Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на Голф 3 Синхро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт на Голф 3 Синхро

    Имам Голф 3 - 1.9тди - Синхро и искам евентуално малко да го повдигна, някой , ако го е правил или има предтава как се прави, моля да сподели.
    I want out !!!

  • #2
    До: Лифт на Голф 3 Синхро

    Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
    Имам Голф 3 - 1.9тди - Синхро и искам евентуално малко да го повдигна, някой , ако го е правил или има предтава как се прави, моля да сподели.
    На мен ми го направиха,най-добре търси опитен човек, който познава материята. Пиши в търсачката "Повдигане на Голф Синхро" и ще изскочи това, което ти трябва. Има адреси и телефони. Ако ти се пътува до Кюстендил, ще те свържа с човека, който е правил и поддържа моя. Под праговете имам 44 см., ефективния клирънс е над 30 см.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      До: Лифт на Голф 3 Синхро

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      На мен ми го направиха,най-добре търси опитен човек, който познава материята. Пиши в търсачката "Повдигане на Голф Синхро" и ще изскочи това, което ти трябва. Има адреси и телефони. Ако ти се пътува до Кюстендил, ще те свържа с човека, който е правил и поддържа моя. Под праговете имам 44 см., ефективния клирънс е над 30 см.
      Колега ще може ли някоя снимка на Голфа-много ми е интересно как ще изглежда с клиренс над 30см.

      Коментар


      • #4
        До: Лифт на Голф 3 Синхро

        Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
        Колега ще може ли някоя снимка Голфа-много ми е интересно как ще изглежда с клиренс над 30см.
        Като се науча да ги качвам, че съм малко нещо галфон...
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          До: Лифт на Голф 3 Синхро

          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
          Като се науча да ги качвам, че съм малко нещо галфон...
          Прочети тук:http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=85281
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            До: Лифт на Голф 3 Синхро

            Голфа се повдига много лесно,поставят се втулки .Желателно е повдигането да е 5-6 см.На задните амортисьори се сваля тази шапка на която се поставя прожината и се подлага втулка.А предните се удължават със втулка прътовете.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #7
              До: Лифт на Голф 3 Синхро

              Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
              Колега ще може ли някоя снимка на Голфа-много ми е интересно как ще изглежда с клиренс над 30см.
              И на мен ми е много любопитно как изглежда, туку виж съм се метнал и аз на такъв лифт...
              I want out !!!

              Коментар


              • #8
                До: Лифт на Голф 3 Синхро

                Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                Голфа се повдига много лесно,поставят се втулки .Желателно е повдигането да е 5-6 см.На задните амортисьори се сваля тази шапка на която се поставя прожината и се подлага втулка.А предните се удължават със втулка прътовете.
                Имаш ли някакви снимки или нещо като чертеж с размери?
                I want out !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Лифт на Голф 3 Синхро

                  Понеже си продадох Голфа (за съжаление), модераторите могат да заключат темата , ако няма интерес на други колеги към нея!
                  I want out !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лифт на Голф 3 Синхро

                    От година вече имам и голф 3 синхро в колекцията,много добъл автомобил за по-леки издевателства.Не бях доволен от бензиновият но сега с този дизеловия е много по-добър.Бих посъветвал ако някой е решил да си купува направо да скача с дизелов.Направих и малко разработки по повдигането на предницата.Когато са с малките макферсони над предните амове е малко по-сложно.Повдига се с две втулки и става много добре и си действа лагерчето на макферсона.С едната втулка само се удължава пръта на амортисьора със 4-4,5 см не повече.Тази втулка е с 1 мм по-голям диаметър от пръта на амортисьора.Изработва се втора втулка с вътрешен отвор така че първата втулка да преминава през нея сега нямам спомен с точните размери.Като дължината на втората втулка може да е от 5 до 7-8 см.Шапката на пружината остава под втулката а лагерчето на макферсона ляга в горния край на втулката.Май без чертеж стана доста заплетено,но ако някой се интерисува да пише или да се обади за повече инфо,при инерес ще направя чертеж.
                    0885719173-Красимир

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лифт на Голф 3 Синхро

                      Това е доста рисков начин за подвигане на Голф.Пробвал съм го преди 5 години и съм го отхвърлил.4см се оказаха твърде малко за необходими ми лифт,а с по-дълги се чупят карета.Пусни снимка на твоя...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лифт на Голф 3 Синхро

                        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                        Това е доста рисков начин за подвигане на Голф.Пробвал съм го преди 5 години и съм го отхвърлил.4см се оказаха твърде малко за необходими ми лифт,а с по-дълги се чупят карета.Пусни снимка на твоя...
                        Защо да е рисков начина на повдигане?Трябва да се внимава само когато се прави удължаващата втулка,да те е с много тънки стени.Тогава може да се счупи и едното колело да остане малко неуправляемо.То повдигането не е само 4 см защото се изработва другата втулка на 7-8 см и така реалното повдигани е 7-8 см зависи колко сантиметра е втората втулка.А с 4 см сме удължили хода на амортисьора,но понеже външната втулка е 8 см тя вади допълнително пръта навън и повдига колата.
                        0885719173-Красимир

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лифт на Голф 3 Синхро

                          Качи Голфа на подемник,да му увиснат колелата и снимай...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лифт на Голф 3 Синхро

                            Не разполагам с подемник но когато има свободен в сервиза на мой познат ще снимам.Но при вдигане на подемник полуоските са си свободни не са напънати при моя случай отпред съм със 4,5 см удължаване на пръта и 6 см натягане на пружината соето ще рече че повдигането е 6 см.А при изпънато положение на амортисьора разликата е 4,5 см повече от стандартното.Отзад съм със втулка под пружината 3 см и заварено допълнително долно ухо от друг амортисьор и от там се повдига 4 см.Така повдигането става 7 см но разликата при разпънат амортисьор е 4 см.Досега съм изминал 30 000 км и нямам счупено каре а се кара доста офф само по криви терени доста пъти остава на 3 гуми едната е във въздуха.
                            0885719173-Красимир

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лифт на Голф 3 Синхро

                              С какви гуми караш?
                              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                              АСК Ален Мак

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X