Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мото-Петра 2010 (Турция, Сирия, Йордания) - Пътепис

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мото-Петра 2010 (Турция, Сирия, Йордания) - Пътепис

    Илияне, много благодаря за пътеписа(друго си е като го прочетеш от-до) , а и екселската табличка е СУПЕРПОЛЕЗНА за някой , който се приготвя за там . Само не разбрах, след Турция бензина как е като цена. Благодаря най- вече за усилията дето положи да си го довършиш! А как е разказано е ясно (по-добре не може и да бъде) . Още много такива преживявания и дълги години на мотора !!! ПОЗДРАВИ!

    Коментар


    • #47
      От: Мото-Петра 2010 (Турция, Сирия, Йордания) - Пътепис

      Супер ! Смехурко от много време ми е сред любимите места за четене. Поздравления за пътеписа, но и най-вече за сайта. Много приятно място.

      Коментар


      • #48
        От: Мото-Петра 2010 (Турция, Сирия, Йордания) - Пътепис

        Цените на бензина към Май месец 2010 бяха както следва:

        Турция - 3,70 YTL = 3,70 лв.
        Сирия - 40 SP = 1,30 лв.
        Йордания - 0,55 JD = 1,17 лв.

        Валутните курсове са към онзи момент.

        Малко приказки за качеството. Чисто субективно разбира се:
        Турският бензин всички пъти когато съм ходил там ми се струва калпав. На мотора не му се върви и звука от двигателя е неприятен.
        Като сипах бензин в Сирия ми се стори много хубав, особено след лошият турски. Бензина там е оловен!!! Бойко беше споделил, че с него мотора му върви много по-добре. Моите впечатления са, че двигателя наистина утихва, но Йорданският бензин е по-хубав, макар и по-евтин. В Йордания карах с 95 безоловен. Стори ми се отличен.
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • #49
          От: Мото-Петра 2010 (Турция, Сирия, Йордания) - Пътепис

          Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
          Турският бензин всички пъти когато съм ходил там ми се струва калпав. На мотора не му се върви и звука от двигателя е неприятен.
          Като сипах бензин в Сирия ми се стори много хубав, особено след лошият турски. Бензина там е оловен!!! Бойко беше споделил, че с него мотора му върви много по-добре. Моите впечатления са, че двигателя наистина утихва, но Йорданският бензин е по-хубав, макар и по-евтин. В Йордания карах с 95 безоловен. Стори ми се отличен.
          Не ти се е сторило, и нашите наблюдения съвпадат с това което си написал!!

          Коментар


          • #50
            От: Мото-Петра 2010 (Турция, Сирия, Йордания) - Пътепис

            Най-накрая намерих време да прочета последните две глави на спокойствие.
            Емии ....каквото и да кажа те думите са излишни! Както е излишно да ти споменавам колко съжалявам, че не присъствах лично, ама ти знаеш как стояха нещата

            Мнение на Ilarioncho
            Съжалявах само задето в последният момент се отказах и не взех подводният фотоапарат на Бай Дойчин. Направо ми идваше да се изям от яд.
            Бях ти го приготвил заедно с неопреновия колан за да го държиш вътре, когато само си плуваш търсейки нещо интересно за снимане. Знаейки какво ще изпуснеш ме хвана много яд, че не го взе (вече знаеш защо).
            Като видях снимката на Бойчето цопнат с плавниците и маската в Червено море направо ми идеше да се разплача.
            Пожелавам ти още много подобни приключения!!!

            Коментар


            • #51
              От: Мото-Петра 2010 (Турция, Сирия, Йордания) - Пътепис

              Дойчине, няма'а се пу'ашиш!
              То Червено море си е там. Не видях булдозери да се готвят да го полазят... и бетон помпи не се виждаха много... абе с една дума ник'ви ги няма там... много имат да учат от нас докато си бетонират цялото крайбрежие от край до край Чакам скоро да ме поздравиш лично със снимка на същото място в същата поза :

              Ама и сега като ми напомни за апарата пак ме хвана яд. Бях подготвен да видя нещо голямо, но не очаквах да е толкова близо до брега и на тоя равен плаж.
              Като на всеки типичен балкански субект ми мина през ума да си чупна едно парче корал. Спрях се поради две причини. Първо да не би да е забранено и да ме изгърбят на границата и второ може ли като си толкоз впечатлен от красотата да се "изсе*еш на метеното" - сърце не ми даде.

              И за да могат тия хора да си опазят богатството за което в момента нехаят и да не се хапят за деликатните области (както ние сега по морето) и понеже втората причина подлежи на много лесна касация според субективната преценка на всеки искрено се надявам наистина да е както казах "забранено и да гърбят на границата". Някой знае ли?
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • #52
                От: Мото-Петра 2010 (Турция, Сирия, Йордания) - Пътепис

                "Случи се в това пътуване нещо, което не описах, а все по усилено занимава съзнанието ми през последните месеци. По време на посещението в Крак Де Шавалиерс, местният гид, който се оказа изключително ерудиран, ме попита: "Намерихте ли долу пътеводител на вашият език?" "Не." "А поискахте ли си?" "Не" "И защо?" "Хм, ми то..." "Ако не си искате сега, след 50 години вашият език няма да го има... Грижете се за него сега за да не съжалявате после!" Странна работа! Уж в Сирия нещата изглеждат много по-екзотични отколкото при нас, а гледай ти как разсъждават хората... Така че, друзя, искайте си книжки и брошури на Български където и да ходите. Нищо че може и да няма. Когато всички Българчета минем от там и задължително си поискаме може пък и да започнат да изработват. Това ще е сигурен знак, че сме станали осезаеми и достойни за уважение. Дори и да не се получи, ще сме достойни поне в собствените си очи, което май е най-важно :-) Как ви се струва?"


                По повод мислите за българския език...
                Уникално разсъждение от страна на арабина!
                Чак срам ме хвана, че не ми се е завъртяло досега в главата!
                Последно редактирано от boiko73; 03-02-11, 22:20.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X