Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дружество за взаимопомощ извън пътя

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дружество за взаимопомощ извън пътя

    Уважаеми колеги,

    В темата за МСС се повдигна въпросът за нуждата и от организация която да има по-ниски цели от МСС но която би била много полезна за много хора. И нейната цел е когато някой закъса и уведоми другите да може да разчита че някой ще му помогне.

    И така считайки въпросът за сериозен както и поради факта че МСС определено не може да поеме и тази функция ви предлагам следното:

    1. Да предложите име за тази организация.
    2. Да създадем отделен форум и отделна група в която да може всеки който отговаря на избраните критерии да се включи.
    3. Да предложите организатор/организатори които да движат въпросите.

    Така всеки който смята че иска да помага на останалите и ще очаква помощ за себе си ще може да се включи в организацията.
    VPetrov.photography

  • #2
    Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

    Понеже веднага почнаха да ме питат за личното ми участие в това дружество правя разяснения за всички. Смятам голямата част от свободното си време да посветя на МСС и нейната организация. Поради това нямам възможност да участвам и тук. Това не изключва пълното ми съдействие когато мога и желание да помагам стига да ми се отвори възможност.

    Сигурен съм че тук има достатъчно хора които биха се заели с организацията и тя ще стане добре. Що се отнася до форум, групи и информационна инфраструктура на разположение сме...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

      А това на практика няма ли да е пак нещо като първоначално замисленият вариант на МСС, само че с друго име?

      Лично аз не виждам с какво формализирането на някакво дружество би помогнало. Така или иначе, за да може някой да разчита, че гарантирано ще бъде измъкнат от членове на евентуалното дружество за взаимопомощ, то последното трябва да има някаква подходяща организационна структура, дежурства, комуникации и т.н.
      Т.е., на практика да има всички белези на спасителна служба.
      Т.е., независимо от другото име, за него пак ще са в сила тези неща, които ти написа за МСС тук.

      А и без наличието на формална организация, ако някой тук изока за помощ, шансовете да я получи са големи. Само че, това е приложимо най-вече за закъсвания от типа на "Х в Рио де лайнаре" или "У в дерето в Младост-2".

      Ако някой се забоде наистина сериозно някъде из планините, то едва ли ще има възможност да влезе във форума и да иска помощ. По-скоро ще трябва да разчита на GSM-а за обаждания на приятели/познати, които биха могли да помогнат.
      А форумът може да играе по-скоро спомагателна роля. Защото пряката връзка по телефона е далеч по-оперативна и сигурна, отколкото пускането на съобщение с надеждата някой да влезе във форума и да го види.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

        Абсолютно съгласен съм с горното. Но има достатъчно хора които смятат че не съм прав и затова им давам пълна възможност за създаване на такава организация. Идеята за отделен форум и група е всеки който влезе там да може да си остави координатите и телефона и така когато някой закъса да може другите да знаят на кого да се обаждат...
        Т.е. всеки който си е оставил телефона ще трябва да е готов и да помага когато му звъннат. Така биха се избегнали злоупотребите и "майтапа" с помагането...

        За всички други които въобще не са си дали телефона остава единствения начин да пишат тук и ако някой евентуално има възможност да им помогне...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

          Ако не съм се изразил достатъчно ясно - идеята е хората които искат да участват в подобно нещо да не им се развяват телефоните свободно в Интернет а да са им достъпни само за другите като тях...
          Защото както правилно отбеляза V93 в такива ситуации е важно да имате телефони на които да се обадите...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

            Добре, само, че нека е във този форум. Защо трябва да е друг форум ?Освен това може да има профили, кой на какво е способен с техниката с която разполага.
            Всичката информация трябва да може да се разпечати на един лист, който да се носи в джипа.
            Аз като потенциален ползувател на такава помощ, бих се чувствал комфортно, ако знам че има ценоразпис, по който се разплащам с Дружеството за взаимопомощ , а то да си отделя организационни средства, и такива които да компенсират помагащите за неудобството. Знам че не го правят за това, но в противен случай не бих се обадил за помощ за нищо на света. Така вероятно ще се изложа на по- големи опасности, така че моля да се обсъди предложението ми за заплащане, не лично а към Дружеството.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

              Аз бих участвал в една такава организация.
              И колкото повече хора толкова по голям шанс да се помогне на закъсалия.

              Коментар


              • #8
                Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Аз като потенциален ползувател на такава помощ, бих се чувствал комфортно, ако знам че има ценоразпис, по който се разплащам с Дружеството за взаимопомощ , а то да си отделя организационни средства, и такива които да компенсират помагащите за неудобството.
                ...
                Така вероятно ще се изложа на по- големи опасности, така че моля да се обсъди предложението ми за заплащане, не лично а към Дружеството.
                Ами като ще се стига до ценоразпис и плащане, това на практика си се получава не "дружество за взаимопомощ", а платена спасителна служба (така както вече и ПСС иска пари за спасителни акции).

                Само че, за да има "услуги" по ценоразпис и за да може да се изискват и приемат плащания, първо някой трябва да създаде една формална структура, която да бъде съответно регистрирана, да разкрие банкови сметки и т.н.

                А доколко едно плащане за спасителна акция, което би било посилно и приемливо за закъсалите, ще може да компенсира спасителите е съвсем отделен въпрос.
                Защото, дори ако приемем, че компенсацията "за неудобството" ще е най-малкият проблем, то, в зависимост от сложността на конкрекретния случай, една спасителна акция може да означава изгоряла лебедка за 2000 или джип с щети за ХХХХХ или, недай боже, наранени хора. Там вече става сложно ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

                  Ако ще се говори за пари и ценоразпис, по-добре спрете веднага и затворете темата.
                  Нека да се върнем на началото : " Дружество за взаимопомощ извън пътя".
                  Един път Х ще е закъсал, друг път У. Един път аз, друг път ти. Важното е когато закъсаш да има кой да ти помогне. Защото много пъти съм се убеждавал в поговорката за джипа и трактора.
                  Аз съм навит да участвам в подобна огранизация. Хубаво е да има колеги от различни градове, защото като попаднеш в нужда в друг град важно да имаш на кого да разчиташ.

                  П.П Все пак да предложа ценоразпис: Бира на километър теглене и пържола на всеки 10 метра теглене с лебедка.
                  Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                  NULLA TENACI INVIA EST VIA

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

                    Този последния ценоразпис ми хареса.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

                      Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                      Този последния ценоразпис ми хареса.

                      Ама с една корекция, ако може. "Бира на започнат километър теглене ..."
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

                        А сега приятели дайте по същество. Видя се че желаещи има, моля да действате че да стане нещо. Като точка първа кой ще се нагърби с администрацията на групата. Имам в предвид че ще създам една отделна група в която ще се влиза по желание (отивате в контролния панел и оттам с две кликвания избирате). Само тази група потребители ще достъпват специалния форум който ще направим за целите на организацията. Който мисля че е най-добре да е под-форум на форума Оцеляване...

                        И още моля кажете дали харесвате името което сложих за работно... ако ли не дайте по-добри предложения...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

                          аз имам едно предложение
                          Да се създаде тема която може да се чете само с парало,В нея се включват имената телефоните и района в който могат да окажат каквото и да е съдействие ,дали извън пътя или на пътя.
                          Предполагам всеки е закъсвал на асвалт и му се е налагало да смени някаква дреболия но я е нямал.Звънка няколко телефона и някой добряга му оказва съдействие
                          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

                            Името ми харесва
                            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Дружество за взаимопомощ извън пътя

                              Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
                              Името ми харесва
                              И на мен ми харесва

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X