Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А-категория в София - машина за пари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • А-категория в София - машина за пари

    Понеже в момента се опитвам да карам курсове за А-категория в СБА в Младост искам да предотваря това друг да направи подобна глупост. Попаднах на сайта им - http://s-valkata.hit.bg - и там ми се сториха добре обяснени нещата, полигона беше популярен и реших - защо не. Да, ама се започна - на първо каране, аз ошашкана, не съм се качвала на мотор, задавам въпроси, питам как се спира, как се превключват скорости, все такива елементарни неща. Всичко, което въпросния инструктор ми каза беше да се качвам и да карам, едва ли не че това е нещо елементарно. Питах го как да предотвратя накланяне и падане (защото съм падала друг път), той ми каза "е как така ше падаш - няма да падаш"... И така, пусна ме. Карах около час и 15-тина минути, при което той си стоеше в колата и не ме поглеждаше. Накрая, доста изморена, изпуснах раздрънканото МЗ (може би мой батко), при което се отчупи пластмасовия отражател на така или иначе спукания мигач. 10-тина минути по-късно, след като бях изправила и запалила мотора отново инстрокторът ме спря, накара ми се, че съм му счупила мигача и ми поиска 15 лева за него. За каране малко над час ми писа 2 в картона.

    Постоянно ми се натяква, че ако допусна и най-минималната грешка трябва да бутна пари на изпитващия, защото не се знаело какъв ще е.
    Днес ми поискаха още 20 лева за да стана член на СБА, щото сме ползвали тяхната база.

    Мисля да изкарам половината курс (за който съм платила) и да ходя някъде другаде. Моля, препоръчайте ми читав инструктор в София, който не участва в корупционна схема.

  • #2
    До: А-категория в София - машина за пари

    Аз лично карах при "Зелена вълна". Там също имаше проблеми, но със сигурност не бяха от такова естество. Просто мотора, който използваха беше доста почупен и трудно се стига до полигона им (някъде до "Кремиковци" - някакъв пазар беше, но вече не помня). Иначе хората са отзивчиви и не правят никакви проблеми, като отношение и поведение.

    EDIT:
    Сайт: http://www.zelena.info/
    Офиса им беше точно до градинката пред НДК, от страната към "Раковска" (Фритьоф Нансен и Любен Каравелов, ако помня добре)...
    Последно редактирано от господин никой; 10-05-10, 22:45. Причина: Смислова добавка... смислова корекция... typo...

    Коментар


    • #3
      До: А-категория в София - машина за пари

      А аз препоръчвам полигона в Костинброд.
      Не е много близо, но пък за 2-3 ходения Събота и Неделя се изкарват часовете.
      Отделно инструктора (Сашо май се казваше) е много добър.
      Няколко човека от групата искаха да си платят изпита за да са спокойни, че ще вземат категорията, но инструктора не им искаше парите
      Каза, че ще ги обучи достатъчно добре, за да си вземат изпита нормално. И наистина, нямаше нито един скъсан.
      Не пазя телефон обаче...поразрови в bikerz.bg.
      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
      Seat Leon 2007 1.9 TDI

      Коментар


      • #4
        До: А-категория в София - машина за пари

        Аз също подкрепям полигона в Костинброд. Инструктора се казва Сашо. Фирмата се занимава от много години с шофьорски курсове. Имаха офис до старото кино на Централна гара. Там точно на влизане в локалното платно в посока Надежда е киното и на втори етаж е учебната зала и фирмата. Много са коректни, полигона е хубав и те записват за изпит едва когато си готов. Преди години, когато беше само полигон изпита, часовете, които трябваше да се вземат бяха 12, но там курсистите караха по 2 месеца за да са готови.

        Коментар


        • #5
          До: А-категория в София - машина за пари

          На улица Филип Кутев в Хладилника също са добри. Моторите са/бяха едни малки нови 125сс Ямахи.

