Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW F800 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: BMW F800 GS

    Повтарям!

    видео
    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • #32
      От: BMW F800 GS

      Явно им харесва да стънтват с тоя мотор или добре им се плаща за да го правят.

      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #33
        От: BMW F800 GS

        Не знам за вас, ама ако тоя започне да прави подобни простотии примерно с моя мотор, със сигурност ще му сменя физиономията след това...
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #34
          От: BMW F800 GS

          И с пълно право - африката ще остане без мазане в средата на кантара
          Ма нали е БМВ и то чуждо - няма страшно
          П.П. Владич, стига си гледал форума, хвърляй патериците и яхвай мотора.

          Коментар


          • #35
            От: BMW F800 GS

            Вчера се прибрах от рехабилитация в Павел баня. Няма вече патерици!!!! Сега само чакам да спре дъжда и да се похваля тука...
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #36
              От: BMW F800 GS

              Бяс в ръце не се хваща! Безумна, луда картина, имам пред вид клипа - но...и Ван Гог си е отрязал ушите! Защо не, ако те кефи! Стига да няма Аллилуя след това!

              Коментар


              • #37
                От: BMW F800 GS

                само да добавя че моторчето си влиза повече от лесно във завоите.само трябва(примерно десен завой)както си се хванал със двете ръце за кармата да бутнеш леко със десната ръка напред и мотора сам си ляга,няма нужда да се натиска със колене,да се заляга и така нататък.
                пс: това от моя гледна точка,всеки си има все пак свои стил на каране!
                Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                С малко закъснение да опиша впечатленията си от модела.
                Имах удоволствието да пробвам машината на giorgio, която е в оригинално състояние - без допълнителни преработки (giorgio, ако греша, поправи ме).
                Покарах мотора около 5-10 минути, през което време изминах около 5 киломтра. Не е много, но мисля, че добих представа. Извън пътя не съм я вкарвал, щото с чужд мотор, според мен, е недопустимо, а и аз си не мога

                Забелязах следните неща:
                - Въпреки теглото си мотора се усеща изключително лек и стабилен. Както за каране, така и за маневри и бутане.
                -Достатъчно нисък е за да стъпвам стабилно с двата крака (аз съм 1,80)
                - Окачването работи перфектно. По неравностите и разкривеният асфалт мотора е устойчив с всякаква скорост.
                - Спирачките, без да ги намирам за суперлативни, са отлични. В интерес на истината гледах да не изпадам в крайности (отново синдрома чужд мотор) и не съм пробвал действието на ABS-a. Така че има още какво да се опита в тази посока.
                - Седалката - по първоначално усещане е малко твърда, но бързо свикнах. След няколко секунди не ми правеше впечатление.
                - Поведението в завой е единственото ми учудване. Изненадах се, че мотора се накланяше в завой изключително трудно. На практика не можех да завия докато не го натисна с коляно и при това много, ама много сериозно. Направо си имаше усещане за борба. Може да съм се разглезил на баба Африка, а може и да си има такъв момент. Ще се радвам ако и друг сподели впечатления.
                - Перлата в короната и нещото, което би ме накарало да се замисля за тази машина е двигателя. УНИКАЛЕН! Страхотна динамика на всички обороти. Откликва мигновено и много убедитеелно на всяко движение на газта, без да е изнервящо експлозивен. Развърта се отлично за отрицателно време и има един много приятен пик на мощността на 3500RPM - точно където трябва да е.

                Извода ми за машината, с едно изречение е: Невероятен двигател, около който от BMW са направили хубав мотор.

