Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW F800 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW F800 GS

    През 2008 г., БМВ запълни нишата между 650 кубиковите тежки ендура и тези над 1000, с настоящия модел.



    Спецификация

    Двигател:



    Работен обем (cm3) 798
    Бутало диаметър/ход (mm) 82/75,6
    Максимална мощност (kW/HP) 63/85, при обороти (Rpm) 7,500



    Въртящ момент (Nm) 83, при обороти (rpm) 5,750



    Брой цилиндри 2
    Компресия/ бензин :1 12.0/Super безоловен (95 RON)
    Газоразпределение dohc (double overhead camshaft)
    Клапани на цилиндър 4
    Вхоодящ/Изходящ диаметър (mm) 32/27,5
    Дроселова клапа, диаметър (mm) 46
    Инжекцион, с управление BMS-KP

    Електрическа система:
    Генератор (W) 400
    Два фара къси/дълги (W) 55/55
    Стоп светлина и мигачи - светодиоди.
    Акумулатор (V/Ah) 12/14

    Фар/Стоп светлини W 55 (full/dipped beam) 5 parking light LED
    Стартер (kW) 0.9

    Силови предавки (скорости)
    Съединител многодисков в маслена баня, механичен с жило.
    Скоростна кутия Dog-coupled с 6 скорости
    Първична предавка 1:1.943
    Скоростна кутия (предавателни числа):
    I 1:2.462
    II 1:1.750
    III 1:1.381
    IV 1:1.174
    V 1:1.042
    VI 1:0.960
    Предавателно отношение на верижната предавка(брой зъби) 1:2.625 (16/42)


    Рамка и ходова част



    Ход на окачването:
    – предн/заднен (mm) 230/215
    Разстояние между колелата (mm) 1578
    Спирачки:
    - предна – два спирачни диска Ø 300 mm
    - задна - един спирачен диск Ø 265 mm
    - по заявка: ABS (изключващ се при необходимост).
    Джанти:
    - предна 2.15x21
    - задна 4.25x17
    Гуми
    - предна 90/90-21 54 V
    - задна 150/70-R17 69 V

    Размери и тегло
    Обща дължина (mm) 2 320
    Обща широчина, с огледалата (mm) 945
    Обща широчина, без огледалата (mm) 870
    Височина на седалката (mm) 880 (SA 850)
    Чисто (нетно) тегло (нетно) (kg) 178
    Тегло по DIN (тара), зареден, готов за път (kg) 207
    Максимално допустимо тегло (kg) 443
    Вместимост на резервоара (l) 16

    Пътни данни
    Разход на гориво (l) 90 km/h l/100 km 3,8; 120 km/h l/100 km 5,2
    Ускорение 0–100 km/h (sec) 4,1
    Максимална скорост (km/h) над 200
    Последно редактирано от giorgio; 14-05-10, 15:50.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    До: BMW F800 GS

    Ще използвам това представяне да ти честитя още ведньж!
    Много ухилени километри с него .. много километри и много ухилени

    Аз първо на този модел се бях спрял ама с мойта ергономика....

    ПП: дай впечатления от собственик?
    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • #3
      До: BMW F800 GS



      Ето,малко и от мен,на 1 май както си бях планувал потеглих към Австрия сам самичък и точно на около 100-ина километра преди Австрияна една бензиностанция спря до мен едно БМВ-це GS800 то в първия момент с тия куфари и чудеса викам тва е 1200,както и да е щом съм му направил снимки значи ще да ми е харесало много.Та заприказвахме се със собственика после даже потеглихме заедно към Инсбрук.Мотора каза ,че го е купил чисто нов миналата година и вече му е навъртял към 26000км обслужва си го само в БМВ и не е имал никакви проблеми с мотора оборудвал го е с куфари Touratech и разни глезорийки,абе по приказките му останах с вечатлението ,че е доста удобен пък и на магистралата си вържеше спокойно 140-150 с двама и багаж,пък като го сложих до Хаябусата изглеждаше като камион ,а аз си мисля ,че моя е най-голям.)имах огромното желание да го помоля да го пробвам но се отказах все пак се познавахме от няколко часа.Та с две думи доста ми допадна единственото което не ми хареса беше веригата отзад.

      Последно редактирано от giorgio; 15-05-10, 11:53.

      Коментар


      • #4
        До: BMW F800 GS

        Карам го малко повече от месец и немога да му се нарадвам. Ако можеше и да спя на него...
        Изборът беше труден и продължителен. Изчаках да излезе шумно рекламирания модел на Ямаха - Супер Тенере, от който очаквах много повече и тогава фаворитите останаха само двата модела на BMW GS, 800 и 1200. След един кратък тест-драйв с 800-ката на Валери Илиев, изборът беше направен категорично и еднозначно.

        Изключително добро поведение, както на пътя, така и извън, въпреки асфалтовите гуми. Конструкторите са посочили максимална скорост над 200... Аз трябваше да проверя какво означава това "над". Моторът с лекота се ускорява до 230, като осезаемо има възможност за още. Над 160, поради характерната изправена стойка, возенето не е комфортно. Насрещната струя бие в раменете и разклаща тялото. При залягане към кормилото стабилността се възвръща, но поза пистарка, не ме кефи.

        Извън пътя, моторът се държи по-скоро като леко ендуро. Отдавам го както на окачването, така и на сравнително високия център на тежеста.

