Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

    Привет на всички колеги !
    Решили сме да направим любителско състезание на 12.06.2010г в с.Нова Черна,общ.Тутракан.
    Датата сме я определили за 12.06.,понеже на 01.06 се открива риболовният сезон, и на 05 и 06.юни се предполага,че ще има много любители на риболова да откриват сезона,няма други близки по дати състезания,лятото е в разгара си и т.н.
    За незапознатите селото се намира между Русе и Тутракан на главният път Русе-Силистра.Отстоянията са:Н.Черна-Русе 38км,Н.черна-Силистра 75км,Н.Черна -Разград 70км.
    Състезанието ще бъде смесен тип,т.е.траял и ориентиране,като всеки желаещ може да си избира какво ще кара./желателно е да се кара всичко/
    Трасето на траяла ще бъде на местността "Калето"/навремето там е имало римска крепост със същото име/,а ориентирането в блатата и горите покрай река Дунав.
    Нивото на трудност няма да е такова,че да не може да се премине от добре подготвен джип.Като пиша подготвен имам впредвид,че автомобила трябва да има гуми за кал и евентуално лебедка,ако се обърка по трасето и навлезе в някое блато.Маршрута,който сме подбрали минава до самата река Дунав,има неописуемо красиви гледки,минава се покрай орнитоложка станция на БАН,има диги за преминаване,канали и пътища с хубави кални участъци.
    Желанието ни е да направим един хубав праздник на оффроуда , да се опознаем с колеги от други региони,да изязем едно или две агънца,а защо не и тези които желаят в неделя да спретнем един риболов на Дунава..
    Повечето от колегите от русенският клуб са минавали по по-голямата част от трасето,но без траяла.
    Дължината на общото трасе/траял +ориентиране/ е около 25-30км. и се преминава за около час до два,зависи колко вода има .
    На 3км.от Н.Черна има крайпътен мотел/комплекс Роял/ с около 40 легла и ресторант.Цената на легло е 10лв.Разбира се ,ако някой има желание може да си носи палатка и да преспи в нея,но първо да си вземе репелент,че тукашните комари не прощават на никого.
    Каним всички желаещи да заповядат,няма да има такси за участие,няма да има купи и медали,ще се опитаме да си направим едно добро състезание в спортсменски дух и да си починем през уикенда.Естественно ще има времеизмерване,ще има излъчени и победители.За победителите все още не сме уточнили точният награден фонд,но по 1л.кайсиева засега е гарантиран.
    Записвания в темата или на Л.С. както за състезанието,така и за нощувка.
    Ето част от трасето:
    Прикачени файлове
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

  • #2
    До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

    Още снимки:
    Прикачени файлове
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

    Коментар


    • #3
      До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

      Току що се връщаме от "трасето".Има доста интересни участъци,например коварни коловози,невиждащи се от тревата,които се стремят при по-висока скорост да завъртят джипа перпендикулярно на дигата.Доста храсти и клони в гората,както и големи дупки на правите,които при висока скорост може да направят бела.
      Като цяло трасето не е много подходящо за лъскави"паркетници".
      Срещнахме и доста обитатели на фауната,като лисици,зайци,фазани,щъркели,диви патици,и др.
      Ето ви бонус фотосесия:
      Прикачени файлове
      Чавдар Владимиров
      0887/912075
      Ленд Ровър Диско 1
      Самуад в проект

      Коментар


      • #4
        До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

        Има и билки за всяка болка-бял равнец,коприва/за шавливи съпруги/ и кал за кални бани.Не се знае обаче след месец какво ще е състоянието на трасето,което се влияе най-вече от нивото на реката,така че не се плашете от снимките с многото вода,защото тя вероятно до тогава ще поизчезне.
        Не ме корете за качеството на снимките,правени са с тел.,но за следващата сесия ще се постарая да са по-качествени.Сега са такива,за заблуда на евентуално решилите да тренират по трасето тайно.
        Прикачени файлове
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • #5
          До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

          Тука как се минава когато си с по голям джип ? Трябва да се качват и 2-те гуми ли ?? Няма да е зле да пуснете рамера на моста ... всеки да си премери ...

          flash-gsm team

          Коментар


          • #6
            До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

            Мостчето е резервен вариант.Споко.Преминаването на канала е през вода.Тази снимка е само за атракция.А ширината на мостчето е 1.5м вътре,без парапетите.Има вариант и за пременаване през обходен маршрут,който е с около 4км по-дълъг.Няма да направим трасето така,че да стане непроходимо.За ваше сведение траяла го преминах само на задно,с включени бавни,като съм забравил да включа хъбовете.
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • #7
              До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

              Пиша се първи Мехмед Мехмедов от Кубрат .Дайхатсу f20 навигатора ще видим кой ще е щото ти си организатора.
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • #8
                До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

