Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    Мисля, че тук има някаква грешка? Ако килограмите на меда са верни, водата му е малко. А без дрожди, само на това от джибрите..., не знам. И с 10 кила патоки крайните числа трябва да са много различни.
    Или пак казаня/казанджията нещо са за убиванье
    Що бе? От патокът са около два литра спирт и от медът около петнайсет, това на 50 градуса е към 34-35 литра. Явно нещо е имало и в джибрата.
    Това е много груба сметка, ама за проверка става - и се връзва.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Абсолютно нищо нямаше в джибрата, бях я минал през стягата. Аз съм си предоволен, за втора година правя така и реално за тази ракия си плаюам само цената на казана. В моя случай 40 кила рикия за 30 кинта...
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Добре бе, нема а спорим

        П.п. Медът ако е годен за реализация ти е 140 кинта минимум. Ако ти е брак, ще се съглася

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          .............................................
          П.п. Медът ако е годен за реализация ти е 140 кинта минимум. Ако ти е брак, ще се съглася

          Бих добавил още 100лв към предложената сума

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Ами аз му го сметам на 4, щото преди една седмица един колега си призна в Пчелари форума, че на толкова го е дал на Сунай. Ако ще го броим на буркани в малък град или тенекия за голям град/курорт, освен моя минимум от 140, твойте 100 и те ще са минимум...

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              При нас в момента килограм мед на пазара е 7 лева. Ракията и тя толкова.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Ама защо смятате меда по продажни цени на дребно!
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Не е нито брак, нито бих го продал за 4лв. Бих го сварил на ракия и да го продам за 6-7 лв литъра вместо друг да го смеси с глюкоза и да го продаде за 8 лв. Аз съм си го произвел и за това няма добавена стойност, нека да не бягаме от темата. Стана хубава ракия в прилично количество. Просто споделих моят опит.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Ама защо смятате меда по продажни цени на дребно!
                    Това въпрос ли е или забележка?
                    4 лева в момента е най-ниската едрова цена за конвенционален, стандартен мед. А 35 килограма няма как да ги дадеш на едро, ама що пък не, щом е за идеята...
                    7-8 лева е цена по пазарите и на буркани. Много колеги постигат толкова и за мед в тенекии, за буркани, казват, по 12-15, ма то от много работи зависи и т.н
                    Та как да го смятаме?

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      Та как да го смятаме?
                      Както си искаш/те, разбира се. Аз само питам.

                      ПП
                      Инак, в България има свръхпроизводство на "мед" (кавичките са, защото в повечето случаи и производителите не знаят баш какво е...).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        https://dnes.dir.bg/politika/parlame...telniya-kodeks

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Да попитам по-опитните аз ?
                          Тая година нещо стана някакъв фал.
                          Ракията е мускатова , чудесна на вкус и аромат .
                          Материала беше много добър , спазил съм технологията.
                          Обаче при разреждане ракията помътнява , разреждам с розова Девин , до сега проблеми не съм имал никога .
                          Ракията и водата са с еднаква температура , пак не става . За сега съм разредил само 2-3 литра в опити , като количество не разредената е 60 литра.
                          При варенето съм я спрял на 45 градуса , съмненията са ми в казана или казанджията .

                          Въпроса е какво да правя от тук нататък ?
                          Ако я преваря сега , опасявам се да не загубя мускатовия аромат , тъй като знам , че е хубаво при преварка да се слага и малко материал .
                          Втората опция е да я разредя цялата и да пробвам бистренето с белтък , до сега не съм го правил и съм малко скептик.
                          Третия вариант е да чакам септември , да купя малко материал и тогава да преварям.
                          Какво ще ме посъветвате ?
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Смени водата. Ако можеш си намери дестилирана от хемодиализа и пробвай с нея.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              Ще взема 1 литър дестилирана от аптеката само за проба и ще видим какво ще стане. Инъче има една фирма в града ни продава дестилирана вода около 30 ст. литъра.
                              Ако се получат нещата ще взема от там.
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                                Ще взема 1 литър дестилирана от аптеката само за проба и ще видим какво ще стане. Инъче има една фирма в града ни продава дестилирана вода около 30 ст. литъра.
                                Ако се получат нещата ще взема от там.
                                ю
                                Тишо, може да е от казана при мен се получи така тази година и като боднах аератора за аквариум за 2 часа отдели доволно количество син камък и ракията се избистри. Не слагай дестилирана вода а си бодни аераторчето да бълбука ден-два. След малко ще ти пратя на вайбъра снимката от моето шише след 2 часа бълбукане.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X