        Когато попитах Валери, дали има нужда от ABS, отговорът му беше: "Натискаш спирачките и... моторът просто спира." Тогава не го разбрах... По-късно, когато се качих за пръв път на моя, карайки по правите отсечки между "Петолъчката" и Карнобат се заиграх с бутона "Info", разглеждайки параметрите по дисплея. Пред мен, в далечината, на няколко стотиn метра имаше някакъв автомобил, а аз се движех със 110-120 км/час. Когато отново вдигнах поглед, пред мен, на 20-ина метра, видях стоповете на автомобила. Разбира се, в насрещното идваше ТИР... Натиснах зверски и двете спирачки и се приготвих да пързалям мотора странично... За мое изумление, моторът рязко намали скоростта и ми даде възможност да изчакам ТИР-а и изпреваря автомобила пред мен. В този момент осъзнах какво ми е казал Валери.

        Разходът на гориво е другата приятна изненада. Оказа се, че при умерено каране, със скорост 100-110 км/час, наистина слиза под 4 л/100 км. Проверено - 3.6! При моята "нормално" езда обаче, стига до 5... което пак е уникално малко, защото Хондата ми стигаше 8.5 (при подобни проби, със 100-110, си гори 5). Уредът за наличното гориво на дисплея не отчита вярно. Показва пълен резервоар, дори когато горивото е на половина, а после започва да пада бързичко. Информацията на дисплея, колко километра могат да бъдат изминати с оставащото резервно гориво е невярна. Оказва се, че могат да се изминат поне още 30-40.

        Преди да си купя мотора, в няколко форума прочетох, че седалката е неудобна. Когато седнах за пръв път, ми се стори, че си е много удобна. Дори си помислих, че е твърда само за изнежените задници на западняците. След няма и 200 км, слизайки от мотора, бях на мнението на "изнежените задници"... Обмислях да я дам за претапициране, дори Валери (той е заменил щатната с тунингова) любезно ми предложи да ми даде временно "старата" си седалка, за да карам, докато моята е при "хирурга". След около 1000 км, явно свикнах (според черния чешки хумор: "Човек свиква и с въжето, стига да виси достатъчно дълго." ) и сега ми е удобна.

        П.П. Все още нямам много снимки... Знам, че сега ще пишете, че без снимки не се признава...
        Ето една от Идилево. Моторът е доста мръсен, но по традиция, отивайки в Идилево, винаги ме вали... много.

        Последно редактирано от giorgio; 16-05-10, 11:57.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #5
          До: BMW F800 GS

          Много хубав бе Жорка!!! Хайде хайриля да е!!!Десетки хиляди километри да направиш с тази сива фурия!!!
          И към края на лятото, когато започна да си намествам задника на седалката на мотора ще дадеш едно кръгче, а?
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            До: BMW F800 GS

            Честито,ДжорджиоПрекрасен екземпляр,със здраве да си го караш!

            Коментар


            • #7
              До: BMW F800 GS

              Моторът на Джорджо на живо е по-готин! Аз имах удовоствието да го запаля и да го побръмча на място но и това ми беше достатъчно за да го харесам.Съжалям че пристигнах късно в Идилево и пропуснах тест-драйфа на баварката(ангажименти). Надявам се скоро да се видим с Жоро отново и тогава ще си изпрося едно каране(дано имам късмет).

              Коментар


              • #8
                До: BMW F800 GS

                Да ви се връща, приятели!
                Валади ти се оправи, пък не само кръгче... Може да си ги менкаме догодина, по пътя към Сибир...

                Ще напиша още, но се надявам и Валери Илиев, да сподели впечатления... и за моторетката и за тунинга по нея. Неговите са повечко от моите и като време и като километри.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  До: BMW F800 GS

                  Честито за движимата собственост.
                  Проявявам любопитство, кое от сравнението, параметрите м/у 1200 и 800 ти наклони везните към втория?

                  П.П. Дано не повтарям въпроса
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • #10
                    До: BMW F800 GS

                    Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                    ... кое от сравнението, параметрите м/у 1200 и 800 ти наклони везните към втория?...
                    Тегло, разход на гориво (нямам предви цената на горивото, а възможността с по-малко количество, да изминеш по-голямо растояние) и най-вече усещането за поведението му, което всъщност е много субективно и индивидуално...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: BMW F800 GS

                      Giorgio, вече ти честитих, но сега официално
                      Със здраве да си го караш. Изглежда чудесен екземпляр. Слагай му куфарите и ... вятър в платната
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        До: BMW F800 GS

                        Честито и от мен! Като гледам и чета и ми текат лигите. Благородно завиждам и се радвам на всички, които успяват да сбъднат мечтите си и да притежават такива страхотни машини. Хиляди приятни километри ти желая и ще чакаме интересни пътеписи.
                        ...надявам се, че не си продал Транса. Това е моята мечта за мотор...но като му дойде времето.

                        Коментар


                        • #13
                          До: BMW F800 GS

                          Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                          Giorgio, вече ти честитих, но сега официално
                          ...
                          "Официално" ще е на маса!
                          Хайде бре, нямаш ли път към Бургас, хем да ми донесеш диска (Борис всеки ден ме пита, кога ще го гледаме ), хем да разкажеш за плановете и перипетиите около визите.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            До: BMW F800 GS

                            За мен това е наследника на старото СуперТенере. Параметрите му са подобни, но по-добри - сравнително лек, пъргав и с добро окачване за класа си.

                            Коментар


                            • #15
                              До: BMW F800 GS

                              giorgio, със здраве и безаварийно! Доста съблазнително изглежда на снимките, а и добри параметри си има. Да знаеш, че видим ли се няма да те оставя на мира, за едно кръгче
                              Давам вратна пържола и три бири за проба
                              Поздрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X