Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палатки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Палатки

    Мисля, че това също е много важен елемент от екипировката за едно пътуване.Не знам дали 2000метра воден стълб е достатъчно за нашите цели,на мен за сега ми стигат.Ползвах известно време High Peak Nevada 3,
    Двупластова, 3 или 4 местна палатка,
    Подлепени шевове
    2000 mm воден стълб
    Размери: 205х205+80/предверие/х120/височина/ (за 3 местната)
    240х205+80/предверие/х130 /височина/(за 4 местната),
    Тегло:3,98кг(за 3 мест. ) и 4,7кг (за 4 мест. )


    сега съм с Vango Beta 250 , Бета 250 е многостранна тунелна палатка, която се характеризира с широка входна врата от двете и страни. Пространството пред спаляната и между двете врати може да бъде използвано за съханение на провизии, колела и др. Товапространство също може да служи и за място за хранене и подсло при лоши условия. Пространството позволява и поставянето на още едно легло и трети човек ако е наложително. Характеристики
    Лесна за разпъване
    Повишена огнеустойчивост
    Материал Protex 2000 polyester - одоустойчив и надежден
    Лепени шевове с цел водонепропускливост
    Прозрачни прозорци позволяващи максимално осветяване на вътрешната част
    Странична мрежеста врата - позволва комфорта вратата да стои отворена без притеснения от насекоми
    Специален цип с улей за вода.Водата при дъжд се пренаочва от улея и не прониква в палатката
    Предварително закрепени обтягащи въжета
    Точки за повишено укрепване - добавят екстра укрепване на местата с повишено напрежение върху платнището
    Светлоотразителни ленти - по-лесно идентифициране на патката в лоши условия
    Здрави ръкави за рейките - осигуряват правилно разпределение на силите на обтягането
    Рейки от фибростъкло "Powerflex Fibreglass" - здрави и устойчиви
    Маркирани с цветове рейки - рейката(опорна пръчка) със съответен цвят влиза в същия цвят ръкав. Елеминира грешките.
    Система за укрепване с ластични халки и метални клинове
    Мрежести въздушни отвори отпред - Поволяват свободен въздухопоток и висок комфорт
    Дишаща вътрешна материя - Осигурява комфорт на спалното помещение
    Платнище от Polyethylene 10,000HH
    Вътрешни джобове за съхранение на вещи
    Чанта за носене
    Спецификация
    Капацитет: 2 човека
    Тегло: 4.90 кг
    Размер пакетирана: 57x19x17 см
    Площ на разпъване: 600x340 см
    Време за разпъване: 10 мин





    и от двете съм много доволен.
    Последно редактирано от drago varvar; 04-05-10, 21:13.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

  • #2
    До: Палаткии

    Подкрепям казанато от Драго за водоустойчивоста. Аз съм с по-стария модел на Nevada 3 - HIGH PEAK Kira 3


    За съжаление масово палатките са окомплектовани с "колченца" а не с Колчета , какво има в предвид. Стандартните са:

    Но те не стават за нищо. Недай си боже да ви се налага да я опъвате, палатката де, в песъчлива почва при вятър. Ще снимате филма

    За целта горните се ползват за шишове а вземате от най-старите, или си купувате поне 6 бр, от:
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • #3
      До: Палаткии

      Добре де, 5кг. не са ли ви много ?

      Хубави са палатките, но аз ще повторя критериите си за чувала: малка и лека

      Разгледайте тук www.ferrino.it

      Аз съм избрал (за втори път) Monster lite 2.

      *1.8 kg.
      *Влиза в куфара на мотора (влиза във вътрешния джоб на якето ми ) Да не забравяме, че тези неща може да се наложи човек и на гръб да ги носи.
      *150км/ч вятър (тествана в тунел). Практически можеш да я отвориш навсякъде.
      *8000 воден стълб
      *Цялата е мембрана
      и т.н. и т.н.



      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #4
        До: Палаткии

        Ето с тази палатка пътувам:


        Води се три места, но аз и Вики идеално се събираме.
        Теглото е едва 2,800кг. Много компактна след като се сгъне.
        Воден стълб 3000мм. Входа може да се остави целия само с мрежа, което пък е добре при спане на високи температури.
        Според мен за пътуване е важно и колко лесно се разпъва и сгъва палатката.

        Коментар


        • #5
          До: Палаткии

          BestWay - 20 - 25 лв - издържа на лек дъждец , после по ръбовете тръгва вода , пази сянка , но е еднослойна , и става задушно , става и да си оставиш багажа на едно място. Загубил/съсипал съм 3 броя .

          .

          Иначе имам и по сериозни , но за тях беше говорено ...

          Коментар


          • #6
            До: Палаткии

            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
            Добре де, 5кг. не са ли ви много ?

