Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шарм Ел Шейх, Египет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шарм Ел Шейх, Египет

    Няма водолаз, който да не иска да се гмурне в най-различни морета, на екзотични места и коралови рифове. Подтиквани от това желание, благодарение на организацията на Ина (нашата любима инструкторка), петнайсетте човека вече бяхме в самолета и летяхме за Хургада, от където след кратък престой ни чакаше самолет за Шарм.



    Успяхме да направим кратка разходка по Стъргалото на самия град.







    А след това и по новата марина, която изглеждаше доста европейски (за добро или лошо )





    И така. Полет. Настаняване.....


    .... до дългоочаквания момент оставаха няколко задължителни процедури..... разтоварване на екипировката в Центъра....



    ....качване на лодката и първи брифинг....



    ......екипиране.....





    и Голямата крачка.....



    От тук започна истинска приказка и феерия от цветове и живот.

    Потапяне


    На 22.8м. Аз и бъдито


    Накои бяха и така



    А други така


    Но като цяло, всички бяхме така



    И всички бяхме запленени от цветовете



    морска игла



    Наполеон


    Синьопетнист скат




    Мурена


    и много риби, на които не успях да запомня имената





    А това е един страОтен каньон. Дъното му е на 31.5м и гледката нагоре е, слабо казано, внушителна.






    През 1980г. корабът Йоланда се натъква на риф, следствие на което се обръща и изсипва целия товар на дъното. Товарът е няколко хиляди тоалетни чинии и вани, произведени от Идеал Стандарт Корабът е подхванат от силните течения и избутан зад ръба на рифа и пропада на дълбочина 800м. Вецетата и ваните се превръщат в атракция, а самия риф приема името на потъналия кораб





    Следващите две гмуркания щяха да бъдат в Дахаб, навремето бедуинско рибарско поселище, сега - известна водолазна дестинация. Намира се на 80км. североизточно от Шарм Ел Шейх. Пътят до Дахаб показва типичния за Синайския полуостров пейзаж - песъчливи на места, но в повечето случаи скалисти планини.









    И отново подготовка...




    Тук, Другаря Аврамов наблюдава дали силите са разпределени правилно


    Дахаб е известен с прословутат Синя дупка (Blue Hole), която е с дълбочина 110м. Много технически водолази са приемали предизвикателството да се спуснат до дъното й и много са успявали. Паметните плочи са на тези, намерили смъртта си в тази бездна.


    Гмуркането започва в Каньона, 32м. вертикален каньон, излизайки от него, течението те хваща и започва да те носи до външния ръб на Синята дупка.


    И отново красоти....






    Ето и техническите водолази в момент на декостоп.


    А след гмуркане, героите са уморени.


    Тук Коцето се опита да се слее с пейзажа, така да се каже, но, не знам защо, нещо не му се получаваше


    След поръчка на местна марка чай, този местен юнак се опита да ми обясни, че Lipton била египетска марка, та да не се притеснявам


    И накрая, но не на последно място, внушителният шпалир от другия вид транспорт в Африка.


    На другия ден почивахме поради забраната да се лети и всеки се отдаде на заслужена почивка. Аз, честно да си кажа, бях наистина изморен от четирите дена непрекъснато гмуркане и използвах времето за размисъл върху "живота, света и всичко останало" край басейна на хотела.
    След това излетяхме. Но съм сигурен, че всеки от нас се е зарекъл да се върне пак.
    Аз поне го направих
    Последно редактирано от Pacific; 17-05-10, 22:25.
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

  • #2
    До: Шарм Ел Шейх, Египет

    Файл за Google Earth, с всички места на гмуркане.
    Прикачени файлове
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #3
      До: Шарм Ел Шейх, Египет

      Невероятно преживяване !
      Моята все още несбъдната мечта ))
      Благодаря !

      Коментар


      • #4
        До: Шарм Ел Шейх, Египет

        На Шарм всички се връщат , мерси за снимките ! много красиво

        Коментар


        • #5
          До: Шарм Ел Шейх, Египет

          Браво!
          След като не отговаряш на скайпа , сподели тук с какво снимаш.

          Коментар


          • #6
            До: Шарм Ел Шейх, Египет

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Браво!
            След като не отговаряш на скайпа , сподели тук с какво снимаш.
            Mарката е специализирана за подводна фотография: Sea&Sea DX-1G. Всички подводни снимки са правени от хора от групата. Моите са само наземните
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #7
              До: Шарм Ел Шейх, Египет

              Блазе ви!

              П.П. Рибата по-горе не е моруна, а мурена. Моруната е съвсем друг вид и не се среща в Червено море.
              Последно редактирано от Тихомир; 17-05-10, 22:44. Причина: пр.гр.

              Коментар


              • #8
                До: Шарм Ел Шейх, Египет

                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                Блазе ви!

                П.П. Рибата по-горе не е моруна, а мурена. Моруната е съвем друг вид и не се среща в Червено море.
                А аз, на всичкото от горе, се водя и рибар Поправям немедлено!!!
                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                Коментар


                • #9
                  До: Шарм Ел Шейх, Египет

                  Страхотно !
                  Заслужаваше си чакането на този репортаж !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Шарм Ел Шейх, Египет

                    Завиждам.
                    Откровено завиждам Даже от половин час търся нещо благородно и не намрам - чиста завист

                    Благодаря ти. Страхотни снимки.
                    Направо ме хвърли в Червено море. С дрехите
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Шарм Ел Шейх, Египет

                      Предполагам, че е било наистина вълнуващо!
                      Поздравления за подводните снимки - още не съм стигнал до там .

                      Преди 14 години с маска и шнорхел плувах сред рифовете в Ейлат, Израел. Пак в залива Акаба. Изключително цветно и красиво. За съжаление снимките не могат да предадат истинската красота на кораловия риф. Само човек, който го е видял на живо знае за какво става дума.

                      Този скат, който сте видели - уникален е! Мисля, че трудно можеш да попаднеш на такъв. Колко беше голям, ако знаеш?
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • #12
                        До: Шарм Ел Шейх, Египет

                        Ей страхотно! Я кажи тия рибоци на каква дълбочина ги намерихте?
                        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                        A2 (+)

                        Коментар


                        • #13
                          До: Шарм Ел Шейх, Египет

                          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                          .......Този скат, който сте видели - уникален е! Мисля, че трудно можеш да попаднеш на такъв. Колко беше голям, ако знаеш?
                          Събери си ръцете пред теб в кръг. Ей, толкоз беше. За съжаление не носех цигарена кутия за да я поставя до него за мащаб

                          Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
                          Ей страхотно! Я кажи тия рибоци на каква дълбочина ги намерихте?
                          Красотите започваха от 0.50м. до 40м. В момента, в който свърши брегът, в продължение между 3 и 10 метра се простира, т. нар. "домашен риф, който е на дълбочина от половин до един метър. След това той пропада до окло 50-60м. Аз лично, стигнах до 31м., но други слязоха и до 40. Всички снимки тук са на дълбочина от двайсетина метра до към 30.
                          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X