Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сертифициране на водолази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сертифициране на водолази

    Здравейте , предварително се извинявам ,че публикувам тук тази тема и силно се надявам модераторите да не я блокират ,а само да я поставят на правилното място но от GOOGLE.BG се насочих към една стара тема за водолазни курсове и там имаше предположения какво може да е това (яде ли се ,пие ли се ).Аз като почти кфалифициран водолаз мога да кажа че това е преживяване което трудно се сравнява с каквото и да било друго .И аз както и вие обичам оff-road преживяванията ,но това е тръпка от съвсем друг тип.Основните организации в света са CMAS,PADI, NAUI аз лично предпочетох NAUI защото от моя гледна точка само там не гледат да ти вземат парите и да получиш документа ,а след това оправяй се сам.В NAUI държат да можеш да го правиш и така по веригата да предадеш нататък а не да поставиш начлото на разпада .В NAUI според различното ниво на което си получаваш съответната карта за това , а в PADI примерно получавате съответните звездички.Споделете ако и вие имате някакви впечатления от това нещо , а ако се интересувате каде и как да изкарате курсове пишете ми на ЛС .Може да се изкара курса по всяко време на годината на басейн в София а щом се открие сезона може да го довършите като направите 2 спускания на морето

    п.п. : През лятото курса се кара предимно на морето.
    Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

  • #2
    До: Водолазни преживявания

    Здравей колега ,и аз съм водолаз CMAS***, смея да твърдя ,че не е по слаба организация,преживяванията под вода наисина не могат да се опишат.Само човек който не е дишал на дъното,не знае за какво иде реч.Ние също провеждаме курсове почти целогодишно и клубът ни е най стария в страната.За мен едно от хитовите места и съвсем на близо си остава червено море,а за потънали кораби в Малта добре са се погрижили да не скучаеш.Малдивите също уникални.Нашият клуб е изцяло с нестопанска и не комерсиална цел,цената е колкото да си покрием разходите и да популяризираме спорта,повече подробности в нашия сайт,но тук няма да е коректно да го пиша.
    за равен брой!!
    Последно редактирано от братчеда; 26-02-09, 07:37. Причина: правопис

    Коментар


    • #3
      До: Водолазни преживявания

      venkata2 и pifco - можете ли да ме насочите към курсове за водолази... преди доста години не успях да ги изкарам към ОСО, а в момента имам контакти единствено на PADI център-а в София

      Благодаря предварително
      Който побеждава другите е силен. Който побеждава себе си е могъщ [Лао Дзъ]
      За да побеждаваш - научи се на търпение. За да живееш - научи се да умираш.

      Коментар


      • #4
        До: Водолазни преживявания

        Първоначално публикуван от NNinja Преглед на мнение
        venkata2 и pifco - можете ли да ме насочите към курсове за водолази... преди доста години не успях да ги изкарам към ОСО, а в момента имам контакти единствено на PADI център-а в София

        Благодаря предварително
        Колега,ако искаш ми се обади на тел. 0885 10 90 50 и ще ти обясня всичко и ще те свържа с хората,при които аз карах курса.
        Последно редактирано от братчеда; 07-05-09, 23:24.
        Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

        Коментар


        • #5
          До: Водолазни преживявания

          Първоначално публикуван от venkata2 Преглед на мнение
          Здравейте , предварително се извинявам ,че публикувам тук тази тема и силно се надявам модераторите да не я блокират ,а само да я поставят на правилното място но от GOOGLE.BG се насочих към една стара тема за водолазни курсове и там имаше предположения какво може да е това (яде ли се ,пие ли се ).Аз като почти кфалифициран водолаз мога да кажа че това е преживяване което трудно се сравнява с каквото и да било друго .И аз както и вие обичам оff-road преживяванията ,но това е тръпка от съвсем друг тип.Основните организации в света са CMAS,PADI, NAUI аз лично предпочетох NAUI защото от моя гледна точка само там не гледат да ти вземат парите и да получиш документа ,а след това оправяй се сам.В NAUI държат да можеш да го правиш и така по веригата да предадеш нататък а не да поставиш начлото на разпада .В NAUI според различното ниво на което си получаваш съответната карта за това , а в PADI примерно получавате съответните звездички.Споделете ако и вие имате някакви впечатления от това нещо , а ако се интересувате каде и как да изкарате курсове пишете ми на ЛС .Може да се изкара курса по всяко време на годината на басейн в София а щом се открие сезона може да го довършите като направите 2 спускания на морето

          п.п. : През лятото курса се кара предимно на морето.