            Хубави са палатките, но аз ще повторя критериите си за чувала: малка и лека

            Разгледайте тук www.ferrino.it
            Ами не са ми много. Реално на чувалчето пише 3.8кг. и 2500мм , но детайли.
            Аз за мен по малка палатка няма да си взема. Трудно ми да влизам и излизам от тази пък от по-малки... Площа ме удовлетворява, защото след дъждовна езда мога добре да си разхвърлям нещата и обувките да не са ми до главата. Предназначението и се ползва с кола, джип, мотор и дори на заем.
            Ветроустойчивоста зависи най-вече от опъването, колчетата, формата, терена ....
            И не, не съм мислил че ще я нося на гръб иначе щях да съм алпинис и да си взема
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #7
              До: Палаткии

              И тук ще се обадя

              Всеки си има различни идеи как и къде ще се ползва палатката, но искам да обърна внимание на следните фактори:

              - т. нар. freestanding са по-бързи и по-лесни за опъване. не е нужно да се забиват в земята.
              - рейките да са от алуминии (пластмасовите се цепят и разкъсват самата палатка)
              - да е двуслойна. Функцията на палатката е да те пази от вятър и вода (+ проветрива), не е да топли.
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • #8
                До: Палаткии

                Съгласен съм, че модела който аз ползувам е т.нар. "щормова" палатка, но все пак я нося и на гръб и то достатъчно често.
                Монстер лайт 2 е перфектна за нашите цели.
                Иначе място в нея има за двама плюс раниците им.

                Вярно е, че пределоженията за мотоциклети са маааалко по-големи:

                Модела Desert Challenge на Ferrino е използуван на Дакар от отборите на: КТМ, Isuzo, Mitsubishi i Nissan ...




                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  До: Палаткии

                  Супер тема ама пишете и цени и от каде може да се купят .
                  Тая година ще ида на палатка ама едновременно с това ще наема и хотелче -както сьм свикнал.
                  Заради сина ми ще е експеримента с палатката ако не ни хареса в хотела .
                  По морето има супер местенса с морава ограда тоалетни за палатки и каравани

                  Коментар


                  • #10
                    До: Палаткии

                    Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                    Супер тема ама пишете и цени и от каде може да се купят .
                    Тая година ще ида на палатка ама едновременно с това ще наема и хотелче -както сьм свикнал.
                    Заради сина ми ще е експеримента с палатката ако не ни хареса в хотела .
                    По морето има супер местенса с морава ограда тоалетни за палатки и каравани
                    http://www.sportdepot.bg/brands/2013...cts/price/down

                    http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&c=33

                    http://www.sportdepot.bg/brands/20044-vango/products

                    http://www.yakobg.com/%D0%A2%D1%83%D...-products.html

                    или общо казано в магазините за алпинистка екипировка, магазините за рибарски принадлежности и разбира се в интернет.

                    P.S. Димо това му се казва мотоциклетна палатка и струва толкова тук http://images.google.bg/imgres?imgur...26tbs%3Disch:1
                    Price: £135.00


                    Последно редактирано от drago varvar; 05-05-10, 17:30.
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Палаткии

                      High Peak Nevada 3
                      е с тази бях лани на яз. Кърджали с децата. Заваля привечер и цяла нощ не спря....на талази, по-тихо, силно, с вятър....Е, капка не капна
                      Мисля, че беше Чешка фирма

                      Коментар


                      • #12
                        До: Палаткии

                        High peak е немска на фирма симакс имат малка фабрика в Германия/ шият ги в немско,а не в китайско/, когато се чудех дали да е La fuma или High peak simax 3/ да както се казва фирмата/ мнението на един приятел който има семейна палатка от тази марка натежа, и град го е бил и е нямал проблем с High peak-а.Е вярно, че е тежичка, но не може ем ново жилище, ем нови мебели.Vango също е добър избор.
                        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Палаткии

                          Аз ползвам CAMP millenium и съм много доволен, взема много малко място и тежи 2.7 кг.
                          Прикачени файлове
                          [B][COLOR=Red]
                          SUZUKI DR 650 RS
                          [/COLOR][COLOR=Red]
                          [/COLOR][/B]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Палаткии

                            Аз може малко да се натреса във вашия подфорум/на пътешествениците/, ама карай
                            Аз съм с ето тази палатка...


                            Доста удобна дву(2)местна палатка лека и в същото време водо и ветроустойчива
                            [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

                            Марин Маринов - 0885114702

                            Коментар


                            • #15
                              До: Палаткии

                              ‎NooS няма ваш и наш подфорум. Аз имах такава палатка, но при един силен дъжд в Русе, яко се наводних вътре. Дано да не ти се случва, но трябва задължително с найлон отгоре. Аз веднъж го оставих и точно тогава ме удави. Иначе пък рейките на палатката са много здрави, което е голям плюс.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X