                Шнорхел трябва ли да имам .За лебетка няма и дума да продумам....
                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                Коментар


                • #9
                  До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

                  Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                  За ваше сведение траяла го преминах само на задно,с включени бавни,като съм забравил да включа хъбовете.
                  Ето това ме изкефи максимално,ако кажеш,че си забравил да пуснеш и ръчната.....
                  [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

                    Помислете за датата ,че се дублира с Девин
                    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                    Коментар


                    • #11
                      До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

                      Няма как вече да променяме дата,но тъй като Девин е на 400+км.от Нова Черна мисля,че двете състезания няма да си пречат.Всеки може да си реши къде да кара,просто снимките ще бъдат двойно повече.
                      Ето малко снимчици от днес-аз скъсах каре ,а колегата Меха съединител.Помощник главния съдия "Спарта"/кучето/ недоумяваше как може да сме такива громоломници.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00056.jpg
Прегледи:1
Размер:159.2 КБ
ID:5175492

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00062.jpg
Прегледи:1
Размер:206.0 КБ
ID:5175493

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00063.jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5175494

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00058.jpg
Прегледи:1
Размер:229.6 КБ
ID:5175495

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00064.jpg
Прегледи:1
Размер:199.1 КБ
ID:5175496

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00073.jpg
Прегледи:1
Размер:156.7 КБ
ID:5175497

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00076.jpg
Прегледи:1
Размер:287.3 КБ
ID:5175498

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00079.jpg
Прегледи:1
Размер:149.7 КБ
ID:5175499Това обаче не ни притесни ,а и още по-малко няколко момченца от махалата да се къпят в единия канал по трасето/ние само се окаляхме/
                      Има снимана помпената станция,която ще бъде като един от основните ориентири.60% от трасето може да се наблюдава от мястото на траяла с бинокъл.Има снимано и съоръжението ,след което се влиза в гората.
                      Чавдар Владимиров
                      0887/912075
                      Ленд Ровър Диско 1
                      Самуад в проект

                      Коментар


                      • #12
                        До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

                        Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                        Няма как вече да променяме дата,но тъй като Девин е на 400+км.от Нова Черна мисля,че двете състезания няма да си пречат.Всеки може да си реши къде да кара,просто снимките ще бъдат двойно повече.
                        Ето малко снимчици от днес-аз скъсах каре ,а колегата Меха съединител.Помощник главния съдия "Спарта"/кучето/ недоумяваше как може да сме такива громоломници.[ATTACH]176922[/ATTACH]

                        [ATTACH]176923[/ATTACH]

                        [ATTACH]176924[/ATTACH]

                        [ATTACH]176925[/ATTACH]

                        [ATTACH]176926[/ATTACH]

                        [ATTACH]176927[/ATTACH]

                        [ATTACH]176928[/ATTACH]

                        [ATTACH]176929[/ATTACH]Това обаче не ни притесни ,а и още по-малко няколко момченца от махалата да се къпят в единия канал по трасето/ние само се окаляхме/
                        Има снимана помпената станция,която ще бъде като един от основните ориентири.60% от трасето може да се наблюдава от мястото на траяла с бинокъл.Има снимано и съоръжението ,след което се влиза в гората.
                        Ето и снимки на "моряците"
                        Прикачени файлове
                        Чавдар Владимиров
                        0887/912075
                        Ленд Ровър Диско 1
                        Самуад в проект

                        Коментар


                        • #13
                          До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

                          Вече съм със изправен съидинителЗапочнах да майсторя шнорхел-като остана малко свободен разбира сеОбаче много гадно иненадахме лапитиите
                          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

                            пишете ме: Петко Петков, Симона Петкова, Сузуки Самурай.
                            Лазарово го пропускам заради пишман шофиорка( откачи ми предния мост ) но започнах да го правя Утре ми идва раздатката и малкия кардан и до 3 дена съм готов
                            За спането не ме слагайте, имам къща на Ряхово, но за купона ще остана.

                            Няма да имам лебедка, така че дано асистиращи машини да има

                            Коментар


                            • #15
                              До: Любителско състезание в с.Нова Черна на 12.06.2010г.

                              Първоначално публикуван от ironart Преглед на мнение
                              пишете ме: Петко Петков, Симона Петкова, Сузуки Самурай.
                              Лазарово го пропускам заради пишман шофиорка( откачи ми предния мост ) но започнах да го правя Утре ми идва раздатката и малкия кардан и до 3 дена съм готов
                              За спането не ме слагайте, имам къща на Ряхово, но за купона ще остана.

                              Няма да имам лебедка, така че дано асистиращи машини да има
                              За асистенция не се притеснявай, доколкото познавам Чавдар ще мобилизира цялата налична земеделска техника на Нова Черна че и от Сяново дори
                              Николай Папазов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X