Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еволюция или..нещо друго?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Еволюция или..нещо друго?

    Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
    Предвид постоянното обновяване на земната кора и повърхностните ерозийни процеси - не вярвам да успее...
    Но единствения аргумент в полза на теорията за ранния ни произход е, че не сме намерили остатъци...а колко стари остатъци всъщност можем да намерим обективно погледнато?
    Ами смята се че от Креда (70-80 милиона години) насам, континетите и океаните са си горе долу непроменени (променят се постоянно но общата форма е същата), без да борим ерозията. Да приемем, че човешка цивилизация е имало ореди това и е била заличена, това означава ли, че хора са живели на планетата преди 70-80 милиона години, били са много развити и така до наши дни, а няма нито едно доказателство. Добре от преди тези години разбирам ама от преди 10 милиона години например защо пак няма нищо. Да само това е аргумента ПРОТИВ - няма остатъци, но има ли поне 1 нещо, което точно и ясно да доказва че има вероятност човешки същества да са живели тук преди толкова милиона години.
    Обективно погледнато, черпя този който може категорично да каже какъв процент историята имаме като доказателствен материал, но все пак макар и малък имаме нещо и е по-лесно да кажем че това нещо е вярно вместо да казваме, че не е, но да нямаме обосновка защо не е.

    Коментар


    • От: Еволюция или..нещо друго?

      Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
      Заместването на фосфора с арсен резултат на мутация ли е по определение?
      Кой знае. Мутация е, макар и може би не генетична.

      ArSey - теорията за панспермията е много хубава, но не носи много веществени доказателства в своя подкрепа. За сметка на това отваря много по-сложния въпрос как всичката тая живинка е възникнала там, откъдето е дошла. Тук поне имаме следи от по-ранните опити, които да разглеждаме.

      ---
      Тезата, че хората са живяли в пещерите на някой етап от развитието си, днес не е общоприета, ако и да е лесна за възприемане. Сигурно е, че са ходили там - хората и в днешно време ходят къде ли не и драскат по стените. За останалото се спори.

      Коментар


      • От: Еволюция или..нещо друго?

        Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
        Не е ли по-вероятно Земята да е заселена отвън с всякакви живности, включително и човека, като впоследствие всеки е оставен "да се спасява сам". Който оцелял, оцелял,.. то се вижда.
        Вероятно, аз поне не бих казал, възможно - да. И все пак жираф да лети из космоса по не го вярвам, отколкото едноклетъчно, намиращо се в ледна на някой астероид примерно. Теорията за Ноевия ковчег в космическия вариант, някак не ми вдъхва доверие предвид броя на видовете живи организми, които са населявали земята. Честно казано не си представям нещо което може да докара дори само по 2-3 представителя от разред, камоли от вид.

        Коментар


        • От: Еволюция или..нещо друго?

          Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
          Ми ако хората съществуват не от 3 , а от 300 млн години - ще ти се върже ли повече теорията?
          Никак даже.

          Мене ако питаш , всичко си е текло съвсем кротко до преди 6-8000 г. Тогава е станала някаква беля в района на южните Хималаи. Не знам каква точно. Бяха открили някакви разтопени до стъкло леко радиоактивни останки от селище там .... отдавна съм го чел та не помня много. И след това /или нещо друго/ човеците взели та измислили държавата и още разни благини ....

          И какви са тези "синове Енохови" споменати в книгата Битие от Библията?
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • От: Еволюция или..нещо друго?

            Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
            Добре от преди тези години разбирам ама от преди 10 милиона години например защо пак няма нищо.
            Няма нищо къде?
            Какъв процент от днешна централна Сахара е просондиран с цел търсене на археологически находки.
            Какъв процент от Хималаите е изследван със същата цел.

            Ние в наше време бахме мааата на Вавилон с мироопазващи цели - какво остава за разкопки на 10 000 000 години...

            Една Троя е на 5-6 нива - можете ли със сигурност да твърдите на колко нива е град като Йерусалим например - дали са правени изследвания в тази посока?

            Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
            ...има ли поне 1 нещо, което точно и ясно да доказва че има вероятност човешки същества да са живели тук преди толкова милиона години....
            Колкото и странно да звучи - легендите за дракони са едно такова нещо...
            Най старите такива идват от един ареал, където все още има в изобилие гинко...и където съвременната цивилизацията е проходила най-рано и в невероятни мащаби...
            Последно редактирано от vlageo; 09-02-11, 14:24.

            Коментар


            • От: Еволюция или..нещо друго?

              Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
              ...Колкото и странно да звучи - легендите за дракони са едно такова нещо...
              Най старите такива идват от един ареал, където все още има в изобилие гинко...и където съвременната цивилизацията е проходила най-рано и в невероятни мащаби...

