Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палатки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Палатки

    Някой да ползва такава палатка?
    http://www.sportdepot.bg/bg/product/...060-basic.html
    Спрях се на нея, като мисля да я ползвам за нощувки по Алпите и няма да е лошо да чуя и отзиви от първа ръка.
    Мисля да я ползвам сам и да има достатъчно място за багаж и евентуално мокри дрехи, които да се сушат.
    Пък и това е първата ми покупка на палатка и съм малко невеж... знанията ми са формирани от прочетеното от тази тема.

    Коментар


    • От: Палатки

      Вземи си двуместна, тази според мен ще е големичка. За теглото общо взето нямам отношение, защото така или иначе мотора го мъкне.
      А мястото е кът, затова гледам да купувам екипировка която не заема много място.

      Купи си двуместна палатка със функционалността описана от колегата churov: да не е задължително да я забиваш с колчета, с алуминиеви рейки, и с пълно покритие.

      Коментар


      • От: Палатки

        Първоначално и аз така си мислех, но двуместната е по ниска с 30 см, а по-точно 90 см срещу 120см на триместната.
        При 90см височина, мисля, че трудно ще се седи без да си опираш главата.
        Пък за тежеста е само седемстотин грама по-тежка от двуместната.

        Коментар


        • От: Палатки

          Първоначално публикуван от К.Наков Преглед на мнение
          Първоначално и аз така си мислех, но двуместната е по ниска с 30 см, а по-точно 90 см срещу 120см на триместната.
          При 90см височина, мисля, че трудно ще се седи без да си опираш главата.
          Пък за тежеста е само седемстотин грама по-тежка от двуместната.
          Ползвам такава, но едноместна. Пробвахме - събира се в страничен куфар на мотор.
          Тази палатка е добра. Спал съм на морето, при което сутрин е яко конденз - няма проблем. Спал съм в нормален дъжд - няма проблем. Палатката е с дъно, което има невероятен воден стълб и няма да се измокриш.
          Палатката е за спане! Забрави да седнеш - няма как да стане, ниска е.
          Едноместната и счупих малката рейка още на първото ползване, понеже е къса за модела и се налага пряко сили огъване. Няма грижи - веднага бандаж с изолирбанд и си карах така цяло лято... Продължавам да карам...
          Серията е с нисък профил и ти гарантирам, че при правилно разпъване няма да имаш проблеми с вятъра - тествано.
          Ако бих избирал "бюджетна" палатка, бих избрал Vango 100/200 или някоя тип "иглу" Zajo или Northland. Но Vangoto ги утрепва с яко дъно - не е за подценяване.
          За спане по планината е добре да си вземеш и дунапренено шалте поне 2 см.

          Този модел ми е четвъртата палатка и какви ли неудачи имах и компромиси с предните 3... За момента съм доволен!
          Ето колко е висока едноместната:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 343.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5576092
          Последно редактирано от p-pleven; 03-04-14, 07:05.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Палатки

            К.Наков, ще се набуташ много с двуместна палатка в Алпите. Писал съм по-напред в темата.
            Три години съм ходил с двуместна и една с триместна и няма база за сравнение.
            Двуместната ми беше Vango Tempest 200, а сега съм с Husky Beast 3.
            Именно с нея ходих това лято и се родих. Има достатъчно място за багажа, дори и да си сготвиш нещо на газов котлон ако се наложи.
            Достатъчно висока за преобличане и да седиш вътре. Не-тунелна конструкция, която позволява опъването на терен, където не можеш да забиеш колчета.
            Предпочитам една идея по-тежка и по-обемиста на мотора пред това да не мога да се завъртя вътре и да се преоблека или да се храня като хората.
            Човекът е човек, когато е на път...

            Коментар


            • От: Палатки

              Хубавото на палатките на колегите Чуров и Бълкански (Husky Beast 3) е, че и двете се сгъват без да се откача вътрешната стая (няма да чакаш много да съхне сутрин и се разпъва безпроблемно в дъжд), рейките са AL, стоят стабилно и без колчета (пести време, няма драма в каменисти терени и може да не се носят за да се спести място и тегло), формата е удобна, имат предверия. Това са елементи които са практични, а качеството няма какво да го коментирам.

              Ако намериш палатка с такива възможности и на по-ниска цена може да се рискува.
              например мога да съдействам за доставката, или това.
              Не ти препоръчвам този тип "ковчег".
              Последно редактирано от fozy; 03-04-14, 14:13. Причина: линк
              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

              Коментар


              • От: Палатки

                Quechua-то МНОГО го тачат в Румъния. Друга марка рядко ползват.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: Палатки

                  Благодаря за мненията ще ги взема под внимание при избора.

                  Коментар


                  • От: Палатки

                    Второто предложение е по-добро ... според мен де.
                    И теглото е доста по малко.
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • От: Палатки

                      Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                      Хубавото на палатките на колегите Чуров и Бълкански (Husky Beast 3) е, че и двете се сгъват без да се откача вътрешната стая (няма да чакаш много да съхне сутрин и се разпъва безпроблемно в дъжд), рейките са AL, стоят стабилно и без колчета (пести време, няма драма в каменисти терени и може да не се носят за да се спести място и тегло), формата е удобна, имат предверия. Това са елементи които са практични, а качеството няма какво да го коментирам.

                      Ако намериш палатка с такива възможности и на по-ниска цена може да се рискува.
                      например мога да съдействам за доставката, или това.
                      Не ти препоръчвам този тип "ковчег".
                      И на моята една рейка сдаде екипа. Попаднах на това: http://www.ebay.com/itm/Custom-outdo...item338b6ec83c

                      Та ако още не си намерил. За 9 долара алуминиеви, от това по-добра оферта едвали има.
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • От: Палатки

                        Дължина: 55 см
                        Диаметър: 8.5 мм
                        Материал: Алуминий
                        Резервна част.
                        12 лв. в БГ
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Палатки

                          Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                          И на моята една рейка сдаде екипа. Попаднах на това: http://www.ebay.com/itm/Custom-outdo...item338b6ec83c
                          Та ако още не си намерил. За 9 долара алуминиеви, от това по-добра оферта едвали има.
                          Аз си взех пълен комплект, благодаря.
                          Но като се вгледах в предложението ти (което е наистина добро) се оказа diameter 8.5 mm $9/m, цената е на метър! За една палатка $36.

                          А другото, 12лв. но ако не се лъжа е за една бройка. За една палатка 96лв.
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • От: Палатки

                            Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                            Аз си взех пълен комплект, благодаря.
                            Но като се вгледах в предложението ти (което е наистина добро) се оказа diameter 8.5 mm $9/m, цената е на метър! За една палатка $36.

                            А другото, 12лв. но ако не се лъжа е за една бройка. За една палатка 96лв.
                            Виж това
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Палатки

                              До колкото схващам куполния тип, са по-добър вариант от тунелните, но защо?

                              Коментар


                              • От: Палатки

                                Първоначално публикуван от К.Наков Преглед на мнение
                                До колкото схващам куполния тип, са по-добър вариант от тунелните, но защо?
                                Имаш място над главата: сядаш си и си вършиш нещо. Другото - в най-общия случай можеш да сглобиш палатката, да я занесеш на удобно за тебе място както е изправена, и чак тогава да я укрепиш (ако прецениш, че е нужно).
                                В тунелния вид влизаш на заден ход на 4 крака и излизаш на 4 крака. Това в до някъде е тегаво и се налага да я ползваш само за едно спане... Тунелната също можеш да я местиш, като слошиш рейките, но определено трябва допълнително да се укрепи винаги, за да седи права.
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X