Обява

Свий
Няма добавени обяви.

центровка на LTZ 400

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • центровка на LTZ 400

    Здравейте колеги. Наложи се да разцепим с един приятел едно АТВ сузуки ЛТЗ 400 (имаше стружки при смяната на маслото, една от зъбчатките на скоростите беше тръгнала подменихме я) . Сглобихме двигателя всичко е по мануал, болтовете са стегнати на килограми пак по манула и т.н . Но дойде момента с паленето пробваме, стартера върти доста трудно, и след около 2-3 минути мъчене от ауспуха излезна 30 санта огън с изпаткване. Викам си центровка ще е. Разглобихме пак капака на клапаните докарахме маховика на белег и направихме центровката наново. Отново процедурата с вартенето и този път стартера върти, обаче пак има нещо не като хората. Върти но компресията е доста по-малка ( нямах манометър под ръка, но при първия вариант с паткането, като махнех свеща и си сложех пръстите направо ги засмукваше надолу, а сега духа ама според мен има доста да се желае). Този път обаче още на второте превъртане от ауспуха пак направи 30 санта огън но този път по безшумно нямаше го този гръм викаме си ще стане имало е бензинови пари в ушимурата обаче нанайси при следвашата проба зверски грам но без огън . При всички проверки свеща е зацапана здраво.
    Искам да попитам дали не бъркаме нещо с белега на маховика. Тъй като на него, като тръгне по посока на въртене има 3 белега. Единият е правен на ръка с някакъв маркер ( такива белези има и на разпределителните валове но съвпадат със заводските), малко след белега с маркер има една чертичка и още малко след нея ( на същото разстояние както белега с маркера ) има белег "Т" . Та въпроса ми е кой от трите белега трябва да ползвам при цетровката. Другия ми проблем е, че за две завъртане на маховика, разпределителните валове правят едно. При което става,че правя центровка на белег, и при един оборот на маховика белезите на разпределителните валове не съвпадат. При следващия момент, когато дойде белега на маховика вече и тези на разпределителните валове са идеално. Как да разбера в коя от двете позиции, когато маховика е на белег да правя центровка на разпределителните валове.

    Благодаря предварително !!

  • #2
    До: центровка на LTZ 400

    Първо, не е имало нужда да разглабяте двигатела(нормално е да има леки стружчици в маслото)!

    Осовния проблем ви е в зацепването на разпределителните валове към коляновия!!!

    Намерете някой мануал или друг такъв двигател за да видите, а най-добре е да го закарате на някой който си има понятие

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=71163
    Eвгени Филчев
    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

    Коментар


    • #3
      До: центровка на LTZ 400

      Значи не съм съгласен, че е нормално да има стружка в маслото. Аз на мотра макар,че е 2т и доста по старичък стружка нямам. На китаеца Зонгшен, който карах преди това също. Не говорим за някакво минимално количество а за такова, че все едно маслото е с брукат. Значи както съм писал центровката я правим, както е дадено по мануала. Мотора е с декомпресор, който обаче си е на изпускателния вал. Двата вала всмукателен и изпускателен се задвижват с ангренажна верига и всичко е направено по книга. Основно ме интересува кое се ползва за белег при центровката ( Т-то или чертичката преди него). За това, че има два варианта на зацепване ще го преживея все пак има 50 % вероятност да уцеля от първия път.

      Коментар


      • #4
        До: центровка на LTZ 400

        Виж потърси сервизен мануал, там гаранция е обяснено като за третокласници дори и да не знаеш езика картинки бол, надали некой точно тоя двигател ще го помни наизуст как се зацепва но принципа е почти еднакъв за всички законтряш коляновия вал и търсиш белезите на разпределителния(те) вал(ове) мисля че някъде имах менуал за това Сузуки във PDF файл ако го намеря ще го кача.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=71163
        Разархивирай и погледни третия файл

        п.п. Коч нормално е да има стружки в наште двигатели там всичко се дошлифова в последствие, ма кво искаш от Австрийско ЧЗ при японците не требва да е така.
        Последно редактирано от Tpunep; 15-05-10, 17:53.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #5
          До: центровка на LTZ 400

          - колянов вал на горна мъртва
          - белези на разпределителни валове успоредни на повърхноста на главата и да са от външната страна на валовете / гърбиците от противоположната страна на ротора би трябвало да сочат навън/
          ако имаш малко разминаване значи ангреажната верига ти е износена
          Николай Гогов 0898676912

          НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

          Коментар


          • #6
            До: центровка на LTZ 400

            Колега това с компресията да не те притеснява,защото този двигател има автоматичен декомпресор и за това не можеш да разбереш дали има компресия има вариянт за мерене,но ако имаш манометър и държиш ще ти кажа.Беляга е на Т-това трябва да се вижда през отвора и валовете трябва да са навън с гърбиците.Слагам ти снимчица да видиш как точно трябва да стоят.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: центровка на LTZ 400

              Благодаря на всички отзовали се. Проблема е решен. Оказа се,че центровката си е била наред. Проблема се оказа в стартера. В него на една ос има малка зъбчатка няколко шайби и още 3 по големи събчатки с феродови дискове мебду тях. Оказа се,че шайбите има значение на къде са обърнати. В единия вариант стартера се сглобява нормално ТОВА Е ГРЕШНИЯ. При втория вариант не може да се сложи един зегер и се ползва стяга да прибре всички чаркалъци докато се появи канала за зегера - ТОВА СЕ ОКАЗА ПРАВИЛНИЯ ВАРИАНТ.

              Дето се вика сега едно две тестови карания и после газ до дупка. Далги и безавариини километри на всички


              Модераторите може да трият или да заключват темата.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X