Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А-категория в София - машина за пари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: А-категория в София - машина за пари

    Много е висока цената на категорията,ама няма как и аз изкарах при Емил и Мони стига вече без книжка. Много съм доволен хората работят с желание имаше и две момичета,който никога не бяха карали и до края на курса се справяха перфектно и си взеха изпита без проблем,на Хладилника има и други инструктори,те доста претупват и после има разочеровани-не искам да споменавам имена за това преди да отидете звънне на Емил или Мони да не са нахендрите кадето не трябва.

    Коментар


    • #17
      От: А-категория в София - машина за пари

      Ако Ви попадне пред очите I-DRIVE - НЕ се лъжете по цената. Да, може би е най-ниска за София, но мъдростта "всичко евтино ще ти излезне много скъпо по-късно" важи за тях. Учебните мотоциклети са 125 кубикови китайски возила, с които трудно се постигат 50-те километра скорост на 4-ти и 5-ти елементи от изпита за полигон. Ако човк е над 90 кила и има лек насрещен вятър вероятността това да се случи клони към нула. Освен това километражите им показват неверни данни (единия с 8 километра по-малко, а другия с 10 километра повече) и е почти невъзможно да разбереш колко да се изсилиш, а на 4-ти елемент ако се изсилиш повечко може да ти струва здравето... Ще се повторя, но НЕ се лъжете по цената - повечето курсисти ги късат я на вътрешния, я на изпита и цената става по-висока от тази при Мишо, а там и моторите са читави и процента на скъсаните клони към нулата. Поздрави и успех на всички желаещи!!!

      Коментар


      • #18
        От: А-категория в София - машина за пари

        Аз също се опарих от I-DRIVE ...не заради цената а заради препоръки се вкарах в техния филм. Абсолютно некомпетентни инструктори с държание на стари шмекери. Материалната база е под всякаква критика и ако си решил да се учиш не разчитай на нея. Политиката е да те скъсат на някой от изпитите за да си доплащаш вечно още часове.
        Проблема е че веднъж започнал курс не можеш да си смениш фирмата докато не минеш държавния изпит при нея. Ако го направиш не ти се зачитат часовете и трябва да си платиш наново при новата фирма. Разписваш се на едни картони ама те си важат само за фирмата която те "обслужва". За сметка на това I-DRIVE достатъчно дълго ти бавят датите за изпит и всичко се проточва с месеци .... абсолютни мошеници..
        След като ме скъсаха си взех документа от ДАИ и се преместих при Андро на Хладилника. Ни им е хубав полигона но повечето инструктори там са активни мотористи и знаят какво ти говорят. Материалната база е нова и подържана и имат отношение към курсиста. Не се лъжете че ще си платите на изпита и ще минете метър. Просто отидете и погледнете малко по сериозно на обучението си ... на Хладилника има дати за изпит всяка седмица и ако сте редовен с часовете ще си вземете тескерето по най-чистия начин.
        Успех на всички

        Коментар


        • #19
          От: А-категория в София - машина за пари

          Потвърждавам за I-Drive - инструктора ми показа какви са елементит и оттогава не е излизал от колата си - двете учебни бракми ги оправиха да им се сменят скоростите едва след неколкократно мрънкане до шефовете им в офиса. Изглеждат абсолютно незаинтересовани какво и как се случва на полигона. Да не говорим, че той е "на майната си" - паркинга пред Битака.
          Приятели са много доволни от инструктури на Хладилника, но се оплакаха, че на полигона имало големи дупки.

          Коментар


          • #20
            От: А-категория в София - машина за пари

            ето тези са готини http://www.rosen85.com/
            в момента карам при тях В+Е и на същия полигон е и А категорията. Полигона е на паркинга на градския транспорт в Хаджи Димитър.
            Мотора, с който карат също доста читав, а не някоя стара барака.
            sigpic

            Коментар


            • #21
              От: А-категория в София - машина за пари

              Брей колко хвалби са се изписали за Емо и Мони - да се ненагледа човек. Аз като отидох на полигона в Хладилника едно време и търсех друг инструктор (Мишо Михайлов се казва), ама попаднах на Мони, които се опита да ме "прилапа" към неговите курсисти под довода, че са една фирма, което не се оказа баш така в последствие. Ще го счета за борба за клиенти, ама все пак остава лошото впечатление, иначе сигурно са добри инструктори.

