Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

    Навремето - е.......
    Баща ми си купи ВАЗ-2103 от Мототехника. 74-75 година.
    Продаде я на 365 000 км. 85 година. Човека дето я купи се случи след години да е мой служител.

    И какво да видя един ден идва на работа с колата. 425 000 км.
    Питам ти ремонт прави ли. Отговора е ясен.

    Тогава и Ладите бяха лади.

    И УАЗ беше УАЗ.

    Рекорда за ремонт на двигател на УАЗ, при нас беше 345 000 км.
    Признавам,че това е една кола от 100. Но при другите 130,150.
    Най ниско до основен ремонт беше един УАЗ-2206 - 75 000 км.
    Получен от последните партиди 1994 г.

    Айде и малко история:

    Преди 7 години имаше на УАЗ, създадена специална Външнотърговка Фирма, която се занимаваше само с износа.
    Стоянката на износа беше отделна - не можеш да припариш.
    Колите идваха със ЗИП,който го предавахме на клиента около час.
    Руснака мажеше навсякъде, някой път по три дена не можем да подготвим една кола за клиент.
    Като я намажат с някаква консервираща смазка - все едно 10 години ще седи на паркинга.

    Второ автомобилите идваха с индекс 6 или 06, което значеше "експорт".
    т.е. 315126,390906.
    Колите идваха винаги на по 43,44,45 км.
    После решиха,че няма да има коли за износ.
    Т.е. всички клиенти са равни - граждани,военни,за рубежом и т.н.

    Да ама не - първо ги награбиха военните - там като върнаха 100 коли, и се озъбиха.
    После дилърите.

    Но все пак,като извод - колите от произведени 1965 до 1995, се правиха с идея за вечни. От там дойде и славата на Мерцедес.
    Тук Тедо е прав.

    И аз мисля,че в бъдеще ще се купуват такак като си купуваме DVD,TV,Бяла техника и др.

    Неименуемо ще доведе до този начин на търговия.

    Уморих се,

    Да подхваща щафетата някой друг.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #17
      Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

      Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
      Аве не знам ама имам нааблюдение в/у БМВ 525d произведено 2000г.
      Еми да ви кажа, няма забележка колата,няма и нещо кой знае какво да се е чупило,а е вече на 350 000.
      От друга страна погледнете по-стара кола-те повечето не изкарват толкова,а да не говорим за руската техника.
      Това е една интересна тенденция, че около 1995 на Мерцедес качеството започва да пада, а на БМВ да се подобрява ... това е от някаква статистика.

      Иначе аз пък си карам Тойотка Корола 1.6 - 1989-та . и тя мина 350 000 ... без ремонт... и нищо кой-знае какво не се е чупило. А двигателя е "цеден" 115 коня и червената зона е на 7500 оборота. Не е някой голям и спокоен двигател...

      Иначе бих казал, че на базовите модели наистина качеството им пада, но луксозните изпълнения, са по-качествени (не само отвътре). допускам, че има сортиране на детайлите преди сглобките. Тези, които са с добри допуски отиват при луксозните, а другите с по-широки допуски при масовите. Така една и съща кола, която излиза с различен клас на оборудване от завода се оказва и различно издръжлива.

      Това ми е наблюдението от преглед на автомобили при покупка. Има вариант просто по-луксозните коли да са пазени повече от по-евтините модификации, но се съмнявам това да е причината.
      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

      Коментар


      • #18
        Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

        допускам, че има сортиране на детайлите преди сглобките
        Правилно.Така е.В зависимост от предварителната дестинация(пазара),се сглабят съответно:
        1.За техния пазар(Европа,Щатите,Австралия)-1-во качество
        2.За Латинска Америка,Африка,Част от Азия...-2-ро...
        3.За държавите от бившето соц и останалата част от Азия...-3-то...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #19
          Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Годината 1995 и по мои наблюдения е преломна .....имам и наблюдения върху един Нисан Патрул отпреди и след тази година......здраво отстъпление като качество на материала...
          Тази тема на мен ми е изключително интересна. Но мисля, че би било супер полезно, ако хора с опит и наблюдения (като горецитирания) да дадат оценки за "златните години" (най добрите серии) от определен модел. Предполагам, че различните компании (тойота, нисан, мерцедес, ровър и др.) са взели завоя по различно време. Така че давайте мнения по въпроса, би било от голяма полза за търсещите машини без много опит.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #20
            Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

            Самоцитирам се:
            В зависимост от предварителната дестинация(пазара),се сглабят съответно:
            1.За техния пазар(Европа,Щатите,Австралия)-1-во качество
            2.За Латинска Америка,Африка,Част от Азия...-2-ро...
            3.За държавите от бившето соц и останалата част от Азия...-3-то...
            Относително е.То има значение през кой ден от седмицата е правено,та години...
            Но като цяло,Венци е прав.1995 е преломната,плюс-минус 3-5 години...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #21
              Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

