Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глупост или хитрина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Глупост или хитрина?

    Днес докато си бачках в двора заваля.Докато се чудя кво да правя започнах да си мажа таблото с течен парафин.Спря дъжда и аз си продължих да мазня ама не можах да се спра и я метнах отвънС парцал напоен с парафинче -всичко което не е стъкло .Приключих и след 30 мин. отново слаб дъжд.Сега отидох да я погледна и освен че изглежда много по-добре откакто я взех че и капките не си личат изобщо.
    Някой раирашли да каже мога ли да си оплескам боята така и да я направя камуфлажна от тъпотия (да тичам ли до някоя автомивка де)?Течния парафин е от аптеката за има няма 2 лева (използвах около половината) а външното ми измиване ми отне точно колкото да забършя колата от вода да кажем.Е гумите са си кални и ще продължат да са си ,но като ги игнорирам изглежда лъскарка.Ако случайно съм открил пък някакъв вариант да си защитя допълнително боята го подавам на всички автомивки в околията.Идеята ми хрумна от един познат с чисто нов джип който освен измиване си поръчва и полир на автомивка ама накрая сметката набъбва до над 30 лева за едно измиване което да ви кажа честно аз не бих го направил повече от един път на 8 години да речем.
    Очаквам мнения от опит или от познание по химия???
    Последно редактирано от //Радо//; 23-05-10, 17:07.
    Sent from my Nokia s fenerche

  • #2
    От: Глупост или хитрина?

    Като минеш през някой пепеляк,ще си отговориш удачно ли е външно третиране с този мазноч...

    Коментар


    • #3
      От: Глупост или хитрина?

      Ок ще пиша утре или вдругиден дали съм станал пясъчножълт целия.Даже тайно се надявам да се поопраши малко а след това да завали отново.То от подобни експерименти с мои коли скоро ще си направя автоморга пред къщи ама това е друг въпрос.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: Глупост или хитрина?

        До колкото знам,парафина е за мазане на гумените уплътнения през зимата за да не залепват,а за боята не става-да не станеш кото петниста хиена.Мене ако питаш земи я измий.

        Коментар


        • #5
          От: Глупост или хитрина?

          За уплътненията през зимата май е глицерин, не парафин.

          С парафин се пръска колата отдолу уж да защити малко от гадории, но отдолу не се вижда и не е проблем ако покритието седи на петна.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Глупост или хитрина?

            Нищо няма да и стане на боята от парафина,виж на миещия парафина от боята...каквото нецензурно се сетите.

            Коментар


            • #7
              От: Глупост или хитрина?

              а като напече слънцето и всичкия парафин се премести от таблото на предното стъкло (от вътрешната страна), хептен ще се откажеш от тази технология
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Глупост или хитрина?

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                За уплътненията през зимата май е глицерин, не парафин.

                С парафин се пръска колата отдолу уж да защити малко от гадории, но отдолу не се вижда и не е проблем ако покритието седи на петна.
                Става и с течен парафин и с глицерин,еднакво работи да не залепват уплътненията.
                Обаче като сме мазали арматурни табла с парафин/глицерин и съвпаднеше с тополовите цветченца или някоя Газ-ка наблизо, с много газ по прашната улица в съседство-който не е успял да си вдигне бързо прозорците-в първи клас.

                Коментар


                • #9
                  От: Глупост или хитрина?

                  Щом не каза някой "Бягай веднага на мивка" ще го оставя засега и утре или вдругиден ще го измия.Хммм за предното стъкло не се бях замислял -ще видим кво ще стане!
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Глупост или хитрина?

                    Нищо няма да и стане на боята. Просто ще ти се прах, както по всичко мазно се случва. Ако си виждал на голф 2 на задните капаци от двата края тече парафина дето го слагат отвътре против ръжда. И се получават две черни полепени с прах черти. Ако не си забелязал намери някой голф 2 и го погледни отзад. Все пак там тече на едно и също място и то с години, а при теб количеството е толкава малко, че ще си се измие от дъжда.
                    Моя съвет е да си измиеш колата. Но само съвет. Ако те кефи така си карай и от време на време лъскай.
                    Последно редактирано от sony bono; 23-05-10, 20:14.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Глупост или хитрина?

                      Няма страшно,в армията мажехме джипките с нафтаставаха като нови(велика глупост а...)нищо няма да и стане на боята, само ще граняса парафина и ще събира прах.Успех
                      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Глупост или хитрина?

                        Забравихте ли новите автомобили в "Мототехника" едно време?
                        Беше "тарикатско" да вземеш колата "още с парафина!".
                        Някои от "щастливците", на които им излизаше номера/а това помните ли го! ?/ през зимата си измиваха колите от парафина чак напролет.
                        ...и така нататък ... и така нататък ...!
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Глупост или хитрина?

                          Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                          Забравихте ли новите автомобили в "Мототехника" едно време?
                          Беше "тарикатско" да вземеш колата "още с парафина!".
                          Някои от "щастливците", на които им излизаше номера/а това помните ли го! ?/ през зимата си измиваха колите от парафина чак напролет.
                          ...и така нататък ... и така нататък ...!
                          Как да забравим, че даже се гледаше под коя кола не е текло масло и се купуваше точно тази. Ако въобще имаш избор. Така беше поне с москвичите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Глупост или хитрина?

                            Нищо няма да и стане на боята като понапече слънцето голяма част от него ще се изпари.Тогава може да стане като петниста хиена и да се наложи да я измиеш качествено.
                            OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                            Polaris Sportsman 800 EFI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Глупост или хитрина?

                              Резултат-парафина от таблото директно се изпари на предното стъкло и го забърсах.Отвън днес забърсах отново колата със сух парцал за 15 минути и пак е лъскарка-не събира прах повече от нормалното и се забърсва лесно което е равно на външно измиване за отрицателно време.При сух автомобил следата от капки вода се търкат по-трудно.По шестобална система като + и - оценка около 4,5.Проблема с течния парафин е че като се изпари си оставя следи от самия парафин но след забърсване колата е като полирана изглежда се запълват миниатюрни драскотини.Дайте сведения за глицерина спрямо боя дали е реактивен и дали оставя следи след изпаряване (или някой друг препарат ако се сещате).Сега ви се е паднало аз да експериментирам върху моята боя и да ви давам готови резултати.
                              п.п. Не знам какво точно промениха по форума от вчера ама иазглежда доста по-добре.Поздрави!!!
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X