Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се прави ракия?

    Това тук го пускам по молба на един колега от Москва, той е регистриран във форума но се притесни да пуска темата на руски. Та който може да помага. Ако може да се изрази на руски така че да разбере какво е искал да каже да се пробва. Е, хайде да видим какво ще излезе.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

  • #2
    Re: Как се прави ракия?

    от какво ше я варим
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

    Коментар


    • #3
      Re: Как се прави ракия?

      Едвали го интересува винпромският варянт спирт и есенция. Първо да намериме една схема на казан. Иначе тука сигурно всички знаят. То и от какво, и къде? В Москва незнам дали ше стане, материала. Температури, влажности и други такива не съвсем ясни за мен подробности.

      Коментар


      • #4
        Re: Как се прави ракия?

        Намерил е схема, сглобил е казан. Пита колко грозде и какво и такива неща, с всички подробности...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Re: Как се прави ракия?

          Като прочетох заглавието помислих ,че целият форум е тук но явно съм се заблудил
          B+

          Коментар


          • #6
            Re: Как се прави ракия?

            Абе и аз на това се надявах обаче "Я аба найн!"
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Re: Как се прави ракия?

              Какво грозде в Москва?! Там май е студено за тая суровина, а ако го внасят от южните республики ще му легне скъпо. Кажи му, че от всеки плод става ракия, според географското положение и желание. И от помидори ще направи ракия, ако им сложи захар!
              Сериозно - смачква каквито плодове намери и мери захарност със захаромер. Немедленно след смачкването се мери. Трябва да бъде поне 18%, максимално 25%. Ако е повече - вода, ако е по-малко добавя захар, която се разтваря в сока. Следва ферментация в помещение не по студено от 12 гр. След спиране на процеса се вари веднага за да няма потери.
              Да даде схемата на казана да я видим за всеки случай.
              В казана се слага кашата и се разрежда с вода за да не загори(ако се загрява с огън). Добре е да се прави двойна дестилация за да се намалят шансовете на метанола. При тази операция се получава дестилат от 60 спиртни градуса нагоре. При втората дестилация първите два литра се изхвърлят. Знам, че боли, но там е метанола, защото той се изпарява 2-3 градуса преди етанола. Да не опитва в никакъв случай преди да я е разредил, защото който е пил само шльоковици по 30 градуса му трябва време за адаптация.
              Разрежда се с дестилирана вода, а се замезва само с дебело мезе. Огурцьi не вършат работа!

              Коментар


              • #8
                Айде стига бе!!
                Еще Бендер писал - есть 100 способов сделать самогон!! Даже из табуретки!!
                А ракия не только из винограда бывает!!
                Хотя принцип один - делается каша из фруктов (виноград, абрикосыгруш, и т.д. или все вместе), ждем пока перебродить, закладываем в перегонный куб и гоним родную "ракию"!!
                Если добавим сахара получается больше ракии, но перебарщивать не надо!!
                Тонкости - надо мерить градус на выходе - пока не поднимется до 40% спирта не подходит!
                Еще лучше перегнать второй раз - тогда елексир получается!!

                Слушайте Паджеровода и няма да сбъркате!! Веднага личи -специалист!!
                Последно редактирано от cveti; 13-01-09, 22:41.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  Re: Как се прави ракия?

                  Бе, аз понеже не пия и не ги разбирам тези работи, не смятах да се меся, обаче ми направи впечатление едно двусмислие - хем е хубаво, да се дестилира още един път, обаче не е задължително, хем в първите 2 литра от втората дестилация е метанолът. Ми, като не го дестилирате повторно, колко метанол гаврътвате процентно покрай етанола?

                  Доколкото знам, от 100 ml метанол се опъваш окончателно, но колко производен формалдехид ти трябва, за да окьоравееш не съм наясно. Миналата неделя имаше някакво предаване с лекарка от Пирогов, която обясняваше домашните майстори какви отрови забъркват, та чак да се чудиш с къв акъл ги пият после. Пък костилките кви токсини отделят...

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Как се прави ракия?

                    Аз не съм чак такъв спец но костилките се махат задължително, а също при нас не правят ракия от ябълки поради многото метанол.
                    Танки грязи не боятся!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                      Бе, аз понеже не пия и не ги разбирам тези работи, не смятах да се меся, обаче ми направи впечатление едно двусмислие - хем е хубаво, да се дестилира още един път, обаче не е задължително, хем в първите 2 литра от втората дестилация е метанолът. Ми, като не го дестилирате повторно, колко метанол гаврътвате процентно покрай етанола?

                      Доколкото знам, от 100 ml метанол се опъваш окончателно, но колко производен формалдехид ти трябва, за да окьоравееш не съм наясно. Миналата неделя имаше някакво предаване с лекарка от Пирогов, която обясняваше домашните майстори какви отрови забъркват, та чак да се чудиш с къв акъл ги пият после. Пък костилките кви токсини отделят...
                      Абе и аз не съм чак толкова голям специалист, ама знам, че първите няколко литра хем са слаби (при нас им викат "патока"), хем боли глава от тях! А за 100 мл метанол не говорим - в домашнота ракия той е много по малко!! Един тукашен специалист даже ме убеждава, че не метанола е толкова виновен за лошото качество на домашната ракия, а някакви си масла (май на руски са "сивушные масла")!!
                      Честно казано аз след 100 гр. домашна съм готов!!
                      Пък и не ми харесва!!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Как се прави ракия?

                        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                        Бе, аз понеже не пия......
                        Всъщност, ако знаеш какво има в "натуралния" сок от арония и него ще спреш да пиеш... Консервантите се натрупват в организма и ни правят вечни! За справка - скоро бяха решили да преместват едно гробище във Франция. Спрели да го "ползват" преди 10 години и смятали, че нищо не би трябвало да е останало. Но някои от обитателите му си били цели-целенички, докато други ги нямало...
                        За костилковите плодове забравих, добре е да се махат костилките, но малко хора го правят преди ферментацията. Задължително е обаче преди изваряването да се махнат. Иначе загарят дъното на казана.
                        И аз не съм спец. Карам по спомени. От година и половина не съм пил нищо по-силно от боза

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Как се прави ракия?

                          Единствените натурални сокове, които пия си ги цедя сам от портокали и грейпфрути сам. Имам приятели от Хранително-вкусовия и принципът "ао ви кажа как се прави..." ми е добре известен.

                          Пък тая боза, дето я пиеш, ако я оставиш да престои на слънце цяла седица пак ще е като нова.

                          Обаче, на практика никой не се е разбързал да чисти всички костилки и от тях кво излиза...

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Как се прави ракия?

                            А как се прави ракия Това е въпроса
                            От джибрино си е бавна работа. Аз моята я правя от изосуит с вода и хлебна мая за ферментация и от литър не ме боли главата

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Как се прави ракия?

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Абе и аз не съм чак толкова голям специалист, ама знам, че първите няколко литра хем са слаби (при нас им викат "патока"), хем боли глава от тях! А за 100 мл метанол не говорим - в домашнота ракия той е много по малко!! Един тукашен специалист даже ме убеждава, че не метанола е толкова виновен за лошото качество на домашната ракия, а някакви си масла (май на руски са "сивушные масла")!!
                              Честно казано аз след 100 гр. домашна съм готов!!
                              Пък и не ми харесва!!
                              Първите 1-2 литра са първак не патока и са най силната ракия . Стават за разтривки А патоката е чак накрая .
                              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X