Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комбинацията бутилка-харпун

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Комбинацията бутилка-харпун

    всичко много добре, ама аз откакто завършвах курсовете (88 година ОСО) досега при всичките ни сбирки и срещи с про водолази винаги са излизали темите за неписания кодекс на водолазите. и комбинацията бутилки-харпун винаги е била табу.със харпун само по хавайски! трябва да се дава шанс на морскте обитатели. това е съвсем приятелски пост.просто защото тук излезе един пост който ме наведе на мисълта.... за подводен риболов не използвайте бутилки моля ви. дълга тема, но мен винаги ми е била много присъце. иначе добра маска която да не пуска въобще на днешно време не е никакъв проблем да се намери. и не забравяйте че най-добрата маска е тази която приляга на профила на лицето ви най плътно, а не марката и цената й (трикчето със натискането и ако се залепи и остане на лицето е ва'ща, компромиса е като ''дърпаш'' през носа и се задържа, но това е компромис такава ще ви пропуска но е добра все пак). успех. и не със бутилките и харпуна ;-)
    висете отпуснато

  • #2
    До: Водолазни преживявания

    Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
    всичко много добре, ама аз откакто завършвах курсовете (88 година ОСО) досега при всичките ни сбирки и срещи с про водолази винаги са излизали темите за неписания кодекс на водолазите. и комбинацията бутилки-харпун винаги е била табу.със харпун само по хавайски! трябва да се дава шанс на морскте обитатели. това е съвсем приятелски пост.просто защото тук излезе един пост който ме наведе на мисълта.... за подводен риболов не използвайте бутилки моля ви. дълга тема, но мен винаги ми е била много присъце. иначе добра маска която да не пуска въобще на днешно време не е никакъв проблем да се намери. и не забравяйте че най-добрата маска е тази която приляга на профила на лицето ви най плътно, а не марката и цената й (трикчето със натискането и ако се залепи и остане на лицето е ва'ща, компромиса е като ''дърпаш'' през носа и се задържа, но това е компромис такава ще ви пропуска но е добра все пак). успех. и не със бутилките и харпуна ;-)
    Абсолютно си прав.
    Има и една подробност, балончетата от автомата издават шум и вибрации и рибите обикновено бягат(отплуват) на далеч. Случвало ми се е обаче да видя и как малко ято се събира и си играе с балончетата.
    По принцип възможно е да се удря само дънна риба, когато си с апарат. Тя не е интересна за истинския харпунджия, така че без харпун и без да се вадят разни хубости от морето, когато си с акваланг.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #3
      До: Водолазни преживявания

      Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
      всичко много добре, ама аз откакто завършвах курсовете (88 година ОСО) досега при всичките ни сбирки и срещи с про водолази винаги са излизали темите за неписания кодекс на водолазите. и комбинацията бутилки-харпун винаги е била табу.със харпун само по хавайски! трябва да се дава шанс на морскте обитатели. това е съвсем приятелски пост.просто защото тук излезе един пост който ме наведе на мисълта.... за подводен риболов не използвайте бутилки моля ви.....
      Поне за себе си мога да твърдя, че не ползвам.Не ме влече гмуркането с бутилки, а и съм слаб плувец Плацикам се на разумна дистанция от брега и зяпам какво става в другия свят.Харпун съм ползвал има-няма двайсетина пъти за всичките години, и то май все без попадение
      Влече ме да зяпам какво става под водата и да шашкам рибоците отвеме на време.
      Инак донякъде съм съгласен за ползване на ръчен харпун, имам подобно мнение за лова на дивеч-да ме извиняват ловците-струва ми се много по-спортсменски да ловуваш с лък, а не със съременните карабини, с оптики, че и в ловни дружини...Бих изпитал удоволствие от лов само ако мога да ловувам сам, с лък...нищо, че е примитивно.Като, че ли само тогава може да се види колко си добър, другото ми се чини екзекуция.
      пс.Сега ловците да почнат да ме дебнат "за отстрел"
      Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

      Коментар


      • #4
        До: Водолазни преживявания

        Както Пламен е написал комбинацията с бутилки е крайно неуспешна за харпунджията, а не само неспортсменска, освен ако някой не бърка рибите с рапаните.

        А Дарина е в клуб "Приятели на морето" Варна и води постоянно курсове по система CMAS, без да прекалява с ползването на видеокасети и басейни.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #5
          До: Водолазни преживявания

          Та като каза: рапани, та се сетих за едни познати рапанджии от Бяла. Сутринта ги гледам, как тъпчат едни списания за "чалга", "стори", "Блясък","хай-клуб"и т.н. Питам ги какви са тези списания? Познайте:
          -Гланцови и с телче да са закопчани.
          -!?
          -Така де, като изравняваме(декомпресията) след 5-6 часа работа, да има с какво да убиваме времето.

          Просто гланцовтеи и с телбода не се разпадали и пичовете си четат под водата.
          Мислех да се обадя на Ицо(БГ-офроуд) и да му кажа за бройки с екстра за рапанджии.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X