Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    2016-а , правих от 100 кила сливи, 15 кила захар и 45 литра вода. Сложих пак 10 кила паток - изкарах 30 литра на общо 52 градуса. За това съм разочарован.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      [QUOTE=Juiced;3370382]2016-а , правих от 100 кила ... Сложих пак 10 кила /QUOTE]
      Аз теб не те разбирам...А вероятно и ти мен.

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Алкохола става от захар ( дали купена или от плодове ) дрождите я хапват.
        Миналата година беше гореща и суха , сливите не съм мерил. но масово гроздето беше над 22Г
        Тази година зарад дъждовете е много зле ( мето е 14) по пазара 16-макс .

        При ракията колко излезе толкова , радвай и се.

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Мен за гроздето не ме е страх, отделил съм за гроздовата ракия 3 тенекии мед. Миналата година стана страшна ракия от асмалъка и джибрите от виното. Имах около 100 кила десертно грозде от астмата, още около 50 кила джибри(каберне) ,сложих една тенекия мед(25кг) и още около 60 литра вода. Стана много приятна , мека ракия. Сложих и 20 пакетчета лимонтозу и дрожди за трудна ферментация.
          ПП с меда колкото и да сложиш глава не боли. До сега не се е случвало нито една година.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            То и от захар не боли, ама когато се слага много захар, като правило другото е боклук, та затова.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              ...Санкциятя при неплатен такъв е конфискация и глоба в размер на два пъти акциза...
              Гласят се да го направят криминално престъпление.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                https://frognews.bg/novini/nelegalno...inalizira.html

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
                  Трудна работа, ма като им се играе на гоненица - нека опитат.

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Би трябвало да има праг, количество, над което да е наказуемо. Иначе ще превърне в престъпници /а не просто нарушители, търсещи си глобата/ прекалено много хора.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
                      Където е текло , пак ще тече...
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Проблемът с ракиеизваряването за собствени нужди и употреба се решава простичко, без да се криминализира - 50 литра при n градуса без акциз! В момента целокупния български народ, дето пие пърцуца е криминализиран...
                        Доколкото ми е известно, полските и румънски евродепутати са защитили този вариант и няма проблем за обикновените хорица... В Австрия отиваш в общината и плащаш за количеството джибри и си изваряваш ...
                        Тук в Бг те правят зорлем престъпник, знайно защо...

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SmartSelect_20180914-003823_Gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:346.0 КБ
ID:5798853
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                            Проблемът с ракиеизваряването за собствени нужди и употреба се решава простичко, без да се криминализира - 50 литра при n градуса без акциз...
                            То досега си беше горе-долу така, но явно на някого не е изгодно или не иска конкуренция. Дали разбойниците в бранша не се счепкаха за разпределението на пазара /засега единият е запрян/, а нелегалните ще ги натиснат с рестриктивен закон пак по същия повод?
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              А на вас кой ви каза, че нещо около тези 50 литра се променя.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Мисля, че изваряването за собствени нужди не се променя с нищо.
                                Последно редактирано от Karushev; 27-09-18, 22:53.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X