Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет за маршрут София - Варшава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • съвет за маршрут София - Варшава

    колеги дайте съвет от къде да мина,през Румъния или през Югославия. За Румъния знам че има винетка ,а за Югославия Унгария и Словакия имат ли винетки ?
    емил златков
    паджеро 2.5тд
    ве стром 650

  • #2
    До: съвет за маршрут София - Варшава

    Първоначално публикуван от zemo Преглед на мнение
    колеги дайте съвет от къде да мина,през Румъния или през Югославия. За Румъния знам че има винетка ,а за Югославия Унгария и Словакия имат ли винетки ?
    Имат.Но през Румъния,не ти трябва паспорт,а само лична карта.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      До: съвет за маршрут София - Варшава

      сърбия няма винетки - имат тол (toll) - спираш и си плащаш магистралата
      GARMIN nuvi 2350 LT
      GARMIN nuvi 250W - broken display

      Коментар


      • #4
        До: съвет за маршрут София - Варшава

        С какъв транспорт. Какво гониш -цена на пътуване или време на пътуване.
        Всеки месец по един път го пътувам и мога да ти дам инфо.
        Най лесно е през Белград ,Будапеща,Банска Бистрица,Мартин,Катовице и Варшава.
        От Будапеща до границата с Полша не е магистрала.Плащаш тол таска в Сърбия,винетка в Унгария ,можеш да си спестиш Словашката като минеш през Зволен паралелно на магистралата и точно преди Банска Бистрица се върнеш на нея.В Полша винетка има само за камионите над 3.5 т.Там е най спокойно да се кара по магистралите или бързите пътища.

        Коментар


        • #5
          До: съвет за маршрут София - Варшава

          Само да добавя информация от Вчера за Словакия ... седмичната винетка струва 5€.
          Информация за Сърбия от преди 2 седмици от Paracin до Унгарската граница 13€. От Ниш ще е максимум 2-3€ повече
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #6
            До: съвет за маршрут София - Варшава

            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
            С какъв транспорт. Какво гониш -цена на пътуване или време на пътуване.
            Транспорта е лек автомобил и гоня пристигане в крайната дестинация
            емил златков
            паджеро 2.5тд
            ве стром 650

            Коментар


            • #7
              До: съвет за маршрут София - Варшава

              Първоначално публикуван от zemo Преглед на мнение
              колеги дайте съвет от къде да мина,през Румъния или през Югославия. За Румъния знам че има винетка ,а за Югославия Унгария и Словакия имат ли винетки ?
              Задължително не през Румъния, освен ако не искаш да я разгледаш. Половин денонощие е близо пътя от нашата граница до Мако (Унгария). Фериботите във Видин се чакат и са скъпи. Румънците дори са нагли и взимат и пристанищна такса. Варшава е прекрасен град, препоръчвам го на всеки. Пътувахме до Гданск миналата година и минахме през Румъния, Унгария, Словакия. Румъния ни беше транзит, с ремонти по пътищата, които общо взето са като нашите. За мен пътя през Румъния (никъде няма магистрала) за транзит е силно не препоръчителен, но ако човек е решил да преспи там е друга ситуацията. В Унгария е скъпо и добре че следва Словакия където цените са доста по-близки до българските. В Словакия минахме през Татрите доста приятно място. В Полша влязохме северно от Краков. Трафика в Полша бе много натоварен въпреки, че бяхме през август. http://www.viamichelin.com/ е доста полезен за начално планиране. Много зависи колко време е решено да се отдели за това пътуване.
              Последно редактирано от savov.z; 12-05-10, 16:29.

              Коментар


              • #8
                До: съвет за маршрут София - Варшава

                И аз миналата година ходих до Гданск и минах през Сърбия-около 15евро всички магистрали платих(на 3 места), след това в Унгария имат винетки(електронни) там са малко особени и на различни места искат между 6-8евро(незнам от какво зависи) хубавото е, че се качваш на магистралата и забравяш, след това в Словакия имат някакви винетки(може и без ама не знам за кои пътища се отнася), аз взех седмична 5евро май беше и накрая Полша, нямат май винетки, а само "магистралите"(то почти няма) се плащат, другото са малко по широки пътища с бая трафик, ограничения, и много гадни коловози по доста от пътищата им.

                Коментар


                • #9
                  От: съвет за маршрут София - Варшава

                  Благодаря на всички за съветите,снощи благополучно се прибрах от път. Сърбия 13.5 евро такси за магистрала . Унгария винетка на отиване 8 евро на връщане 7 евро ,защо не знам ? Словакия винетка 4 евро . В Полша на връщане минах по магистралата за Краков и платих 2 евро .
                  емил златков
                  паджеро 2.5тд
                  ве стром 650

                  Коментар


                  • #10
                    От: съвет за маршрут София - Варшава

                    Колеги, виждам, че темата е доста стара, но ако някой скоро е пътувал - да питам. През Словашкия вариант София- Варшава след Ружомберок кой е по-бързия вариант до Варшава - през Долни Кубин - Трстена- Рабка Здруй -Краков или през Мартин-Жилина-Звардон-Биелско Бяла?

                    Коментар


                    • #11
                      От: съвет за маршрут София - Варшава

                      Вторият вариянт ти е по бърз. но по добри влез в Чехия на Мости и гони 43-400 Cieszyn, Полша. Веднага сред като влезеш гониш Жори и там се качваш на магистралата коята е е почти да Ченстохова.От там Варшава имаш два пътя магестралата покрай Лодз или скоростния път през Пьотрков Трибуналски.

                      Коментар


                      • #12
                        От: съвет за маршрут София - Варшава

                        https://www.google.bg/maps/dir/48.56...!1m0!3e0?hl=bg

                        Коментар


                        • #13
                          От: съвет за маршрут София - Варшава

                          Благодаря колега, ама съм с бавна кола и дали съм по магистрала или първокласен път - общо взето все тая. Пък не ми се плаща и чешка винетка.

                          Коментар


                          • #14
                            От: съвет за маршрут София - Варшава

                            за този отрязък няма винетка, и магистралата в Полша ,тази специално не е платена,можеш да си спестиш и словашката винетка ,като вместо да се качваш на магистралата в Словакия от Зволен до Банска бистрица караш по успоредния път , не е по дълъг. Аз лично този маршрут през Мартин Жилина не го предпочитам, много тирове. Зависи какво търсиш от маршрута.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X