Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW F800 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: BMW F800 GS

    Ivan_j много добре го каза - наследника на старото Супер Тенере. Като стар тенерист, вече направил кръгче с на Giorgio моторчето - потвърждавам Много хубав мотор... Ама много хубав... В една друга тема /": BMW R1200GS или новия 800GS"/, бях писал пресните си впечатления.

    Коментар


    • #17
      От: BMW F800 GS

      Моите впечатления след 1 година 9000 км. Дълго време се чудех с какво да сменя F650GS Dakar, когато един приятел ми "подсказа" да намина при дългия. Резултата F650GS Dakar -1, F800GS +1. Вече бях измислил маршрут- Македония, Албания пък после ще видим, но за нещастие сериозна травма ме "приземи" за повече от месец. Тзи година обаче не му се размина, София- Лондон, 18 незабравими дни. Накратко впечетленията ми от мотора са следните: Много добро пътно поведение. Фабричните Michelin Anakee са перфектни както на сухо, така и в проливенния дъжд, който ме валя около 4000 км. След 9000 км дълбочината на протектора е малко под половината. Извън асфалт с тях- НЕ. Разход при скорост 90- 130 км/ ч- 4,5л. Може и да е субективно но с 98 или 100 работи по- меко и има повече мощност. Логиката на горивопоказателя е малко странна- пада с едно деление, когато вече са изразходени около 7- 8 л бензин. Поддържам си мотора сам и наук на препоръките на BMW го карам само с напълно синтетично масло 10W 50. Разход за 7200 км около 230мл. На около 1600 км фабричната верига започна да издава странни звуци и я замених с ДИД. В лагерите на задния носач, шарнир swing arm, нямаше и следа от гресиране, но от Дакара вече имам някакъв опит, там беше същата работа. Фабричния уиндшилд само изглежда добре, но предлага нищожна защита срещу вятър. много ми се иска някой да ме беше предупредил, но вече взех мерки и скоро ще пътувам комфортно. В момента обмислям още две модофикации- смятам да монтирам отпред пиноьн с 15 зъба, който се надявам да направи 1ва предавка малко по- ниска (къса). Втората е насочена към промяна на предното окачване, което поне при мен се държи странно. При интезивно спиране много се "гмурка", а при преминаване дори през малки неравности, особено в серия ми откъсва ръцете. Не мога да преценя, дали е твърдо в началото на хода или е много меко като цяло. Ще пробвам с масло 10W, преди да предприема да реша, дали си заслужава последваща инвестиция евентуално за нови пружини. Моля ви да споделите вашите впечатления от окачването.

      Коментар


      • #18
        От: BMW F800 GS



        Последно редактирано от giorgio; 28-06-10, 18:55.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #19
          От: BMW F800 GS

          Първоначално публикуван от Goro Ianev Преглед на мнение
          .......Фабричните Michelin Anakee са перфектни както на сухо, така и в проливенния дъжд, който ме валя около 4000 км. След 9000 км дълбочината на протектора е малко под половината. .......
          ........ Логиката на горивопоказателя е малко странна- пада с едно деление, когато вече са изразходени около 7- 8 л бензин. .......
          Учудва ме че си доволен от гумите. Сега съм съм същите и много се хлъзгат (като супер мото се носи) и на съхо и на дъжд. Колеги ми говореха че сега вече са Michelin Anakee-2, но аз не намирам такава информация.
          Няма нищо чудно в разходомера. С тази форма на апендикс, за да се отчита правилно наличното количество ще трябва с процесорче да се калкулира.

          Ще може ли малко повече инфо. за лагерите на задния носач, шарнир swing arm на Дакара. На F650GS-ката не съм забелязал проблем, но да взема мерки.
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • #20
            От: BMW F800 GS

            Michelin Anakee-2 ги има вече и са около 120 евро за задна 150/70/17. Следващата седмица мисля да си купувам F 800 GS и тъй-като трябва да му сменям гумите ,ако някой има мнение за Michelin Anakee-2 ще му бъда благодарен ,ако го сподели.
            BMW F800 GS , Honda CRF 450 R , Yamaha 500 Tmax , Harley Davidson Stret Bob

            Коментар


            • #21
              От: BMW F800 GS

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение

              ...
              giorgio, много си надобрял

              Сори за спама!
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • #22
                До Ilarioncho
                Проблем с гумите съм имал само на мокри листа, тревясали у

                ..тревясали участъци по малко използвани асфалтирани пътища. Относно задното окачване на Дакара: не знам дали да го определя като проблем, но според мен количеството на заводската смазка е символично, поне според моите разбирания. Според мен е добре да се смазват периодични и болтовете чрез които се регулира обтягането на веригата (хекс глава). Оксидирани са, но това не достатъчно. Малко литиева грес от време на време ще предотврати неприятни изненади.
                До 10тина дни ще приключа с модификациите по предното окачване и ще споделя впечатлението си.
                Последно редактирано от giorgio; 07-07-10, 13:59.