          Много хубаво, че не са ти взели парите за документ, а са ти дали нещо да предаваш по веригата.
          Можеш ли да пуснеш снимка на водолазния си дневник и на картата за правоспособност?
          Колкото до звездичките на ПАДИ, някой си е направил маитап с теб.
          Нивата в ПАДИ са:
          - OWD,
          -AD,
          -DM,
          -RD,
          -DI.
          и никакви звезди.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #6
            До: Водолазни преживявания

            Звездички щели да падат от небето тази вечер и всеки ентусиаст-водолаз може да си ги събере - поне така казаха по БТВ. Мен обаче друго ме притеснява. Защо щом целия курс преминава в софийски басейн, все пак трябва да се ходи за цели "2 спускания на морето". Нямали да е малко пресилено. Все пак цели 2 спускания не са никак малко за да станеш водолаз.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • #7
              До: Водолазни преживявания

              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
              Звездички щели да падат от небето тази вечер и всеки ентусиаст-водолаз може да си ги събере - поне така казаха по БТВ. Мен обаче друго ме притеснява. Защо щом целия курс преминава в софийски басейн, все пак трябва да се ходи за цели "2 спускания на морето". Нямали да е малко пресилено. Все пак цели 2 спускания не са никак малко за да станеш водолаз.

              Даже съм чувал за видеокасетки с обучение, после всеки се оправя сам.
              За OWD хорароъма е 12 часа под вода, верификацията е след контролно спускане на 17м под вода. Просто е!
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #8
                До: Водолазни преживявания

                В часовете по История - преди много години когато бях 6 - 7 клас - около 15 г. Учителката ни разказваше истории за своите гмуркания. От тогава леко ми се губи фактологията около средното царство, но никога няма да забравя разказите за оплитането в мрежата и гмуркането по двойки , за потъналите селища и съдове, за дишането и издишането ...
                Дарина Иванова се казва тази вдъхновяваща жена , и ако карате курса при нея поздравете я сърдечно от мен. Не знам към коя организация е - но е Водолаз с опит и познания.
                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                Коментар


                • #9
                  До: Водолазни преживявания

                  Някой има ли представа, дали сертификатите издавани от ОСО (в съответсвие с изискванията на CMAS) са валидни? Смея да твърдя, че курсовете провеждани сега са на далеч по-ниско ниво от този, който съм преминал успешно през 1984-1985 г. Приблизително мога да възпроизведа темите на занятията (теоретични и практически) за да се направи сравнение със обема на изучавания материал и практика в сегашните курсове. Помня и имената на инструкторите.
                  Питам, защото едно пишлеме- "инструктор" на PADI, твърди, че сертификатите на ОСО не били валидни: имало много нови неща. Да съм им броил едни 600-700лв и те да ми "легализират" сертификата. Според Стефан, няма съществени изменения на законите на физиката в последните 4 милиарда години. Някак си, повече вярвам на Стефан
                  There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                  No wahalla.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Водолазни преживявания

                    ами тия ''пишлемета''(както ги нарече просто цитирам) да си държат сертификатите за тях...... всеки взе само да издава някакви хартиики срещу пари.... и аз като ОСО възпитаник мога да твърдя,че доста от сегашните курсове са смехотворни.... а още имам и учебник оттогава. говорил съм си със инструктори водолази във англия дори и те казаха че водолазите подготвени по военна методика на източния (тогава) блок са много големи професионалисти. та фактите говорят.....
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #11
                      До: Водолазни преживявания

                      Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                      Някой има ли представа, дали сертификатите издавани от ОСО (в съответсвие с изискванията на CMAS) са валидни? Смея да твърдя, че курсовете провеждани сега са на далеч по-ниско ниво от този, който съм преминал успешно през 1984-1985 г. Приблизително мога да възпроизведа темите на занятията (теоретични и практически) за да се направи сравнение със обема на изучавания материал и практика в сегашните курсове. Помня и имената на инструкторите.
                      Питам, защото едно пишлеме- "инструктор" на PADI, твърди, че сертификатите на ОСО не били валидни: имало много нови неща. Да съм им броил едни 600-700лв и те да ми "легализират" сертификата. Според Стефан, няма съществени изменения на законите на физиката в последните 4 милиарда години. Някак си, повече вярвам на Стефан
                      Валидноста на сертификата влиза в сила, ако искаш да работиш или да се гмуркаш в чужбина или поне да си наемеш техника(както е известно не можеш да си носиш бутилките на вън). ОСО произвеждаше кадри за собствените си комерсиални нужди, което не означава, че не са с добра подготовка. На времето беше с връзки
                      А за пишлемето... вземи му номера на лиценза и го дай.