              Колкото до моето мнение, ако си момиче или те влекат учтиви инструктори при Мони и Емо е най-добре, както и при Андрю (Андрей от същият полигон)

              Ако се гласиш за в гората отиваш при единственият там дето поне е треньор по МХ - Мишо Михайлов, верно е ербап, чудак, ама мнооо печен.
              Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

              Коментар


              • #22
                От: А-категория в София - машина за пари

                И аз уж тръгнах за Мишо, пък се нахендрих на дедо Мони. Преди време само Мишо си ги водеше там, но курсистите май множко му дойдоха. Емо мисля че е на Мони син ли внук ли не знам.
                От наблюденията си върху тях, на кой и да отидете - няма да сгрешите. Всеки от тях си има и минуси и плюсове. При Мони си караш сам повечето време. То това и е основното - не да те занимават с глупости да въртиш из полигона докато не се усетиш комфортно на моторетката. Той и Емо са с Yamaha YZF125, със много добра газ. Мишо взе едни хондички като пистарки но пак 125 които пак са удобни, макар и да си леко по-напред при тях.
                Аз като се записах дори и колело не можех да карам. Изкарах го с доплащане на два часа. Рушвети не съм давал нито някой ми е искал. Единственото за което не ме предупредиха е че изпита беше с каска - това беше първия ми момент в живота когато карах с каска. Мотор нямах и не съм се качвал на чужд за да си допълвам часове нещо. Само с редовните часове включени в програмата се оправих идеално +2 за комфорт.

                Коментар


                • #23
                  От: А-категория в София - машина за пари

                  За всички от София можете да карате курсовете в Перник при Борис Евтимов - много точен човек. Курса е 300 лв. с включени застраховка и изпит пред ДАИ. Ние с моя приятел отидохме при него и останахме много доволни. Мотора е Хонда XL, лек и лесен за упавление. Телефоните ги има и в нета.

                  Коментар


                  • #24
                    От: А-категория в София - машина за пари

                    За Андро на хладилника с две ръце .аз лично съм много доволен.обръща специално внимание на всеки един курсист.

                    Коментар


                    • #25
                      От: А-категория в София - машина за пари

                      Колеги аз съм инструктор и водим с колегите категория А,полигона се намира в Костенец моторите са 2002,2003 година,карам крос и други мотори от 12-13г.На всеки един курсист се обръща внимание според нивото на което е човекът,все пак не е лесно да лесно да научиш човек които никога не е карал,но има ли желание от двете страни става.ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ БЕЗАВАРИННО КАРАНЕ.

                      Коментар


                      • #26
                        Тея Мони и Емо понеже са похвалени доволно по всички форуми половин София се записва при тях. Даваш им кеша записват те и се оказва че вечно им е пълен графика и можеш да караш не повече от 1 или 2 пъти в седмицата за по един час. При положение че трябва да вземеш 20 часа.... сметката е проста. За хора които за пръв път в живота си карат мотор с това темпо ще се научите..ама кога не е ясно!! А че много обяснявали... като ги сравня с други инструктори, които познавам тези направо са си глътнали бастуна отвсякъде. Отделно тоя полигон на Хладиника е в окаяно състояние - явно всичките мото школи, които са там са решили, че така си върши работа и няма нужда да се поддържа, да се оправят дупки, да се чисти от пясък, да се поднови маркировката на елементите... такива неща не са им на дневен ред. Важно е да валят парите, да се записват нови курсисти...
                        Специално за Емо и Мони и Ко. познавам лично точно четири човека които не са си завършили курса при тях. Първоначално си мислих че са някви несериозниц;и кафе мотористи, ама се оказа на хората просто им е писнало накрая да ги туткат... супер несериозно е курса да се изкарва за няколко месеца с каране на час по лъжичка при положение, че може в друга школа да караш активно 3-4 седмици и да си подготвен и да знаеш, че освен за умения ПЛАЩАШ и за спестено време!!!!

