10 кила. Само няма идиотичните четки, заради които спира да работи. Ама тия хора са естети, за тях друго освен фносно - нема.
                              Уроци по гуглене. Елитно, престижно, скъпо! Записвания - всяка сряда след обяд.

                              http://elektrom.ru/doc/show/70/index.php?id=null

                              Не помня дали имаше други модели. Живееше по година в Газелата на Царевски. Повече от това никаква реклама не може да съществува. Тя беше техничката на Нивите.

                              Коментар


                              • #30
                                От: По-мощен алтернатор или втори алтернатор?

                                Безчетковия е най-добър, естествено. Ама причината да се купуват и другите е проста - намираш такъв със същото захващане като оригиналния, но с по-голяма мощност и просто го набутваш на мястото на стария. Пригаждането на алтернатор с друго захващане често не е от най-лесните задачи. Не и за повечето хора. А и често като е набутан някъде си, няма и достатъчно място.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X