Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко боклук изхвърляте?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко боклук изхвърляте?

    С всяка измината година боклука, който изхвърля едно домакинство неудържимо расте.

    Да приемем тезата на жена ми, че ми е полезно да се движа (три етажа и сто метра натам-насам), но ми е тревожно да гледам как се пълнят контейнерите.

    Главният пълнеж са пластмасовите бутилки от олио, бира, вода. Често ги срязвам наполовина, вкарвам едната половинка в другата, пъхам вътре по-маломерни и полиетиленови торби. Вестниците и кашоните от велпапе също сортирам и уплътнявам. Ползвам правилните контейнери. А като дойде колата на "Титан" весели цигани прегледат боклука за хляб, козунак или здрава дреха и после всичко в един кюп.

    Откакто паднаха силно цените на хартиени и метални отпадъци, всички отпадъци се изхвърлят смесени на сметището. Един булдозер завършва "утилизацията".

    И при вас ли е така?

    п.п. Забавна картинка. В контейнера почти винаги има котки, които тарашат за хранителни отпадъци, така че циганинът с велосипеда безмилостно гони котките-съперници на "трапезата".

    На село казаните за боклук се пълнят много бавно, защото във всяка къща гори поне една печка - миниатюрна фабрика за изгаряне на боклука, каквато Б.Борисов ще построи някога в София.

    А дотогава?

  • #2
    До: Колко боклук изхвърляте?

    Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
    С всяка измината година боклука, който изхвърля едно домакинство неудържимо расте... Главният пълнеж са пластмасовите бутилки от олио, бира, вода... На село казаните за боклук се пълнят много бавно, защото във всяка къща гори поне една печка - миниатюрна фабрика за изгаряне на боклука, каквато Б.Борисов ще построи някога в София... А дотогава?
    В съкратения цитат на Симеон е същността на проблема. Бих добавил и безхаберието на много хора, които изхвърлят безразборно празните бутилки къде ли не. Веднъж попаднали в природата, ПАК материята не се разгражда и за 1000 години. Не може да се изгаря поради опасните вещества, които се отделят, а е прекалено обемиста, за да се съхранява някъде. За сега няма всеобщо решение на този проблем, затова мисля, че ако не се намери такова, скоро ще последва глобална забрана за употребата на неразградими в природата материи.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      До: Колко боклук изхвърляте?

      Малко хумор - http://www.vbox7.com/play:99848099


      Проблема не е само в това, какво хвърлям в контейнера... Ами производителите? Безсмислените рекламни опаковки? Отделно разделно събиране и т.н. ...

      Иначе хамериканския модел - лекуваме симптомите.

      Поздрави (:

      Коментар


      • #4
        До: Колко боклук изхвърляте?

        При мен в квартала бяха сложили миналата година три различни по цвят и предназначение контейнера . Тъкмо почнах да сортирам и изхвърлям разделно отпадъците и след няма и два месеца фирмата си прибра контейнерите бавно се пълнели. То бавно се пълнят защото преминаващите братя роми с каруци и колички извличат всичко което може да се върне на вторични . Сега в квартала останаха само добре познатите ни стари метални контейнери и вече на практика няма смисъл да сортирам отпадъците.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          До: Колко боклук изхвърляте?

          при нас пък беше обратното - сложиха контейнерите до останалите кофи и се пълнеха с разделно сортиран отпадък супер бързо.
          Оказа се, че фирмата няма капацитета да ги събира толкова често и решиха да ги зачукат на другия край на улицата, възможно най-далече от всички входове. сега се пълнят бавно - както трябва.

          Явно варианти да се имитира дейност много ...

          Коментар


          • #6
            До: Колко боклук изхвърляте?

            И при нас има разноцветни. Хората ги пълнят. Минава камиона и ги събира на едно място. Сигурно после ги сортират пак.
            Женя Вълчанова 0888272565

            Коментар


            • #7
              До: Колко боклук изхвърляте?

              Хранителни отпадъци почти не хвърлям-остават само ако кучетата и котките не ги харесат...Шишетата ги смачквам и затварям капачката,но колкото и да го уплътнявам всеки ден се събират две торбички само опаковки.
              0+

              Коментар


              • #8
                До: Колко боклук изхвърляте?

                Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
                И при нас има разноцветни. Хората ги пълнят. Минава камиона и ги събира на едно място. Сигурно после ги сортират пак.
                Дам, и при нас беше точно така - хвърляш разделно, а минава един камион! След известно време си останаха само старите метални контейнери!
                А на въпроса какъв боклук изхвърлям - ами най-различен, както и всички, предполагам, но на моменти се учудвам на огромното му количество.
                Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

                Коментар


                • #9
                  До: Колко боклук изхвърляте?

                  Хранителните ги ядат кокошките. Ама тия пластмасови шишета пълнят кофата яко.
                  Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                  -----------------------------------------------
                  Питието определя съзнанието....
                  -----------------------------------------------
                  0887770735

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колко боклук изхвърляте?

                    Това ми е адски болна тема. Не за друго, ами заради спомените ми от ранно детство. На улицата, на която живея сега, пред нашата кооперация имаше една от старите кръгли кофи за боклук. Боклукчиите минаваха два пъти седмично - сряда и събота - и аз много се радвах да ги гледам.

                    Сега на нашата улица има два големи черни контейнера. Всяка вечер ги прибират без неделя. Именно в понеделник обикновено се попрепълват прилично.

                    А като отида на село и попитам съседа "абе вие къде си изхвърляте боклука?" - отговорът е "ние тука само ноктите на прасетата хвърляме!"...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колко боклук изхвърляте?

                      Хубаво време беше . Аз понеже живея в къща на времето всяка къща си имаше кръгла кофа поставена на една специално направена квадратна циментова площадка навътре до оградата. Камиона минаваше един път седмично и то не винаги и пак никога не се пълнеха.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колко боклук изхвърляте?

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Хубаво време беше .
                        Тогава оставяхте ли си празните бутилки от мляко пред къщата, за да ги напълни млекаря, или е било след това ...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колко боклук изхвърляте?

                          Първоначално публикуван от Fossilis Преглед на мнение
                          Малко хумор - http://www.vbox7.com/play:99848099


                          Проблема не е само в това, какво хвърлям в контейнера... Ами производителите? Безсмислените рекламни опаковки? Отделно разделно събиране и т.н. ...

                          Иначе хамериканския модел - лекуваме симптомите.

                          Поздрави (:
                          Съгласен . Тъпчат ми пощенската кутия с боклук, никому ненужните реклами ни давят всеки ден, въпреки че имам лепенка НЕ МИ ПУСКАЙТЕ РЕКЛАМИ В ПОЩАТА - PAS DE PUB ICI. Като че ли немога да си купя нещото и без тях .
                          Иначе тук навсякъде има контейнери за разделно събиране на хартия, стъкло, пластмаси.
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колко боклук изхвърляте?

                            Пропуснал си вълшебната думичка накрая, сигурно затова така
                            Франсетата имат много да учат от немчурите как се събира разделно боклука. Ние пък можем да се учим от кой да е - все ще е полза.
                            Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Колко боклук изхвърляте?

                              Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
                              Пропуснал си вълшебната думичка накрая, сигурно затова така
                              Франсетата имат много да учат от немчурите как се събира разделно боклука. Ние пък можем да се учим от кой да е - все ще е полза.
                              Ааааааааа, не съм я пропуснал, лепенките са оригинални и се продават, иначе вълшебната думичка с'ил ву пле - SVP, аз я ползвам когато трябва, ама на тези, дето ми тъпчат пощата с боклук да им се моля , ......... как не .
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X