                        със здраве

                        Коментар


                        • #27
                          От: А-категория в София - машина за пари

                          Преди месец изкарах А категория към Български Автомобилен Съюз , което е различно от СБА . Цена на курса 300 лева , в тази цена е и застраховка злополука. Доплаща се 60 лв вътрешен изпит и още толкова изпит пред ДАЙ . Мотора е Хонда Хорнет 2011г.
                          емил златков
                          паджеро 2.5тд
                          ве стром 650

                          Коментар


                          • #28
                            От: А-категория в София - машина за пари

                            Привет на всички. Както тук един колега е казал, че не може да остави развитието на темата в това положение така и аз ще кажа някой неща. Не крия - инструктор съм и преди 5 години категория А се изкарваше само с един мотор. Цената бе 150 лв.
                            Сега пичове, категориите за двуколесни МПС са общо четири. Дори старата обичана от всички категория М вече не се дава безплатно с В. Хайде сега прочетете коментарите за "раздрънкани мотори", "МZ-а" и т.н. Сега си купете изискващите се по наредба мотори за всяка от категориите, наемете си офис с кабинет наемете си служител, защото тези неща са задължителни и теглете чертата - минимум разход 15 000 лв.
                            Относно инструкторите - има лъжци, но има и честни хора! Така, че съвет от мен, когато си избирате школа ПИТАЙТЕ за цената и какво включва. Питайте къде се кормува за моторите, колите, ремаркетата ....колко време се кормува като минути и т.н. Поздрави на всички и безаварийно управление.

                            Коментар


                            • #29
                              От: А-категория в София - машина за пари

                              Здравейте Колеги,
                              Темата е полезна от гледна точка на впечатленията на всеки от нас, с което бихме могли да помогнем на тези, които избират къде да запишат курс за обучение.
                              Иначе във всички сфери има съвестни и несъвестни служители.
                              В тази връзка ще споделя моя опит за фирма, провеждаща авто и мото курсове. Главният й офис е на Руски паметник на спирката в посока Петте кьошета. https://www.google.fr/maps/place/iDr...fa4a7b!6m1!1e1
                              Курсовете се карат в кв. Орландовци на територията на "битака". Мотоциклетите бяха трагични. Младият инструктор ме учеше, че трябва да спирам само със задната спирачка и т.н. На официалния изпит от 8 курсисти скъсаха 7, основателно разбира се. Но видимо отношението към дамите е различно, поне в частта за преминаване на елементите с определената за това скорост.
                              Инструктура с брадата не обича лигльовци, но май предпочита да се занимава с автомобили.
                              Според мен най-важно и полезно за курсиста е инструктор, разполагащ с време и желание да обръща внимание на всеки записал се Колега, прилични учебни мотоциклети и широк полигон, защото "размаха" на всеки е различен...
                              Поздрави и успех на всички, които искат да добавят съответната категория в книжките си.
                              Андро

                              Коментар


                              • #30
                                От: А-категория в София - машина за пари

                                Aндро е прав, както и другите. всеки е прав за себе си-колкото хора,толкова мнения. аз лично съм карал курса в перник при Б.Ефтимов и съм безкрайно доволен от отношението му, а най-вече че полигона има размах! школата на хладилника също е добра, моя съседка изкара там курса,като се записа за А1, но си тръгна с А и сега кара 500 кубика скутер. та по този повод познавам там всичките инструктори /интересно,че никой не цитира името на дамата инструктор?/. лично мое мнение-щом се говори за нещо /в случая конкретна школа/ значи там нещо се случва! добро, или лошо всеки да преценява сам за себе си. колкото мотори-толкова и мотористи!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X