          Коментар


          • #6
            До: А-категория в София - машина за пари

            С 2 ръце гласувам за Мони и Емил на Хладилника, полигона е след пожарната. Ако искаш пиши ми ЛС ще ти дам телефона. Мони е инструкор от старата школа и обяснява много подробно и в детайли дори тънкостите на карането на мотор а не само основните правила. Изкарах си целия курс и изпита от раз преди 2 седмици. Моторите са почти чисто нови Ямаха 2007-а има и едно супермото китайско. Доволен съм много, даже още 3-ма мой приятели се записаха след мен и засега са много доволни.
            Нито един път и дума не е станало за плащане на изпитващия или някакво допълнително плащане. Хората са точни и те побъркват от повтаряне на елементите докато ти стане инстинкт.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: А-категория в София - машина за пари

              Здравей,

              Изглежда нямам права да ти пиша ЛС, а Хладилника ми е много удобно като място и след такава похвала мисля да отида при твоя човек. Можеш ли да ми дадеш негови координати?

              Поздрави,
              Дес

              Коментар


              • #8
                До: А-категория в София - машина за пари

                а по колко кинти излиза като цяло книжката 600 лв ? горе долу ?

                Коментар


                • #9
                  До: А-категория в София - машина за пари

                  Пак на същия полигон още един телефон 0898 649803 - Андрей Врингов

                  Коментар


                  • #10
                    До: А-категория в София - машина за пари

                    Съвсем точно 525 със застраховката. В деня на самия изпит плащаш и такса "изпит" 50 лв. май беше. Много е дебело, но ще ги вдигат още догодина, интересното е че докато карах курсовете видях 2-ма чужденци да се записват, защото в Германия например книжката била 2000 евро. И хората идват тук за 2 седмици да карат курсовете, и полсе пристигат само за изпита.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: А-категория в София - машина за пари

                      Много внимателно прочетох вашия въпрос, както и отговорите на колегите. Ако наистина държите на последното изречение от първия си пост с ръка на сърцето, моят отговор е http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%...80%D0%BE%D0%BD . Може да има и изключения (Костинброд например звучи добре). От друга страна,това че някой е добър мотоцилетист не означава непременно ,че е и добър педагог. А пък моралните скруполи не са непременно в зависимост от професионалните качества, така че отново е въпрос на приоритет дали предпочитате да научите повече неща или държите инструктора да е "чист". Ако намерите това безценно съкровище - съчетаващо всичките ви изисквания,моля споделете го непременно,защото по подобни на вашите съображения аз не знам къде да изпратя моите приятели на курс. Единствената разлика между мен и вас е, че моето незнание е информирано.
                      Във Бг. думички като корупция и държава трябва да се разглеждат като синоними. Ако ги изчистим барабар със сивата икономика и трябва да сменим и името на страната... иначе голяма обърквация ще стане.

                      П.П. Не съм сигурен дали имам право да ви пиша на лични съобщения. Ако бях намерил начин , щях да избегна тези витиевитости, нямам намерение да влизам в конфронтация с когото и да е било, но съвестта не ми позволява да оставя темата в сегашното и развитие. Надявам се да сте ме разбрала правилно! Успех!

                      Коментар


                      • #12
                        До: А-категория в София - машина за пари

                        И аз се интересувам от контакт с "Мони и Емил на Хладилника", моля fanatic да го публикува го тук, че нямам лични съобмщения.
                        Мерси
                        KTM350EXC-F

                        Коментар


                        • #13
                          До: А-категория в София - машина за пари

                          0888 34 94 14 - Мони
                          0888 34 94 24 - Емил
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            До: А-категория в София - машина за пари

                            Благодаря за бързият отговор. Още утре ще им звънна после ще сподяля.
                            KTM350EXC-F

                            Коментар


                            • #15
                              От: А-категория в София - машина за пари

                              да Емил и Мони са най добрите много хора са доволни от тях

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X