Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преминаване на водно препятствие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преминаване на водно препятствие

    Пускам темата тук, тъй като ми се стори по-подходящо място.
    Става на въпрос за безопасно преминаване на локва с лек автомобил, въпреки, че не пречи да се обсъди въобще как и с какво трябва да се внимава при такива препатствия.
    Та на кратко, след Гергьовските валежи и благодарение на перфектната пътна инфраструктура по нашата улица се е образувало малко езерце , дълбочината му не мога да кажа със сигурност колко см. е, но при преминаване на леки коли водата е някъде до праговете, може би малко над тях. Та се породи едно питане, дали е проблем да се преминава през такава дълбочина? Като говорим, че засмукването на въздух е в по-горната част на двигателя, но това си е и специфика на различните марки тъй като някой смучат въздух по-отдолу. Та за преливане през предния капак не става дума, но все пак възможно ли е да стнае някоя беля, като разни датчици или нещо такова?
    Та като цяло по-запознатите да споделят какво знаят и какво са научили от опит.
    Мисля че ще е полезно не само за оффроуда, а като цяло понеже на доста места в разни подлези и т.н. отводнителната канализацията не функционира (или поне не както трябва). А че трябва да знаеш какво има под водата е ясно, не бих се гмурнал някъде дето не знам каква е дълбочината.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

  • #2
    До: Преминаване на водно препятствие

    Първа и средна газ........ Без да превключваш на по-висока предавка..... Или на задна
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Преминаване на водно препятствие

      Както каза колегата не трябва да се превключва демек пускаш на първа и си я минаваш.Влезели малко вода във филтъра не е проблем-само започва да вади по-различен пушек отзад.
      Не мисля,че толкова вода колкото описа може да скапе нещо.Само не я минавай с пълна газ, защото ще направиш броните на парчета Ако ти изгасне недей да въртиш на място във водата.По-добре е някой да те закачи и да те изкара.

      Ето го въпросният пушек.След първото минаване отворих и видях, че водата е стигнала до филтъра.

      Последно редактирано от Петър Митрев; 08-05-10, 15:16.

      Коментар


      • #4
        До: Преминаване на водно препятствие

        има и едно друго златно правило , което е че ... когато се минава през вода , освен че се кара с ниска скорост , винаги отпред се образува малка вълничка , тази вълничка трябва да се следва плътно , нито да се избързва нито да се забавя . според много професионалисти и хора които карат често през такива препятствия това е начина !
        Няма кал - Няма кеф !!!
        Suzuki Samurai LJ410 1984
        Suzuki LTZ400 2008
        Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

        Коментар


        • #5
          До: Преминаване на водно препятствие

          Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
          има и едно друго златно правило , което е че ... когато се минава през вода , освен че се кара с ниска скорост , винаги отпред се образува малка вълничка , тази вълничка трябва да се следва плътно , нито да се избързва нито да се забавя . според много професионалисти и хора които карат често през такива препятствия това е начина !
          Това зависи от разположението на въздухозаборника на въздушния филтър. Щото ако е до халогена примерно, никаква вълна не те спасява.
          Демек нещата мнооого зависят от конкретната кола.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            До: Преминаване на водно препятствие

            Всеки ден минавам през един гьол към 30-40 см. И всеки ден има по една удавена кола с воден удар. Понякога и по-малко стигат, щото има джигити и минават със скорост. Като си по средата нищо не можеш да направиш срещу вълната. Малко от малко можеш - вържи едно дълго въже предварително и го метни на капака.
            Един бризент на капака и решетката може да е спасението, когато няма заобиколен път.

            Коментар


            • #7
              До: Преминаване на водно препятствие

              Това май го дъвкахме скоро малко по-надолу във форума, но не пречи да повторим...
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=67672

              Коментар


              • #8
                До: Преминаване на водно препятствие

                Ами аз питах за разните му спомагащи системи, като ABS ASR и т.н. дали може да се бъгясат. Не мисля, че би им станало нещо при положение, че и на джипките са все така разположени по колелата, но все пак какво може да се очаква.

                ето ви две клипчета на улиците ни http://www.youtube.com/watch?v=wPnNtMjyN8s

                http://www.youtube.com/watch?v=L7OqdStyGe8
                Kато на това второто бащата незнам защо реши, че трябва да мине с голяма скорост искаше да утепе баничарката сигурно, ама нищо не и стана; предполагам късмет. Ама имаше една удавена алфа, ама и той явно с голяма скорост се е натресъл.

                ето и малко снимков мат'рял





                Последно редактирано от mohera; 10-05-10, 12:09.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #9
                  До: Преминаване на водно препятствие

                  Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                  Ами аз питах за разните му спомагащи системи, като ABS ASR и т.н. дали може да се бъгясат. Не мисля, че би им станало нещо при положение, че и на джипките са все така разположени по колелата, но все пак какво може да се очаква.
                  Датчиците няма да се сбъгясат, но ако е спукан пластмасовия кожух на компа, може да ти изчезне запалването например.
                  На мен ми се е случвало с Рено 19, на което му липсваха корите под мотора - като минех през локва с по-голяма скорост и пръскаше директно по борд компютъра. Колата гасне и остава в локвата - след 5 минути врътваш ключа и продължаваш до следващата локва.
                  Става дума за локви от по 3-4 сантиметра обаче...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Преминаване на водно препятствие

                    Колега от кога си се преместил да живеещ във Венеция

                    На датчиците за АБС и т.н. нищо им няма те така са проектирани, да работят в такава среда, пък и ти няма да киснеш два дена в тая локва. Според мен по големия проблем може да са напукани маншони на каретата от кадето да си влиза водичка.
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • #11
                      До: Преминаване на водно препятствие

                      Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                      Колега от кога си се преместил да живеещ във Венеция
                      .............
                      Това става като понавали дъждец, а иначе под разбития път трябва да има отводнителна канализация, пък и дворовете на хората не е като да няма вода. Покрай копаницата да положат тръбите разбиха и тротоарите, не че бяха кой знае какви, но се ходеше по тях.
                      То всъщност сега е малко по-добре, понеже преди това само го бяха засипали с пръстта от изкопаното и калта преобладаваше. Та след една протестна подписка благоволиха да насипят малко бял трошен камък (чакъл) та поне не е толкова кално.

                      За маншоните и аз си мислех, че ако има скъсани и влезе водичка най-малко ще вземе да поръждяса туй-онуй, е при късмет може и да няма скорошни болежки с разни карета и т.н., но си е рисково.
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Преминаване на водно препятствие

                        Ако си със скъсани маншони по каретата, локвата ти е от малките проблеми.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Преминаване на водно препятствие

                          Само споделям, не е задължително да се случи на друг, влезе вода в дифа на един Кадет, през семерингите. После си изтече, барабар с маслото .
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            До: Преминаване на водно препятствие

                            Още един съвет - ако е угаснала колата насред локвата, в НИКАКЪВ случай не се опитвайте да я палите с дърпане, без да сте проверили цилиндрите и филтъра за вода. Защото аз веднъж изкарах 2 биели през блока на една Вектра така....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X