                      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                      ...
                      За квалификацията на БГ воените водолази също може да се поспори. И там положението е като в цялата БГ армия.
                      Виж, предлагам да не спорим за военните водолази. Имаш ли представа, какво е да си на работа при 4градуса по С на водата, при нулева видимост и с многократно лепен руски сух неопрен? За жълти стотинки!
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #12
                        До: Водолазни преживявания

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        ...както е известно не можеш да си носиш бутилките на вън...

                        Имаш ли представа, какво е да си на работа при 4градуса по С на водата, при нулева видимост и с многократно лепен руски сух неопрен? За жълти стотинки!
                        Няма такова нещо. Бутилките ги носиш навсякъде, има ограничение в самолетите - трябва да са със свалени кранове(при някой авиокомпании), обикновено искат да са само празни.
                        Военните имаха и имат хубава екипировка. Сухи костюми Посейдон, мокри Технисуб, целолицеви маски на Комекс закачени на сухи костюми от същата фирма и т.н. Бельо от пух на лебеди - по топло нещо не съм обличал(руски патент). Толкова за студа.
                        Защо и кога са влизали със руските ГК е друга тема.

                        За жълти стотинки не са работили, май бяха приравнени с летците като клас.( не помня вече)
                        BTW те се научиха да работят след като се уволниха щото нямаше къде да ходят.
                        Никого не искам да обидя, такава реалност съм видял и за такава съм слушал.
                        I get High by going Down

                        Коментар


                        • #13
                          До: Водолазни преживявания

                          Благодаря за пояснението.
                          Относно валидността на сертификатите издадени от ОСО, знам, че при курс на PADI са позволявали директно преминаване към по-горното ниво.
                          Нарекох въпросния инструктор "пишлеме" заради глупавото му държание, а не заради това, че когато се е родил, аз съм бил вече сертифициран водолаз. Не се сетих да взема номера на лиценза му, но няма да се учудя ако това момче технически е добре подготвен.
                          ОСО произвеждаше кадри за собствените си комерсиални нужди, което не означава, че не са с добра подготовка. На времето беше с връзки
                          Не знам дали ОСО имаше "комерсиални нужди"- парите от военните сигурно са им стигали. Военният елемент си беше водещ и не ни подготвяха заради красотата на света на мълчанието...
                          От връзки нямахе нужда- просто в морския теникум ни събраха по списък и ние с огромен кеф се включихме. Отпадна само едно момче по здравословни причини. Не знам как ни бяха подбирали, но се представихме много добре. По наше време беше срамно да не знаеш и да не можеш.
                          Все пак ми е интересно сравнението на курсовете "тогава" и сега.
                          На военните водолази свалям шапка. Служехме заедно и знам как работеха и при какви условия. Големи пичове!
                          Sкitnik, давай новите изисквания. Сядам веднага да чета отново за изпит. Новото обурудване не ми е чуждо, всъщност съм прилично екипиран.
                          Последно редактирано от Tramp; 14-08-09, 19:32.
                          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                          No wahalla.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Водолазни преживявания

                            Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                            В часовете по История - преди много години когато бях 6 - 7 клас - около 15 г. Учителката ни разказваше истории за своите гмуркания. От тогава леко ми се губи фактологията около средното царство, но никога няма да забравя разказите за оплитането в мрежата и гмуркането по двойки , за потъналите селища и съдове, за дишането и издишането ...
                            Дарина Иванова се казва тази вдъхновяваща жена , и ако карате курса при нея поздравете я сърдечно от мен. Не знам към коя организация е - но е Водолаз с опит и познания.
                            Да и аз, при нея го карах курса, но тогава 96-97 г тя беше към ОСО имаше и един друг инструктор Леополд Лудвиг.
                            В момента не знам дали преподава още.

                            Коментар


                            • #15
                              Сертифициране на водолази

                              за тези които не знаят къде да карат курсове,аз самия съм инструктор по CMAS така ,че за тези които питаха,клубът ни е доста известен....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X