              О-хо, това трябва да е асоциация с динозаврите...
              И до ден днешен по земята си живеят огромни крокодили, Комодски варани и петнайсетметрови змии - и не само те...
              Няма нужда от атавистични спомени на сто милиона.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Еволюция или..нещо друго?

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                О-хо, това трябва да е асоциация с динозаврите...
                И до ден днешен по земята си живеят огромни крокодили, Комодски варани и петнайсетметрови змии - и не само те...
                Няма нужда от атавистични спомени на сто милиона.
                Да, ама гинкото си е там...
                Така че - колкото е вероятно едното, толкова е вероятно и другото...

                По този повод:
                Отива един при лекар и казва "Докторе - аз съм феномен обаче вече ми е проблем"
                "Къв феномен си ти бе - феномени няма..."
                "Докторе - звънят ми та...аците и не мога да спя"
                "Дай да видя" - верно звънят.
                Вика доктора един колега, друг колега - сбрал се цял научен колектив и накра доктора вика:
                "Гледай сега - никакъв феномен не си, ами си чисто и просто обикновен мъдозвън..."

                Така че всеки вярва на това което иска - в конкретния случай с еволюцията има доста поле за критика на ортодоксалната теория... еле па на частта и за произход и еволюция на човека...

                Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
                Ами смята се че от Креда (70-80 милиона години) насам, континетите и океаните са си горе долу непроменени...
                Не знам какво се смята, но по източното крайбрежие на Азия (където Евразия потъва в мантията) се е изгубила площ колкото атлантическия океан...Който смее да твърди, че знае как е изглеждала тая площ - определено е пълен шарлатанин...
                А отделно от това има теории дали метеоритен удар може да ускори движението на плочите - така че няма гаранция, че движението им е било равномерно. Във всеки случай атлантическия океан се отворил доста неравномерно...
                Последно редактирано от vlageo; 09-02-11, 15:36.

                Коментар


                • От: Еволюция или..нещо друго?

                  Точно в частта за произход и еволюция на човека са вложени доста усилия (съвсем разбираемо) и някакви особени въпроси не стоят. Принципни пък изобщо, само относно подробностите.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Еволюция или..нещо друго?

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Точно в частта за произход и еволюция на човека са вложени доста усилия (съвсем разбираемо) и някакви особени въпроси не стоят. Принципни пък изобщо, само относно подробностите.
                    Доколкото "липсващото звено" е подробност - съм съгласен...

                    Коментар


                    • От: Еволюция или..нещо друго?

                      Колкото и точно човек да проследява един процес в миналото, липсващи звена и звенца ще има. Точно на човека, какво му липсва?

                      Коментар


                      • От: Еволюция или..нещо друго?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Колкото и точно човек да проследява един процес в миналото, липсващи звена и звенца ще има. Точно на човека, какво му липсва?
                        Ми произхода, като за начало...

                        Коментар


                        • От: Еволюция или..нещо друго?

                          Това е просто лаф, не е някакъв конкретен и още по-малко пък, възлов етап. Звена от човешката еволюция има достатъчно документирани и постоянно се увеличава количеството им.
                          Ако приемем, че рибките са се чифтосали със "нещо вече с копита", то маймуната с какво?... С извънземни и пр. полу (а и цели) богове! И аз съм изчел всичко от Деникен.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Еволюция или..нещо друго?

                            Произходът ни е от маймуните. Колкото и да ни е срам.

                            Коментар


                            • От: Еволюция или..нещо друго?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Произходът ни е от маймуните. Колкото и да ни е срам.
                              Предположения, предположения...вероятност...горе долу колкото дава например астрологията.

                              Коментар


                              • От: Еволюция или..нещо друго?

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Ако приемем, че рибките са се чифтосали със "нещо вече с копита", то маймуната с какво?... С извънземни и пр. полу (а и цели) богове! И аз съм изчел всичко от Деникен.
                                Аз пък не съм го чел... нагарча ми.

                                За чифтосването - така като го каза - може някой объркал се неандерталец да е сгрешил с кроманьонка. И после отрочето да се е харесало на всички кроманьонци и пак и пак, докато се появи второ поколение фертилен мъжки хибрид, който да отмъсти и на прародителите на татко си и на майка си и да ги избие до крак, да оправи сестрите си и да постави основата на човешкия род... Версии разни...

                                Ако ме питаш за кентаврите - там е по-ясно...

                                Уфф, отиде темата в спама...

                                Еволюцията на неандерталеца ми изглежда реална, тази на хомосапиенса - не много...
                                Последно редактирано от vlageo; 09-02-11, 17:37.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X