Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ретро моторите

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За ретро моторите

    Nougier 4



    Gnome Rhone AX2 800 1938
    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
    Husqvarna Te 510 1989
    Argvmentvm ad novitatem

    Коментар


    • От: За ретро моторите



      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • От: За ретро моторите

        Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение


        Това трябва да е Индиан.

        Коментар


        • От: За ретро моторите

          Най-бързото ЧЗ:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CZ500-49.jpg
Прегледи:1
Размер:162.9 КБ
ID:5453917

          И любимият ми мотоциклет, кой ще познае марката и модела:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ESO500.jpg
Прегледи:1
Размер:348.9 КБ
ID:5453918

          Коментар


          • От: За ретро моторите

            ESO was a Czech motorcycle factory producing only racing machines from 1949 until 1964, when it joined Jawa. ESO was founded by a motorcycle racing driver, and made bikes in 250, 350, and 500 cc, primarily for speedway, moto-cross and ice racing. Engines were sourced from J.A.P. during the first year, and then an engine of ESO's own after 1950, first copied from J.A.P. and later of their own design.The factory produced a prototype microcar in 1959, The ESO-T-250. It had a Fibreglass 2-seater body with many components from Jawa-CZ.

            Модела е 500

            От тук
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • От: За ретро моторите

              Браво, печелиш кръгче, ако някога направя проекта
              (Този е по-следващия, след онзи за който ти говорех вчера)
              И докато съм на вълна реплики: ЧЗ-то от горната снимка си има реплика, произведена в наши дни: http://daliss.rajce.idnes.cz/CZ_500_860_V4_replika/
              Тези ЧЗ-та са се произвеждали в класовете 350 и 500 куб, с V4 DOHC двигатели. Може би първите V4 двигатели за мотори.
              Технически по-интересен е 350, със следното описание:
              This beautiful and advanced bike, with double head camshaft, 16 valves (the intake valves in Titanium), 8-speeds gearbox, Ceriani fork and Dell'Orto SSI carburettors, had a power of 63 hp/16.000 rpm (max speed 240 km/h). Unfortunately, the development of this bike was penalized by the heavy Czechoslovakian political crisis. Initially, the engine was equipped with a system of injection produced by the english brand Lucas, but the new pro-Soviet nomenklatura forbidden the shipment of the CZ engine in England!

              Последно редактирано от Ivan_J; 14-02-13, 22:12.

              Коментар


              • От: За ретро моторите

                Първият DOHC мотоциклетен двигател- Praga 500 BD 1927-32г





                Jawa



                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • От: За ретро моторите

                  Покрай темата за локомобила ....









                  Gnome Rhone AX2 800 1938
                  Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                  Husqvarna Te 510 1989
                  Argvmentvm ad novitatem

                  Коментар


                  • От: За ретро моторите

                    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                    Мотора е АВО но точно модела турист или Симсон не зная,карбуратора е от МЗ но точно от кой модел е ако го снимаш по подробно ще ти кажа,въздушния филтър от Балкан 250,кранчето ако го снимаш също може би ще го позная.
                    това не е ли BMW R25/2?

                    Коментар


                    • От: За ретро моторите

                      След точно една година пълен игнор в гаража, пак припалих моторетката.
                      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                      А+
                      LZ1DRZ

                      Коментар


                      • От: За ретро моторите

                        Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                        След точно една година пълен игнор в гаража, пак припалих моторетката.
                        Колега,знам че не е точно по темата,но да питам..Случайно да имаш някой цилинър от този модел в повече? Трябват ми тапите отстрани....Поздрави!

                        Коментар


                        • От: За ретро моторите

                          Първоначално публикуван от dashev_ec Преглед на мнение
                          Колега,знам че не е точно по темата,но да питам..Случайно да имаш някой цилинър от този модел в повече? Трябват ми тапите отстрани....Поздрави!
                          Нямам никакви рез. части. Аз също търся такива тапи, че се мъчих да ги свалям и им почупих ребрата. Някога са мазани с херметик и няма сваляне. Другото, което ми липсва са километраж и капаците на карбуратора. Имам чувството, че този модел се среща по-рядко и от 49, съдейки по обявите.
                          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                          А+
                          LZ1DRZ

                          Коментар


                          • От: За ретро моторите

                            Еййй, откога търся ИЖ-56. Вторият ми мотор беше такъв. Имам единия капак от Ю5, не знам дали става.
                            Като решиш да го продаваш, обади се.

                            Коментар


                            • От: За ретро моторите

                              Балкан 50 1970 г. купих го преди 5 месеца. Направих му само една центровка с "цигарена хартия" добре че един комшия ме вида как вадя луфтомера и ме помести от мотора с думите - Момче това не се прави така. Сега има регистрация, гражданска и с много шум прелитам по улиците на София. Километража му показва 13 000 км. та тази неделя ще му направя един ремонт на цилиндъра, защото като загрее губи мощност. Търся лявото капаче на карбуратора, ако някой има искам да го купя.

                              Искам да питам има ли паради за ретро мотори в София?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 392.jpg
Прегледи:2
Размер:312.5 КБ
ID:5482231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 393.jpg
Прегледи:2
Размер:305.5 КБ
ID:5482232

                              Коментар


                              • От: За ретро моторите

                                Ето нещо за колегата gnomerhone
                                http://www.yesterdays.de/fahrzeuge/f...p?sfzgnr=26726

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X