Обява

Свий
Няма добавени обяви.

07.05 - Петъчно каране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 07.05 - Петъчно каране

    След доброто похапване по Гергьовден, дойде време да се поразкършим малко и набързо сформирах една малка група от желаещи за петъчно каране. Отначало бяхме само аз и Сашо (torozoff), но докато си пиехме кафето, телефончето звънна и по него сънливо ми продума Батко Пепи - "Гьорев, айде да поребриме малко..." Така групата се увеличи с още двама - Батко Пепи и Еви.
    Маршрута не беше определен... първоначално мислехме да се отправим към Ябланица, после пък заключихме, че е по-добре да останем в района, в случай че завали дъжд. Да но дъжд нямаше, даже напротив! Времето беше чудесно за ендуро!
    Тръгнахме от нас. За загрявка реших да минеме през едно приятно сипейче над Нови Искър, за което сипейче малко хора знаят. В същност, то не е нищо особено, но пък е дълго и доставя удоволствие.




    Сашко много се измори тук, но накрая го изкара! Да подчертая, това му е 3то каране. Напредва бързо!





    Преди да се започне сипея, има дере и поточе в него, малко стръмен байр от рода на 2-3 метра и следва дългия сипей. На тази снимка изваждам мотора на Сашко от деренцето.










    След като излязохме от сипея, с Батко Пепи се опитахме да открием път до един друг сипей, съседен на този и да го избедстваме. Но... неуспяхме да намерим начин. За сметка на това, Пепи ме прекара през едно страшно готино улейче... късо и стръмно, много меко с борови иглички и кал. Качването му доставя страшен кеф През това време другите чакат...








    Батко Пепи беше в добро настроение.










    Изведнъж решихме да ходиме към Церецел да папаме кИфтета. И газ... до Ромча почти не сме стъпвали на път... само през такива места:







    В това сечище много се озориха тези с кросовите мотори...На Сашко Yz-a 2-3 пъти изхвърли водата, a и ездача също 2-3 пъти
    Еви и той се помъчи с неговия кросак, но излезна, той все пак си е трениран!
    Батко Пепи излезна с малко мъки...




    Опа... една мъка




    През цялото време им повтарям.... "избирайте си пътя..." , а те гума в гума, затова аз си налучках пътеката и ги фотографирах отгоре




    Мъките продължават... Сашко през 2 минути го питах дали ме мрази! Той само повтаряше - "Не още"




    Продължаваме да караме надолу.... кой му даде на Пепи тоя GPS с него само сече пътищата и мъчи народа




    Ама пък гледката тук беше великолепна, жалко, че със смотаната ми съпунерна не може да стане снимката по-живописна.








    Накрая излезнахме на пътя за Ромча, точно преди самото село и... цивилизация Сашко свали гардовете щото така се бяха покривили, че му пречеха да натиска ръчките. На това място замалко ни капна дъждец, но много слаб. Когато слезнахме в селото нямаше и следа от него.







    Долу в Ромча при магазинчето заредихме с вода и се отправихме към Церецел.




    Тук направихме една голяма грешка Със Сашко си разменихме моторите, че неговия много го измъчи. Не питайте как после съм го накарал да слезне от КТМ-а. Само повдаряше, защо съм му го дал. Че накрая от кеф ми уви около главината на задната капла от страната на пинйона 3 метра бодлива тел. Незнам само как не спука гумата










    Пристигнахме в Церецел, гладни и жадни... и уморени







    Починахме и вече сме по-добре...










    След сериозна забележка от моя страна, Батко Пепи се зае да си оправи газта, че масура му хем трудно се въртеше, хем не се връщаше. Оправи я за секунди и после неможа да и се нарадва.










    KTM




    Бармана....




    И готиния салам дето само се въртеше около нас и се лигаваше.










    Манджата свърши за секунди







    Тръгнахме и не след дълго се спряхме на едно улейче...




    Еви прави оглед откъде да го избедства.







    Сашко само гледа.




    Аз обаче надуших едно местенце отдясно на това улейче и пратих Батко Пепи да поогледа.







    Мястото за качване е като праг, но вече се поизрови... тясно е, точно преди ръба има от двете страни корени и трябва да вкараш гумите между тях. След като качиш прага, нагоре можеш да си дереш колко искаш... С Батко пепи стигнахме бая нагоре, поизчистихме, но от долу ни дадоха зор да слизаме и така си остана....




    След това не съм снимал... минахме през доста интересни местенца, които бяха непознати за нас. Няколко нови приятни пътеки и дълго каране докато стигме до вкъщи.
    Разделихме се на Курило. Аз включих на резерва над Балша и се прибрах на издихание...
    Със Сашко теглихме по една струя на мотори и кой откъде е....

    KTM Fen

  • #2
    До: 07.05 - Петъчно каране

    Браво браво тука към церецел има хубави терени ама не съм обикалял много натам не ,че имам и с какво в момента )

    Коментар


    • #3
      До: 07.05 - Петъчно каране

      Много добре сте си покарали дано скоро и аз да дойда да покарам по тези местенца

      Коментар


      • #4
        До: 07.05 - Петъчно каране

        Ако Цецо пътеката не ме повлече на Люлин планина в неделя се пресъединявам към дефилето тим.Важното е да преобладава синият цвят . Сашко да сподели откъде се е сдобил с сините маркучи на карборацията да не се караме.
        Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

        Коментар


        • #5
          До: 07.05 - Петъчно каране

          Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
          Много добре сте си покарали дано скоро и аз да дойда да покарам по тези местенца
          Ще ти се обадя за тая седмица, ако правиме нещо...


          Първоначално публикуван от Радо
          Сашко да сподели откъде се е сдобил с сините маркучи на карборацията да не се караме...
          Абе Радо за всичко си има "битака"
          Шегата настрана, предполагам че така си го е купил, едва ли знае от къде са взети...
          KTM Fen

          Коментар


          • #6
            До: 07.05 - Петъчно каране

            Радо, Даниел ти е дал правилния отговор... така го взех и само мога да ти кажа, че специално тези шлаухи са от сливенски район
            За каране, очаквам включване за неделя, ако има нещо. Трябва да трупаме каране, че тия сипеи трябва да се карат, не да се гледат...
            Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
            Mercedes w212 E350 4matic
            Ducati Monster 600
            O888795575

            Коментар


            • #7
              До: 07.05 - Петъчно каране

              Беше любов от пръв поглед но до Сливен за 5 шлауха не отивам.
              Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

              Коментар


              • #8
                До: 07.05 - Петъчно каране

                Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
                Беше любов от пръв поглед но до Сливен за 5 шлауха не отивам.
                Разбирам те. Ако не успееш да спреш да мислиш за тях, 22-24.05 съм в Сливен
                Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                Mercedes w212 E350 4matic
                Ducati Monster 600
                O888795575

                Коментар


                • #9
                  До: 07.05 - Петъчно каране

                  Браво банда! Но е рисковано да карате без мен! Да не се повтаря
                  WR400-in-in-in...
                  LZ1RAO

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X