Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В отбора на Японското зверче - Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: В отбора на Японското зверче - Фероза

    Първоначално публикуван от altuning Преглед на мнение
    на Ласа не съм привърженик
    То си е до кола явно. На ферозата пасват идеално. Дори на сняг са сравнително добре. Нямам износване, неадекватно поведение и прочие.

    Първоначално публикуван от altuning Преглед на мнение
    235 няма ли да дойдат доста широчки
    ето снимки на горепосочените
    Не. Стоят идеално с оригиналните джанти.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: В отбора на Японското зверче - Фероза

      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
      Изчакай малко с ресьорите.Моите скоро ще ги махам,и може да се уредиш с прилични.
      оки не бързам със смяната, ако са прилични и на прилична цена ще ги взема
      HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
      Audi A3 1.9 tdi
      Opel Frontera B 2.2i

      Коментар


      • #33
        До: В отбора на Японското зверче - Фероза

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        То си е до кола явно. На ферозата пасват идеално. Дори на сняг са сравнително добре. Нямам износване, неадекватно поведение и прочие.



        Не. Стоят идеално с оригиналните джанти.
        Сигурно е така, аз съм карал с ниски гуми за лека кола ласа и не ми харесаха особено, докато от ханкок направо съм очарован, обаче то си е до конкретен модел гуми
        HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
        Audi A3 1.9 tdi
        Opel Frontera B 2.2i

        Коментар


        • #34
          До: В отбора на Японското зверче - Фероза

          Аз карам с Lassa. Бях с 235/75/15 , но не останах очарован от този размер - колата става много по-инертна , вдига разхода, няма старт, на баир по магистралата няма душица и бързо сваля оборотите........смених ги със същите, но 205/70/15 и съм напълно доволен. Ясно е, че клиренса с 235-ците е много по-добър и то осезаемо, но за всекидневно каране не ги препоръчвам. Ако ще се кара главно по черно - тогава да!

          Коментар


          • #35
            До: В отбора на Японското зверче - Фероза

            Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
            Аз карам с Lassa. Бях с 235/75/15 , но не останах очарован от този размер - колата става много по-инертна , вдига разхода, няма старт, на баир по магистралата няма душица и бързо сваля оборотите........смених ги със същите, но 205/70/15 и съм напълно доволен. Ясно е, че клиренса с 235-ците е много по-добър и то осезаемо, но за всекидневно каране не ги препоръчвам. Ако ще се кара главно по черно - тогава да!
            Колега-гледам,че пишете за избор на гуми на Фероза-ще може ли да ми кажете диаметъра-/височината в см./ на 235-ците,за които говорите,че мой човек с Фероза се интересува именно от тоя модел и размер гуми.Благодаря предварително.

            Коментар


            • #36
              До: В отбора на Японското зверче - Фероза

              Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
              Аз карам с Lassa. Бях с 235/75/15 , но не останах очарован от този размер - колата става много по-инертна , вдига разхода, няма старт, на баир по магистралата няма душица и бързо сваля оборотите........смених ги със същите, но 205/70/15 и съм напълно доволен. Ясно е, че клиренса с 235-ците е много по-добър и то осезаемо, но за всекидневно каране не ги препоръчвам. Ако ще се кара главно по черно - тогава да!
              Не забравяй че при теб има едни 10-ина кончета по-малко. При мен разликата се състои в по-голяма тромавост и по-бавно набиране. И това с регенерати Fedima, които се славят като едни от най-тежките. Друго общо взето няма. Разхода наистина се вдига с около литър, обаче.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                До: В отбора на Японското зверче - Фероза

                Производителя определя оптималния размер на гумата /195-215/ .Надвишишли горния размер ще береш ядове . Вземиси Дженерали /205-75-15/ и няма да збъркаш , шарката е същата като на тези с които си .

                Коментар


                • #38
                  До: В отбора на Японското зверче - Фероза

                  Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
                  Надвишишли горния размер ще береш ядове.
                  Остава и да уточниш какви точно ядове ще се берат с 235/75/15, че дори и тежки регенерати, и ще се съглася.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: В отбора на Японското зверче - Фероза

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Не забравяй че при теб има едни 10-ина кончета по-малко. При мен разликата се състои в по-голяма тромавост и по-бавно набиране. И това с регенерати Fedima, които се славят като едни от най-тежките. Друго общо взето няма. Разхода наистина се вдига с около литър, обаче.
                    Оти ми утепа конете бре?
                    Стандартна Фероза 96 кончета си е.EFI.

                    Коментар


                    • #40
                      До: В отбора на Японското зверче - Фероза

                      Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
                      Оти ми утепа конете бре?
                      Стандартна Фероза 96 кончета си е.EFI.
                      Ааа, сори. Бях останал с впечатление че е карбураторна.

                      Ш'мъ извиняваш!
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: В отбора на Японското зверче - Фероза

                        Аиде сега , искаш дати припомням какви побликации си правил по темата с гумите разхода ,проходимоста , натоварването на ДВГ и Диф .