                Коментар


                • #23
                  От: BMW F800 GS

                  С малко закъснение да опиша впечатленията си от модела.
                  Имах удоволствието да пробвам машината на giorgio, която е в оригинално състояние - без допълнителни преработки (giorgio, ако греша, поправи ме).
                  Покарах мотора около 5-10 минути, през което време изминах около 5 киломтра. Не е много, но мисля, че добих представа. Извън пътя не съм я вкарвал, щото с чужд мотор, според мен, е недопустимо, а и аз си не мога

                  Забелязах следните неща:
                  - Въпреки теглото си мотора се усеща изключително лек и стабилен. Както за каране, така и за маневри и бутане.
                  -Достатъчно нисък е за да стъпвам стабилно с двата крака (аз съм 1,80)
                  - Окачването работи перфектно. По неравностите и разкривеният асфалт мотора е устойчив с всякаква скорост.
                  - Спирачките, без да ги намирам за суперлативни, са отлични. В интерес на истината гледах да не изпадам в крайности (отново синдрома чужд мотор) и не съм пробвал действието на ABS-a. Така че има още какво да се опита в тази посока.
                  - Седалката - по първоначално усещане е малко твърда, но бързо свикнах. След няколко секунди не ми правеше впечатление.
                  - Поведението в завой е единственото ми учудване. Изненадах се, че мотора се накланяше в завой изключително трудно. На практика не можех да завия докато не го натисна с коляно и при това много, ама много сериозно. Направо си имаше усещане за борба. Може да съм се разглезил на баба Африка, а може и да си има такъв момент. Ще се радвам ако и друг сподели впечатления.
                  - Перлата в короната и нещото, което би ме накарало да се замисля за тази машина е двигателя. УНИКАЛЕН! Страхотна динамика на всички обороти. Откликва мигновено и много убедитеелно на всяко движение на газта, без да е изнервящо експлозивен. Развърта се отлично за отрицателно време и има един много приятен пик на мощността на 3500RPM - точно където трябва да е.

                  Извода ми за машината, с едно изречение е: Невероятен двигател, около който от BMW са направили хубав мотор.
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • #24
                    От: BMW F800 GS

                    Имам питане относно окачването на този модел. Много от притежателите на този модел ъпгрейдват окачването. Какво налага това? Необходимост при по сериозни пътувания, слабости в поведението или пари в излишък.
                    Последно редактирано от viki terzieva; 02-08-10, 13:54.
                    BMW F800GS

                    Коментар


                    • #25
                      От: BMW F800 GS

                      Имат проблеми с егото, не с окачването. Окачването си е 6+
                      You'll never find out - I got no key hole....

                      Коментар


                      • #26
                        От: BMW F800 GS

                        На мен предното окачване не ми беше по вкуса от самото начало. "Гмуркане" при по- интензивно спиране и пакетиране още в началото на хода на пружината. Реших да подменя пружините с по- твърди и да сложа 10W масло в предницата (БМВ препоръчва 7.5W). Хм..само че, при смяната на пружините установих, че картриджа в единия кол блокира в средата на хода. Имаше нараняване по сегмента на буталото или по скоро нещо като шупла в материала. Поръчах си нов и сега всичко е ОК. Моята настройка (95 кг биомаса) на предното окачване е Hyperpro прогресивни пружини, 10W масло, 120 mm въздушна камера. Може би и заводското окачване е напълно приемливо ако е в изправност.

                        Коментар


                        • #27
                          От: BMW F800 GS

                          Първоначално публикуван от Goro Ianev Преглед на мнение
                          ... Може би и заводското окачване е напълно приемливо ако е в изправност.
                          Бих заменил "приемливо", с "перфектно"...

                          Сега се замислих, дали мога да посоча изобщо някакъв недостатък, на този мотоциклет и бързо го открих - Отнема ми много време. Все искам да карам и да карам... Вместо да бачкам, постоянно си търся повод да го яхна...
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #28
                            От: BMW F800 GS

                            Благодаря на всички. Ще трябва май и лично да проверя как работи това окачване.
                            BMW F800GS

                            Коментар


                            • #29
                              От: BMW F800 GS

                              giorgio не си споменавал нищо за фаровете на 800, притеснително приличат на 1200?
                              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                              Коментар


                              • #30
                                От: BMW F800 GS

                                Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                                giorgio не си споменавал нищо за фаровете на 800, притеснително приличат на 1200?
                                Приликата е само във формата. Явно оплакванията от недостатъчна широчина, на осветената полоса при 1150 и 1200 GS, са накарали конструкторите да "пипнат" рефлекторите, най-вече на "късите".
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X