              Тя темата е много интересна,обаче има някои фактори които много изкривяват информацията:
              1.недостатъчно време на експлоатация на разглеждания автомобил.Знаете че колите се сменят относително често.
              2.поради огромния процент на колите втора ръка е много от значение качеството на закупения екземпляр.
              3.конкретния купувач и ползвател често, или не намира за нужно да поддържа качествено колата,или я побългарява с части заместители и такива конструирай сам.
              4.дори и финансите на човек в даден момент.Нагледал съм се на хора които си купуват скъпи коли и после нямат пари да ги поддържат качествено.
              5.Може би най-ефективна е информацията от хора карали дълго автомобил който е купен нов или почти нов.тук Обера спомена за мазда с която е навъртял 350 000 км и нищо.Впечатлен съм.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #22
                Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

                Или Лантра 720 хил....
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #23
                  Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

                    Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                    Да,на толкова смених напълно запазен двигател 1,5,щото от нова не щеше да вдига над 200км/ч....сложих 1,8 16v и...сега трябва да е на милион 200 и нещо...Аз я карах до 850 хилки...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

                      Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                      Второ автомобилите идваха с индекс 6 или 06, което значеше "експорт".
                      т.е. 315126,.
                      Мойта е 315126, 1990-та година .Късметлия ли съм?
                      Егати глупавия въпрос.За четири месеца изглежда все едно е от 1890. Ама изглежда здрава,при тоя тормоз трябва отдавна да е в "Надин" Последната повреда от миналата неделя е счупен лагер на пиньона.Но ще си почине че нямам време за сменяване.
                      Уморените коне не ги убиват , нали ??

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Тази тема на мен ми е изключително интересна. Но мисля, че би било супер полезно, ако хора с опит и наблюдения (като горецитирания) да дадат оценки за "златните години" (най добрите серии) от определен модел. Предполагам, че различните компании (тойота, нисан, мерцедес, ровър и др.) са взели завоя по различно време. Така че давайте мнения по въпроса, би било от голяма полза за търсещите машини без много опит.
                        МВ W124 до 1995....следва провал с W210 ......МВ 140 до 1997...след това S класата става боклук...изобщо с тази електроника срам голям...да кихнеш вътре и вече е записало 16 грешки
                        ------------------------------------
                        тел. O878 9ЧЧ 999

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

                          моите наблюдения по една или друга причина са американските автомобили и тези продадени на ам. пазари. лично за мене "преломна" е годината 1990 +/- 2-3 год. често съм споменавал тук за автомобили с пробег 300-400 -500 - 600 хиляди км, като съм виждал с очите си пробег 746 К. след това идва ерата на еднодневките. не говоря за боклуци като кавалиер, сънфайър, гр. ам и тн, които буквално се скапват за4-5 год., но дори и по високия клас далече не е това което беше. при японските положението е същото - трагедия. вчера правих мазда5 от '03 на 160 хиляди - ми то за моргата вече....

                          за да не съм голословен - '87 шеви кавалиер, дойде от щатите '94 на 130к мили(208 К км), каран и поддържан в България от мене до '01 когато го продох на 270К мили(432Ккм)

                          обяснението за мене е просто - някъде около 90тте просто се смени концепцията на автопроизводителите, автомобила окончателно престана да е лукс а средство за придвижване, Лий Якока се пенсионира и почна да пише книги, автодилърите почнаха да поглеждат обявите за по големи къщи а клиентите ... претръпнаха
                          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

                            Това за двигателите.А какво ще кажете за здравината и особено за дълтотрайността на купетата?Защото и най-добрия мотор като пропадне надолу от конзолите заедно с тампоните,това вече не е кола.Кърпил съм стар "Мерцедес"(модела с фаровете конска глава,аз много не ги разбирам) на 17 години.Значи се пада да е бил произведен между 70-та и 80-та.Толкова здрава стара кола не съм правил и преди,и след него.
                            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                            имат право да гласуват на избори.

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

                              Всичко си е "сметнато" - няма балами! И продавачите и купувачите си знаят правилата на играта и се Съобразяват с тях - Западните фирми купуват служебни коли Нови и ги карат до 3години или 100К километра. След това отново!
                              Така съм сменил 3 Тойоти (2 Короли и един Ярис) нямам никакви забележки, освен че има разлика м-у произведеното в европа (Яриса) и в Япония (и двете короли) в полза на Япония - Никакви проблеми по "Японците" за периода на експлоатация! Но се виждат две тенденции по-старата беше по-качествена (на вид) и много по-зле като поведение, мощност и екстри

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Как се променя качеството на мотори и автомобили с годините?

                                съгласен съм с Алекс Марков. Едното Диско 3 го взех преди година и нещо. Сега е на 42 К км. Другото го взехме преди два месеца има няма. Сега е на 2 800 км. Карал съл първата от 0 км и на 40 се ментах на другата. Колите се съвсем идентични като модели и поръчка. ОБАЧЕ .. на старата седалтите са доста по-удобни с доста по-скъп материал. Возията е съмсем различна,(твърдост на окачването) както и поведението на ск.кутия (ZF) Интересното е че има и съвсем различен звук на мотора. Първата кола е правена за Германия и аз им я "откраднах" , а втората си е поръчвана за тук. И аз смятам че има значение за ъде е правена колата - за съжаление това не е в полза на нашия пазар, ако ще да става дума и за кола над 100 К. Малко тъжно...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X