                        Коментар


                        • #42
                          До: В отбора на Японското зверче - Фероза

                          Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
                          Аиде сега , искаш дати припомням какви побликации си правил по темата с гумите разхода ,проходимоста , натоварването на ДВГ и Диф .
                          Ми аз откак имам фероза имам шосейни 195/80/15 и кални 225/75/15, които, бидейки регенерати, са доста над написания размер. Не съм имал особени проблеми, освен едно кипване на спирачна течност, поради факта че карах определено хулигански, и не беше сменена.

                          С размери регенерат до 235/75/15 няма никакви проблеми. Никакви. Нищо не се троши и нищо не се разбива. От вече 3 години на ферозата не е сменяно нищо. В началото смених съединител, накладки, и толкоз. Само предни лагери са притягане преди месец, но това се дължи на кофти решеното законтряне.

                          2 пъти късах тампон на двигател. Първия път щото дърт, а втория път щото менте. Това не е от гумите. Консуматив си е по принцип. След втората смяна нямам проблеми.

                          Проблеми с предния диф има при по-агресивни гуми от кобрата и по-голям от 235/75/15 размер, съчетани с яко напъване. Единствено това е заради гумите. Друго няма.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: В отбора на Японското зверче - Фероза

                            Съгласен съм със Спарки. Не виждам, какви толкова ядове може да се берат с примерно 235-ци, пък били те и кални.
                            За кой ли път се говори тук. Въпрос на лични предпочитания и на приоритети в използването на джипката е.
                            Мойта прави по 10-15 км на ден, основно до вилата и обратно, т.е. градско и черно. Прецених , че повече ме устройват кални гуми. Друг иска да си я кара за всекидневен автомобил и естествено , че иска по-малък разход и по-добра динамика.
                            Според мен (лично мнение), Ферозата за всекидневен автомобил НЕ става. Аз за това съм си я нарекъл за трактор, муле и т.н.
                            Та в тая връзка, под 235 няма да и сложа дори и АТ-та. Да гори, колкото ще.
                            А пък с "аспиринчетата" най-малкото, толкова ми грознее, че въобще не ми прилича на джип. Теснолинейка някаква
                            Та всеки с предпочитанията си, ама да се твърди, че с по-големи от 195-205 ще се берат ядове...
                            Ако някой има някакви съмнения, да заповяда да му покажа мойта на какъв тормоз я подлагам и нямам ядове с гумите.
                            Поздрави!
                            Нищо лично!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #44
                              До: В отбора на Японското зверче - Фероза

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Ми аз откак имам фероза имам шосейни 195/80/15 и кални 225/75/15, които, бидейки регенерати, са доста над написания размер. Не съм имал особени проблеми, освен едно кипване на спирачна течност, поради факта че карах определено хулигански, и не беше сменена.

                              С размери регенерат до 235/75/15 няма никакви проблеми. Никакви. Нищо не се троши и нищо не се разбива. От вече 3 години на ферозата не е сменяно нищо. В началото смених съединител, накладки, и толкоз. Само предни лагери са притягане преди месец, но това се дължи на кофти решеното законтряне.

                              2 пъти късах тампон на двигател. Първия път щото дърт, а втория път щото менте. Това не е от гумите. Консуматив си е по принцип. След втората смяна нямам проблеми.

                              Проблеми с предния диф има при по-агресивни гуми от кобрата и по-голям от 235/75/15 размер, съчетани с яко напъване. Единствено това е заради гумите. Друго няма.
                              Колеги това за трошенето и размера на гумите е верно,но и много условно.Най-важното според мен е маниера на каране,особено когато терена и сериозен.Аз за две години имам 96-100 разходки-/всяка седмица по една/,доста от които са в Балкана в яка кал и сняг и нямам счупен нито един диф,каре или раздатка.При това Зимата карам с доста агресивни гуми-29инча.През същия този период гледам тук във Форума някои хора с много по-малко разходки буквално си натрошиха машините.Та мисълта ми е,че главната роля в цялата работа е кой е зад волана.Разбира се има и изключения,като примерно производствени дефекти,части-ментета,но въпреки всичко нещата се свеждат най вече до начина на експлоатация.Давам веднага много често виждан случай:джипът вече е затънал и непомръдва наникъде,а собственикът му най-зверски в продължение на 5-10мин.дава "газ до ламарината" с надеждата,че ще излезе-да ама не.Много често при такива душмански изпълнения или се чупят дифове или се прегряват мотори.И после следват изказвания от рода на:"Те диференциалите им слаби" или "Имате ли 5-6 литра вода,че нищо не остана в радиатора".
                              Последно редактирано от Янко Желязков; 17-05-10, 22:53.

                              Коментар


                              • #45
                                До: В отбора на Японското зверче - Фероза

                                И на мене 30" ми се виждаха големшки,а пък сега ми малеят!Върти си ги и върви безгрижно.Май ще се хващам за флекса,че съм си харесал едни 31"!
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X