Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
    Да споделиш резултата... Откъде намери тези чипсове?
    Тази вечер ( 6 дни престой на чипсовете ) опитах две от ракиите . С черешовия и черничевия чипс , да припомня че са средно печени.
    От черешата не мога да кажа , че съм очарован , по-скоро нормални резултати . Цвета е по-блед спрямо черницата , леко червенее ама леко , приятен цвят .
    Вкуса на мускат се усеща , но повече се усеща че още е прясна ракията .
    От черничевия чипс резултата надхвърли очакванията ми за този кратък престой !
    Жълт кехлибарен цвят , въобще липсва вкуса и мириса на прясна ракия , мек и фин вкус , и аромат на мускат .
    За сега ми е фаворит .

    Утре вечер ще пробвам и акацията . Ще споделя резултата .
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Тази вечер ( 6 дни престой на чипсовете ) опитах две от ракиите . С черешовия и черничевия чипс , да припомня че са средно печени.
      От черешата не мога да кажа , че съм очарован , по-скоро нормални резултати . Цвета е по-блед спрямо черницата , леко червенее ама леко , приятен цвят .
      Вкуса на мускат се усеща , но повече се усеща че още е прясна ракията .
      От черничевия чипс резултата надхвърли очакванията ми за този кратък престой !
      Жълт кехлибарен цвят , въобще липсва вкуса и мириса на прясна ракия , мек и фин вкус , и аромат на мускат .
      За сега ми е фаворит .

      Утре вечер ще пробвам и акацията . Ще споделя резултата .

      Ще чакам резултата... И аз съм фен на тази ракия и досега я оставям ,,бела гроздова шофьорска'', но искам да опитам и с чипс. И помпата за риби бръмчи.

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
        Ще чакам резултата... И аз съм фен на тази ракия и досега я оставям ,,бела гроздова шофьорска'', но искам да опитам и с чипс. И помпата за риби бръмчи.
        На времето когато дядо ми правеше ракия , винаги така я оставяше - бяла , натурална .
        Та въпреки , че не съм пиел тогава , от носталгична гледна точка имам мерак да оставя и някой литър така.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Колеги, някой имал ли е допир до тези купешките машини за смилане на плодове с костилки и отделянето на самите костилки? Трябва ми за сливите. Дотегна ми да мачкам по 500, 1000, 1500кг сливи всяка година. Плюс това дрелката, с която мачках до сега сдаде багажа тази година. За догодина трябва да мисля нещо. С дрелката става, но е голяма хамалогия. Насочил съм се към тези машини, просто не намирам други...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-45ceb5719743f85a791e662b2b94947ed590976b46908d124220033239e6d079-V_fit-showroom.jpg
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:5822295
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Гледах клипчето, ама много бавно ставаше процедурата...

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Тази машина не е ли от тези дето са за мачкане и отделяне на чепките на гроздето ?

              Последните 2 години само така си обработвам гроздето , голямо облекчение спрямо преди с дрелката и после ръчно отделяне на чепките.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Не, тези са специално за костилкови плодове. Дават им 1000кг на час производителност, но нямам представа реално как е. И 500кг на час да е ме устройва напълно. Въпросът е да е удачна.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Според мен ще върши работа.
                  Дай линк от youtube ако знаеш , да го видим как работи това изобретение.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    https://www.youtube.com/watch?v=u2Fq...&feature=share

                    https://www.youtube.com/watch?v=7OQ7...&feature=share

                    Има и други клипове. Разгледай, не зная до колко са меродавни. Има и клипове как меля сливи.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      https://www.youtube.com/watch?v=u2Fq...&feature=share

                      https://www.youtube.com/watch?v=7OQ7...&feature=share

                      Има и други клипове. Разгледай, не зная до колко са меродавни. Има и клипове как меля сливи.
                      Изглежда читава .
                      Аз си мисля , че е същата като за гроздето , просто валовете са малко повече разделени да може да преминава костилката.
                      Ако имаш такава за грозде , виж дали не може да се регулират .

                      Аз до сега все ползвам чужди и не съм обърнал внимание.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                        Ще чакам резултата... И аз съм фен на тази ракия и досега я оставям ,,бела гроздова шофьорска'', но искам да опитам и с чипс. И помпата за риби бръмчи.
                        Тая вечер пробвах и от пробата с акациев чипс .
                        Цвета е светло жълт , типично за акацията . Вкуса е мек , усеща се , че има някаква обработка . Не се усеща вкус и мирис на прясна ракия.
                        Мога да обоще , че на 1-ро място слагам черничевия чипс , на 2-ро акациевия и на 3-то черешовия .

                        Смятам 1/3 от ракията да я оставя да отлежава с черничевия чипс . Другата я оставям така натурална , а и след 5-6 месеца да има с какво да заредя малкото 10 литрово буренце.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                          Моето буре 50 л от Врачеш и то пуска черно. Миналата година на сефтето, понеже още бързо пускаше цвят /дори и изтощавано предварително/, черното не личеше. Тази година при източване забелязах нюанс на черно в ракията, преди още да се е оцветила. Наскоро не съм я поглеждал, но определено е по-черна от миналогодишната. Та от буретата на Врачеш май само легендата е останала.
                          Затрил съм ти някъде телефона и кутията със съобщенията ти е пълна . Спешно е .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                            Тая вечер пробвах и от пробата с акациев чипс .
                            Цвета е светло жълт , типично за акацията . Вкуса е мек , усеща се , че има някаква обработка . Не се усеща вкус и мирис на прясна ракия.
                            Мога да обоще , че на 1-ро място слагам черничевия чипс , на 2-ро акациевия и на 3-то черешовия .

                            Смятам 1/3 от ракията да я оставя да отлежава с черничевия чипс . Другата я оставям така натурална , а и след 5-6 месеца да има с какво да заредя малкото 10 литрово буренце.
                            Едно време по нашия край бъчвите за ракия ги правеха с черничеви дъски и акациево дъно. Още имамедна такава в мазата. Не дава силен аромат и вкус но вече 15г оцветява много здраво.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • Колеги помагайте,реших да правя второ вино за ракия сложих 3/1 захар, slb дрожди с даф активатор и нищо не се случва

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от niki 77 Преглед на мнение
                                Колеги помагайте,реших да правя второ вино за ракия сложих 3/1 захар, slb дрожди с даф активатор и нищо не се случва
                                Захарта не е ли много, май ще трябва да разредиш и съответно за рикия. Даф се слага 24ч след като си сложил дрожди, а за толкова захар трябва и киселинка- аз слагам лимонтозу ама по магазините има и друго.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X