                Коментар


                • #38
                  неща за f800gs
                  http://www.touratech.com/shops/006/

                  http://www.ruggedroads.co.uk/shop/ca...am=cid%3D45%26
                  още неща

                  http://www.mynetmoto.com/
                  от тук гуми всякакви

                  http://www.adventure-spec.com/shop/index.php
                  роубари,разни куфари,облекло и др.

                  http://www.2tmoto.com/search.php?mode=search&page=1
                  от всичко по малко

                  не знам дали им е тук мястото на моите отговори,ако не - спокойно могат да бъдат преместени или истрити.до тогаз ще продължа да качвам неща във тази тема,поради липса на спечифична за модела.ако искате отворете нова тема във която да обоб6тим всичко за f800gs.мога да доставя доста информация от разни форуми и личен опит!
                  още веднъж извинявам се за спама.


                  http://www.powerlet.com/
                  всякакви кабели и адаптори за gps и какво ли не!

                  http://www.motorcycleparts-hornig.co...-and-F-800-GS/
                  доста неща за бмв

                  http://www.landparts.com/
                  за bmw,honda i ktm

                  http://www.f2r.pt/
                  roadbook

                  от всички линкове са правени покупки от колегите от испанския форум!
                  ако някои проявява интерес,мога да кача доста инфо,за почти всичко свързано със f800gs , неговата подръжка и подобрение!
                  Последно редактирано от Ясен; 31-10-10, 22:41. Причина: сливане

                  Коментар


                  • #39
                    От: BMW F800 GS

                    Първоначално публикуван от ivatz Преглед на мнение
                    само да добавя че моторчето си влиза повече от лесно във завоите.само трябва(примерно десен завой)както си се хванал със двете ръце за кармата да бутнеш леко със десната ръка напред и мотора сам си ляга,няма нужда да се натиска със колене,да се заляга и така нататък.
                    пс: това от моя гледна точка,всеки си има все пак свои стил на каране!
                    Това ме успокоява. Очевидно проблема е че: "Я си не можем."

                    Други наблюдения в тази посока?
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • #40
                      От: BMW F800 GS

                      Първоначално публикуван от bulgarasen Преглед на мнение
                      Имам питане относно окачването на този модел. Много от притежателите на този модел ъпгрейдват окачването. Какво налага това? Необходимост при по сериозни пътувания, слабости в поведението или пари в излишък.
                      Така изглежда конвенционалното предното окачване:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clip_15.jpg
Прегледи:1
Размер:21.9 КБ
ID:5238646

                      а така тунинговото:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clip_16.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5238647

                      Всъщност, не мога да преценя (не съм имал възможността да пробвам тунинговото), дали има смисъл от смяната му, но все си мисля, че Илиян е прав, в случая:
                      Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                      Имат проблеми с егото, не с окачването. Окачването си е 6+
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #41
                        От: BMW F800 GS

                        Според мен,на първата снимка е дадена нормалната предница на f650gs(по асфалтово-насочената машина),а на долната снимка -обърната вилка на f800gs.
                        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                        Така изглежда конвенционалното предното окачване:

                        [ATTACH=CONFIG]284278[/ATTACH]

                        а така тунинговото:

                        [ATTACH=CONFIG]284279[/ATTACH]

                        Всъщност, не мога да преценя (не съм имал възможността да пробвам тунинговото), дали има смисъл от смяната му, но все си мисля, че Илиян е прав, в случая:

                        Коментар


                        • #42
                          От: BMW F800 GS

                          Бях обещал да направя едно описание с впечатления от първа ръка за f800gs(моля колегите да допълнят).
                          Мотора беше закупен чисто нов,разработката му се направи както пише във ръководството и тн.
                          До сега имам навъртяни 32хил.км. за 2 години и половина.Карам го ежедневно през цялата година,както на къси, така и на по-дълги разстояния(1400км най- дългия преход за 1 ден).
                          Като цяло моторчето си го бива,но всички знаем ,че идеален мотор няма(всеки си има плюсове и минуси).Към плюсовете слагам смешнят разход на гориво(средно 4,5/100км за тези 32хил. км.Като интересен факт ще спомена че със 16 литра сам минавал над 400км.
                          Ако се кара със 90км/h разходат пада и под 4/100,за 120км/h е между 4,5 и 5/100км.
                          Разход на масло няма(веднъж сам му доливал към 100г за 10000км.
                          Много маневрен и лесен за каране,спира отлично(абс е голям плюс)
                          Вибрации се появяват над 120км/h и невярвам някой да издържи няколко дена на такова каране(е има и мазохисти).Оригиналната седалка е отвратително неудобна,над един час каране и pocvaш да взмаш причудливи пози,но оправя няма(идвам от планинско колоездене,тъй че не съм от най- разглезените задници).Ако си взимате такъв мотор да бъде със комфортната седалка която е като опция при бмв.
                          Другият минус е слюдата на мотора,оригиналната си е чисто мъчение за дълго пътуване из магистрали,туринг слюдата решава проблема ,но само за водачи до 175см. ,по високите ще трябва да се бръкнат още за някоя прилична слюда.Височината на самият мотор може да се окаже проблемна за по- ниските от 175 см.(може да се реши със по- ниска седалка и ако не е достатъчно със по ниско окачкане).
                          Проблеми за модела:теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните(това е най-често срещания проблем)при мен се появи на 15хил.км. и познайте как решиха проблема от бмв(намазаха гарнитурата със силикон и готово).
                          Водната помпа също дава дефекти,на мен ми смениха 2 и в момента сам с трета и за сега държи.често издухват лагери на задните каплите при сериозен off road във кал.
                          Това са дефектите които най- често се появяват при този модел.
                          2 изгорели крушки, 1 чифт гуми и задни накладки-това е за тези 32хил. км.(гумите бяха мичелин анакие и ми изкараха 30хил-задната можеше да мине поне още 4хил.)

                          Коментар


                          • #43
                            От: BMW F800 GS

                            Ето така изглеждаше теча от гарнитурата:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3449.JPG
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5404919


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3450.JPG
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5404943
                            а това са снимки от първата водна помпа:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3452.JPG
Прегледи:1
Размер:100.2 КБ
ID:5404944

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3451.JPG
Прегледи:1
Размер:64.8 КБ
ID:5404945

                            Коментар


                            • #44
                              От: BMW F800 GS

                              Колега,проблема с водната,е теч между нея и двигателя,или...???

                              Коментар


                              • #45
                                От: BMW F800 GS

                                Ето така изглежда въпросната водна помпа на бмвто:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00229.JPG
Прегледи:1
Размер:40.2 КБ
ID:5405093
                                на снимката ясно се вижда дупката по средата ,от която изтича въпросната течност(била тя масло или охладителна течност).От двете и страни се виждат семерингите които уплатняват в блока на двигателя ,едната(от към зъбното колело)-маслото,а другата-антифриза.Ако някоя изпусне ,течността навлиза между двете семеринги и оттам през дупката на блока се изхвърля вън от двигателя.Дупката на самата помпа е, ако има пускане идващо от оста на помпата,така то отново се отвежда между двете семеринги и от там през дупката на блока вън от двигателя.
                                БМВ казват ,че малки течове,от време на време е нормално,лошото е като зачестеят или пък ,ако теча е сериозен,тогава се сменя помпата за да няма мешане на масло и антифриз във двигателя!
                                Ето така изглежда гнездото за водната помпа в блока на двигателя:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00230.JPG
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:5405094
                                Ако се загледате добре се забелязва дупчицата през която, теча се отвежда извън двигателя(намира се леко вдясно на хоризонталната гладка повърхност)вижда се и малкият кант от към вътрешността на двигателя ,където опира едната семеринга.другата семеринга опира във малкото скосение след гладката повърхност с дупчицата(самата помпа се запресова към този отвор благодарение на болт,които я пристяга към блока(навива се във голямата дупка която се вижда от долу на вертикалната повърхност).
                                А това е теча от втората водна помпа,вижда се че тече антифриз + масло.(през този период ми се наложи да долея 100грама масло за които бях споменал по горе).
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00249.JPG
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5405095

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00250.JPG
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5405096След третата смяна за сега теч няма!
                                Сложиха ми водна помпа от 2010 моделите която е подобрена.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X